ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Kadın Çin’de müjdeci bir kadın olmak !

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26148
  klaus
  Anahtar yönetici

  Öncelikle tüm analarımızın ve anne adaylarının anneler gününü kutlamak isterim. Dün kilisemde çok coşkulu bir kutlama oldu. Çoçuklarımız, her bir bayana, bir gül verdi. Duygulu ve sevgi dolu anlar yaşadık.
  Dün kilisemi ziyarete gelen, yeni zelendalı müjdeci bir bayan ile tanıştım. Çay zamanı oturup sohbet etmeye başladım ve dinledikçe gene duygulanıp hüzünlendim. Artık bu tarz yaşanmış hikayeler beni şaşırtmamaya başladı nedense !
  Bu bayan 27 yıl boyunca Çin’de yaşayan müjdeci bir bayan. Orada da durum farklı değildi. Hristiyan olanlara inanılmaz bir zulüm varmış.Hatta devlet öldürüyormuş! Anlattığına göre isevi olan uygurlara, bir grup halk sürekli saldırmaktaymış. Hemde bıçaklar ile. Bu yüzden saldırıya uğrayan halkdan kimisinin yüzünde bıçak izleri olurmuş, kimisinin de bir gözü çıkmış olurmuş. Bu vaziyette ortalıkta dolaştıkları için, onların isevi oldukları kolayca anlaşılırmış ! Yüce İsa ! Devlet isevilere o kadar çok baskı yapıp zulm ediyormuş ki, görünürde bir kilise binaları yokmuş. Evlerde iki veya üç kişilik gruplar halinde toplanıyorlarmış. Eskiden bu evleri zaman zaman dağıtırmış devlet, birlik olmasın diye Ama şu ara pek ilgilenmiyormuş. Gruplar dağlarda kayalık mağaralarda toplanıyormuş. Gruba eğitim veren bu bayan yeni kuzularını da yakından incelemekteymiş. 6 ay boyunca, imanda ve Rabde sevgisi kuvvetli olanları seçerek, eğitimlerini 1 yılda tamamlayıp, yolluyormuş ki onlarda bu şekilde yeni kuzular eğitebilsin diye. Bu bayanın bir yardımcısı varmış ama korkusundan dolayı pek de verimli çalışamıyormuş. Bu bayan, ülkesinden her gelişinde, bol bol kitap ve kutsal kitap getiriyormuş. Ama akşamları havaalanına giriş yapmayı tercih ediyormuş zira o vakit kontrol memurları yorgunluktan pek de bavullara bakmaz hemen geçin dermiş. Bu da Rabbin işi diyor o bayan. Halleluya ! Bayan en sonunda farkedilip sınır dışı ediiliyor 1.5 yıl önce. Bayan da yeni zelendaya ülkesine dönmüş ama Rabde çalışmaya ara vermemiş tabi ki. Ve dün kilisemdeydi !

  Hani Rab diyor ya ; ”Dünyanın her köşesinde, sizin yaşadığınız sıkıntıların aynılarını yaşayan kardeşlerinizin olduğunu bilerek teselli bulun ” Bayan da diyor ki bize; ” Sizler Türkiyede çok şanslısınız , devamlı şükredin ”

  Evet kardeşler gerek arap ülkelerinde gerekse Çin’de durum budur. Aslında dünyanın bilmediğimiz her bir köşesinde de durum böyle olmalı. Gerçekten de Rab bizi bu dünyadan seçmedi, bizler bu dünyaya ait değiliz. Bu kardeşlerimiz için sürekli ve imanla dua etmeye devam edelim..

  Rabbimiz İsa Mesihin selameti hepimizin üzerinde olsun..

  Ezgiyle kutlayalım ve övgüyle bağıralım
  Çünkü yüce damat gelecek
  Ve biz yüzünü göreceğiz
  Göğe alınacağız.

  Coşkuyla dans et, alkış tutarak sevinç duy.
  Görüneceği gün yaklaştı
  Ve biz yanında duracağız,
  Lekesiz bir gelin gibi.

  Altın sokaklarda dans edeceğiz!
  Yüce insanoğluyla pak gelin!
  Her dil, oymak ve ulus söyleyecek,
  Kuzunun ezgisini!

  Yükselt sesini, sevinç yakın
  Diri kral, damat görünecek !
  Düğün şöleni hazırlandı
  Yükselt sesini, kuzu geliyor !

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.