CENNET

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23844
  Evangelist
  Anahtar yönetici

  Sevinin!! Rab İsa'ya Hamd edın!!!

  Kardeşlerim, Rab bizleri çok seviyor. Canını bizim için vermekten kaçınmayan Rabbimiz, bizleri çok ama çok seviyor.

  Tekvin 1 de Tanrı'nın dünyayı evreni yaratışını görüyoruz. Sonraki bölümde dünyadaki şeylerin yaratılışını.. Tüm bunlar Tanrı'nın ağzından çıkan Sözle yaratıldı. Hepsi altı günde tamam oldu. Her ne kadar bilim adamları olanaksız diye bağırıyorlarsa da, bizler biliyoruz ki Rab için olanaksız hiç bir şey yoktur. Tanrı her şeyi yapmaya yeterlidir.

  Şimdi dikkatinizi başka bir şeye çekmek isterim. Günümüz tamam olup da, yabancısı olduğumuz bu dünyayı terk ettiğimizde nereye gideceğiz? Yanıt ise elbette kı, CENNETE olacaktır. Zira Rab İsa aracılığıyla SONSUZ YAŞAM kazandık bizler. Peki, hiç düşündünüz mü bu Cennet nasıl bir yerdir diye? Kelam diyor ki, Kuzu ile aslanın kardeş olduğu,kötülük olmayan,Rabbiyüz yüzegöreceğimiz bir yerdir Cennet! Hamdolsun.. Rab İsa çarmıha gitmeden önceçeveresindekilerebizler için biryer hazırlamaya gideceğini söyledi.Ve buolayın üstünden ikibin yılı aşkın zaman geçti.Şimdidurun ve düşününbir kez… Eğer evren altı günde yartıldıysa, Rab İsa'nın hazırladığı yer nasıl bir şey olabilir?…Böyle bir karşılaştırma yaptığımızda bulunduğumuz bu dünya için çöp kovası desek pek de yalan olmaz değil mi? Zira bizi bekleyen evimiz çok güzel ve tam anlamıyla mükemmel olan bir yer olacaktır. Çünkü iki bin yıldır başta Rab olmak üzere tüm melekler ve bizden önce eve dönenler orada hazırlıklar yapmaktadırlar. Sadece bunuböyle düşünmek bile benim tüm yüreğimle ” Ey Rab, sana hamdolsun! Senin adın her yerde yüce olsun! ” diye bağırmaya, beni bekleyen görevlere daha bir yürekle, dört elle sarılmama yetiyor da artıyor…

  Sevinin kardeşlerim, evimiz bizi bekliyor. Sırf bunu düşünerek sizi bekleyen görevler için teşvik alın. Evimiz orada, Rabbin yanında bizi bekliyor. Tökezleyip düşseniz de yılmayın, çünkü tüm ev halkı sizinle üzülüp, sizinle coşuyor! Sizler için Rabbe yeni ilahiler okuyorlar. Gün gelecek ki bizler de birer ikişer evimize dönüp onlara katılacak ve ilahiler söyleyeceğiz. Gün gelecek Rabbi şahsen göreceğiz. Pavlus'la, Petrus'la, Rut'la, Musa'yla, İbrahim'le, Meryem ile oturup sohbet edeceğiz.. Düşünsenize ne büyük bir gün olacak!!!

  Devamı gelecek…. Esenlikle…


  AFFETMEK, başkalarının neden olduğu yaraların İYİLEŞMESİDİR! Kızgınlık sizi alçaltırken, affetmek sizin büyümenizi sağlar. Sevgi sabreder, sevgi dayanır, sevgi affeder!!!

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.