Cennette neden cinsellik yok?

• Bu konu 9 izleyen ve 10 yanıt içeriyor.
11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Arkadaşlar, bir insanın sevdiği bir eşiyle cinsellik yaşaması neden cennette mahrum bırakılıyor? Acaba bu konuda farklı yaklaşımda bulunan Hıristiyanlar var mıdır?

Anonim
    Pasif

Evet, B_Yılmaz mahlaslı arkadaşımızın sorusu benimde merak ettiğim bir konu. ..

Bana göre aşk ve cinsellik, bir insanın tadabileceği en büyük hazlardandır.

Acaba cennette bu iki kavram kendisine yer bulabilecek mı?

Bu konuda İncil’de İsa’nın ”Dirilişten sonra insanlar ne evlenir, ne de evlendirilir, gökteki melekler gibidirler.” (Mat.22:30)” ayetini okumuştum ama daha ayrıntılı bir açıklamayı Hristiyan arkadaşlarımız yapacaklardır.

Anonim
    Pasif

Sevgili B Yilmaz.
    Soru’nun cevabı, Matta 22:29-30 verilir. Ayet şöyle der: İsa onlara, «Siz Kutsal Yazıları ve Tanrı’nın gücünü bilmediğiniz için yanılıyorsunuz» diye karşılık verdi.«Dirilişten sonra insanlar ne evlenir, ne de evlendirilir, gökteki melekler gibidirler.

Evet! Ayet’te yazdığı gibi, Gökteki Melekler Gibidirler. Ayeti dikkatlice okursak,evlilik ve cinsellik gibi şeylerin sadece bu hayatta olduğunu görürüz. Öbür hayatımızda ise, kimliğimiz aynı kalır,fakat artık melekler gibi oluruz. Cinselliğin olmaması’nın sebeblerinden bir kaçı şunlardır:
    1) Gökteki meleklerin farklı doğaları vardır.
    2) Cennet’te kurtulacak olan kişilerin sayısı sabittir,çogalmaya üremeye gerek yoktur.

Umarım sorunuza cevap olmuştur.
    Esenlikle.

Anonim
    Pasif

Bence dünya hayatındaki gibi değil ama farklı bir cinsel hayat olabilir cennette. Tanrı, çocuklarına bu duyguları verdiyse cennette bu duygulardan mahrum etmez diye düşünüyorum.

Anonim
    Pasif
    B_Yılmaz;20184 wrote:
    Bence dünya hayatındaki gibi değil ama farklı bir cinsel hayat olabilir cennette. Tanrı, çocuklarına bu duyguları verdiyse cennette bu duygulardan mahrum etmez diye düşünüyorum.

Kuran’da cennete gideceklere huriler verilecegi vaad ediliyor.Erkekler icin bu hos bir vaad.Ya kadinlar??Onlara neden yakisikli erkekler vaad edilmemis??Bu tür yaklasimlar Tanri’nin düsüncesini kavrayamamaktan, insanlar icin ne denli mükemmellikler tasarladigini tamamiyle bilmemekten kaynaklanan insansal düsüncelerdir.Cennet öylesine mükemmeldir ve denli sonsuzdur ki orda cinsellik denen seyi ne arayacak ne de ihtiyac duyacaksiniz.Unutmayin orda Tanri’yla bizzat birliktesiniz.Oysa siz simdi dünyadaymis gibi düsünüyorsunuz.Dünyasal düsüncelerin icerisinde en kuvvetli ve cekici düsüncelerin basinda da cinsel duygular gelmektedir.Tanri bizler icin gercekten daha mükemmel seyler hazirlamistir.

Anonim
    Pasif

Belkide cinselliğin en temizi, en güzeli yaşanacak ama bilemiyoruz. Cennet çok farklı bir ortam çünkü. Sonuçta istediğimiz güzel olan herşeye kavuşamayacak mıyız?

Anonim
    Pasif

B Yilmaz kardesim sana hak veriyorum. Konu acik degildir, kapalidir. Ne kesin var diyebiliriz, ne de kesin yok diyebiliriz. Evliligin olmamasi cümlesinden kesin bir kaniya varamayiz. Melekler gibi yasayacagiz, kesin olan bu. Kutsal kitapta,meleklerin insan vücudu da kusanma kabiliyetlerinin oldugu örnekler vardir. Oturup yemek yiyebiliyorlar. Vücutlarinda oralarinin eksik oldugunu düsünmmüyorum. Bence yemek yiyebilen bir melek, ötekini de yapabilecek donanim ve yeterlilige de sahiptir. Kutsal kitapta Tanri ogullarinin(melek olabilir deniyor, cünkü dogan cocuklar normal ölcülerde olmayan özel bir nesli temsil ediyor) insan kizlarina asik oldugu ve onlarla birlikte oldugu yazar. Bu noktada kesin yok veya kesin var dememiz dogru degildir.

