Cennet

 • Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27363
  klaus
  Anahtar yönetici

  Merhaba ben müslüman bir ailenin müslüman çocuğu olarak yetiştim.Ama birşey çok kafama takıldı ve cevabını bir türlü bulamadım.Müslüman sitelerde kesinlikle hristiyanların cennete giremeyeceği söyleniyor.Birde bunun cevabını sizden almak istedim.Nolur cevap verin.

  Saygılar

  #36235
  Anonim
  Pasif

  sence cehenneme gideceğimizi düşünebilir miyiz? tabi ki cennete gideceğiz.

  #36236
  Anonim
  Pasif

  Merhaba ben müslüman bir ailenin müslüman çocuğu olarak yetiştim.Ama birşey çok kafama takıldı ve cevabını bir türlü bulamadım.Müslüman sitelerde kesinlikle hristiyanların cennete giremeyeceği söyleniyor.Birde bunun cevabını sizden almak istedim.Nolur cevap verin.

  Saygılar


  Sevgili Cennet;
  Yukarda sorduğun soruya karşılık,Kuranda yazılı,bu konu ile ilğili Sure’ler neler önce onları yazıyorum.

  İslam dininden başka din isteyenlerin, dinlerini Allah kabul etmez. Bunlar ahirette en büyük zarara uğrayacaklardır.
  Al-i İmran 8

  Eğer Ehl-i kitap Kur’ana ve Muhammed aleyhisselama iman edip sakınsaydı, günahlarını örter, nimetleri bol Cennetlere koyardık.
  Maide 65

  Andolsun ki «Allah, kesinlikle Meryem oğlu Mesîh’tir» diyenler kâfir olmuşlardır. Halbuki Mesîh «Ey İsrailoğulları! Rabbim ve Rabbiniz olan Allah’a kulluk ediniz. Biliniz ki kim Allah’a ortak koşarsa muhakkak Allah ona cenneti haram kılar; artık onun yeri ateştir ve zalimler için yardımcılar yoktur» demişti.
  MÂİDE – 72

  Kâfir olarak ölenlerin yaptıkları işler, dünyada da, ahirette de boşa gider, Cehennemde devamlı kalırlar.
  Bekara 217

  Allah’a ve Resulüne inanmayan (kâfir olur) kâfirler için de çılgın bir ateş hazırladık.)
  Feth 13

  İslam’a göre Cennete kimler girebilir.


  Şüphesiz, inananlar, Yahudi olanlar, Hıristiyanlar ve Sabiilerden Allah’a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri Rablerinin katındadır. Onlar için artık korku ve üzüntü yoktur.
  Bakara 62

  İman edenler ile yahudiler, sâbiîler ve hıristiyanlardan Allah’a ve ahiret gününe (gerçekten) inanıp iyi amel işleyenler üzerine asla korku yoktur; onlar üzülecek de değillerdir.
  Maide 69

  Sureler’de yazılanlar bunlar.

  Fakat..biz, İSA Mesih İMAN’LILARI KURAN diye ne bir Kıtap’ı TANRI Sözü olarak Kabul ediyoruz;nede Onun peyganberini tanıyoruz
  Onun için Sure’lerin ne dediği bizi bağlamıyor.

  Bizim..Tanrı’mız, İSA Mesih ve İnandığımız KUTSAL KITAP’tır.
  Bizlerin İnandığı Cennet, Kuran’daki Cennet’ten bir hayli farklıdır.
  İMAN’La Mesih’e ait her inanlı Kurtuluşu hak ederek,Cennet vaat’ine sahiptir
  Esenlikle..

  #36238
  Anonim
  Pasif

  Kardeşlerim her zaman kendimize şunu soralım? bugün kutsal ruhtamıyım-rabbe yakınmıyım-rabbe gerçekten layıkmıyım? Kötü olan çok kurnaz kardeşim-bizim hatalarımızı rabbe mal etmek için fırsat kolluyor.Rabbi gözden düşürmek için uğraşıp duruyor.Sizden ricam hiçbirinizde rabbi kötüleyecek bir günah bulunmasın.Hep dua da rabde kalınki iblis sizi ayartmasın.Emin olun o kadar mükemmel bir rabbimiz varki insanlar tarafından ufak bir kötülenmeyi dahi hak etmiyor.Onun adı günahsız –kutsal- hep sevgi dolu esenlik rabbidir. Beden aldığında bunu yaşantısıyla, sözleriyle gösterdi.Hiç günah işlemedi.Gittiği her yerde acı çekenleri iyileştirdi.Hep sevdi.Böyle bir rab kötülenmeyi hak edermi? İnanın her gün iblisin ayartmalarıyla karşılaşıyorum-haketmediğim halde ,suçum olmadığı halde-bunu bile bile kalbimi kırıyorlar.İşte o zaman rabbe şunu söylüyorum-rab senin adın kötülenmesin diye dayanıyorum- ne olursun iblisin bu tuzağına düşmemem, karşılık vermemem için bana güç ver.Sizlerde benim gibi yapın sevgili kardeşlerim.Rabbin adının kötülenmemesi için –haksızlığa uğradığınızda –hakkınızdan vazgeçin-kimseyi incitmeyin. Dayanma gücünü rabden isteyin.Söz verdiği gibi yardım edecektir.Rabbin adını düşünerek asla sevgisiz bir şey yapmayın. İlk affeden hep siz olunki iblis sizi ayartamasın.Unutmayınki ! bizler rabbin sevgi çocuklarıyız.Rabbimiz gibi sevmeliyiz.Onun güzel kokusunu dünyanın her yanına yaymalıyız.Gerçeğin ışığı üzerimizde öyle parlamalıki-iblis dahi yaptığından utanmalı.Bilinki biz rabbin örneği olmak üzere babamız tanrı tarafından özenerek seçildik.Hiç birinizde Hıristiyan adını lekeleyecek tek bir günah dahi bulunmamasına lütfen dikkat edin.Şeytanın ektiği delicelerden

  olmayın.Rab onların günahını görüyor.Biçim vakti onları şeytanla birlikte kötülük diyarına hapsedecek. ( Herkese yaptıklarının karşılığını vermek için gelecek (2. Korintliler 5:10; Vahiy 22:12).
  Sonsuza kadar orda kalacaklar.Artık hiç bir canı üzemeyecekler.Bizler rabbe layık olmadığımızda-bizim yüzümüzden kutsal olan efendimize leke geldiğinde, emin olun bizleride yargılayacak.Sen kardeşim taşıdığın o kutsal Hıristiyan adına bugünden layık olmaya başla- işlediğin günahlar için tövbe et rabbe yakarki-kötülük diyarına gitmeyesin.Gerçek bir Hıristiyan gibi davran.Unutmaki ! Hıristiyan; İsa gibi hep seven kişi demektir.Bulunduğun her yere Tanrının o müthiş sevgisini götür.Anlaşmazlık olan yere antlaşma -kötülük olan yere iyilikle git-dövseler sövselerde-sen sev.Sendeki yüreğin onlardada bulunması için dua et.Sana korkak demelerine aldırma-Unutmaki ! biz kavga etmek için değil. Barıştırmak için Tanrı tarafından seçildik. Bu sevgisiz dünyaya gerçek sevgiyi göstermemiz istendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.