Anonim
    Pasif

Kardeşler… Semalar Saltanatı’nda zaman mekan aşkınlığı vardır… Ordaki yaşam zaten kısıtlanmışlıktan ve dolayısıyla ölümden sıyrılıştır, sonsuz bir orgazmdır yani… Orda birkaç dakikalık orgazma ne gerek vardır ki…

İnsanların cinselliği ve orgazmı bunca haretle aramalarının nedeni de budur zaten… Zaman mekan aşkınlığından bir cüra tattırıyor olması. Ama ne yazık ki burda, zaman mekan içersindeki fani hayatta, orgazm sadece bir cüra mahiyetinde kalmaya mahküm. Halbuki ‘orda’ki orgazm sürekli, kesintisiz, evrensel bir orgazm.

Meleklerin cinsiyetsiz olması doğalarında cinsiyet aşkınlığı oluşundandır. Ondandır ki onlar devamlı bir zevkte yaşarlar. İllahi hizmet zevkinde. Çünkü İllahi hizmette kutuplar aralarında barışıklık içersindedir, bölünmüşlük aşılmıştır… vuslat vardır. Vuslat ise zevktir.

Esenlikler…

Anonim
    Pasif
    B_Yılmaz;20194 wrote:
    Belkide cinselliğin en temizi, en güzeli yaşanacak ama bilemiyoruz. Cennet çok farklı bir ortam çünkü. Sonuçta istediğimiz güzel olan herşeye kavuşamayacak mıyız?

Forum sayfamizdaki cennetle ilgili yazıları okuyarak daha cok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Anonim
    Pasif

Cennet tamamen kutsal bir yerdir oradaki atmosferi bizler bilmiyoruz ama bildiğimiz kadarıyla orası Tanrı ile birlikte sonsuz bir yaşam sürecek insanların mekanı olacaktır doğal olarak tahmin edemiyceğiniz kadar kutsaldır bence ve bir çok hristiyanca orada insanlar dünyevi şeyleri arzulamıycaktır çünkü orası dünya değildir İsa Mesihin dediği gibi orada insanlar ne evlenirler ne evlendirilirler.Orada insanlar birer melek gibidirler İsa mesih’in bu sözleri çok açıktır. Esenlikler !

Anonim
    Pasif

@B_Yılmaz 20168 wrote:

Arkadaşlar, bir insanın sevdiği bir eşiyle cinsellik yaşaması neden cennette mahrum bırakılıyor? Acaba bu konuda farklı yaklaşımda bulunan Hıristiyanlar var mıdır?

Değerli Kardeşim, gözümü yeni açtım, Bereket almak adına foruma girdim, ve senin yazın sayesinde değil ama ısrarla değişik şekillerde Cinsellik üzerine konuşman bana sabah sabah tebessüm ettirdi.

Ayet açık ve net Gökteki Melekler Gibi Olacaksınız…!

Melekler ruhani ve Tanrı tarafından kutsanmış olup kendilerinin yaşam fonsiyonları bizimkilerle oldukça tezattır. sen yeme içme gibi, cinsellik, gibi faaliyetlerde bulunma isteğinde olurken onlarda ise bu özellikler yoktur.. dolayısı ile olmayan bir özelliğin eksikliğinide hisssetmezsin..

Sen hiç Fare’nin kuyruğunun kendisinde olupta sen de neden olmadığını, Yılan’ın dilinin çatallı olupta sende neden olmadığını ya da o uzuvların onlarda bulunan yararların sende olmamasının eksikliğini hisedip isyan ediyormusun? Etmiyorsun. çünkü o uzuvların sende olması gerekipte olmadığı için değil (özürlülük hali) Senin yaradılışında zaten olmadığı için ne faydalarını ne eksikliklerini hissedemezsin.
    Sözün kısası değerli kardeşim, Meleklerde senin şehvi hislerin olmadığından eksiklik hisetmeyecekleri gibi sende Cennet’i hak ettiğin takdirde o duygu ve hislerden arındırılmış olarak cennete girecek ve şehvi duygulardan çok daha yüze yeni hisleri Cennet’te tadacaksın.

İçinden gelen sesi dinlemek neden orada Dünyevi yaşamdan kesitler yok diye içerlenmke yerine orda acaba beni bekleyen başka ne hazlar var diyerek Cennet adına çalışman yararına olacaktır. Cennet için İlk Adım İse İsa Mesih’ten geçer. Onu Kabul etmeyen Göklerin Egemenliğini Zaten Kaybeder. Dolayısı ile Cehennemde de Cinsellik olsa da (YOKTUR) ateşlerin ve kükürtlerin içinde aklına gelmeyecektir…

Sevgiyle kardeşim:..

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.