Çelişki Yok..Sayın Holy.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sayın Holy.
    Anlamamakta ısrar ediyorsunuz.Bakın peyganber de olsalar,Tanrı tarafından seçilmiş olsalarda,işlenen günahın bedeli ödenir.Kıtaplarda anlatılan budur.Amaç gerçekleri bilmemiz,Tanrı’sal yargıyı öğrenmemizdir.
    Bakın biz insanlar neye inanıyor yada inanmıyor,bunun yargısını yapmıyoruz.biz Tanrısal tasarı’yıda yargılamıyoruz.
    “Yazdığınız ayetler “neredeyse hiçbir ayet kesin bir cevap niteliği taşımıyor..”diyorsunuz.
    Tanrının ne şekilde yargıladığı kutsal kıtap’ta yazılıdır günah işleyenlere nasıl bir bedel ödettiği yazılıdır.Yeterli kanıt bu dur.

İnsanlar daki inanma yada inanmama,her insanın kendisini bağlar.Şu peyganber şöyle yapmış bu peyganber bu şekilde günah işlemiş..

Sizce Tanrı ne istiyor. bunu yargıla ey kulum mu diyor..?
    Günahkar peyganberlerimin ardından mı gidin diyor.!
    Tanrı bunu öğrenin diyor. günah’ı anlatıyor,peyganberleri yargılarsak,
    kendimizi Tanrı yerine koyarız.Yargılamak bize düşmez.Yanlış olduğunu biliyoruz,Günah işlendiğini de kabul ediyoruz,ama Peyganberlerle ilğili yargıyı sadece Tanrı yapabilir.

Mantıklı delil derken istediğiniz nedir ki..?
    İnanç,inanma manevidir.Günah’ı.. yapılan yanlışı direk yazan saklamadan,üstünü örtmeden bildiren Kutsal Kıtap ayetleri ve bu ayetlere karşılık Tanrı’sal yargının nasıl olacağını bildiren Kutsal Kıtap Öğretisini hala anlamıyorsunuz.
    Sizin gibi düşünenlere yönelik bir ayet vardır.derki:
    “Doğal kişi ,Tanrı’nın Ruhu’yla ilğili gerçekleri kabul etmez.Çünkü bunlar ona saçma gelir.””1 Korintliler 2:14

Tuğrul kardeşimle, Ayetler konusunda çelişkilli olduğumuzu yazmışsınız.
    Tuğrul ne yazmış:
    “Afrika’daki ahlaklı kişi örneğine gelince, İncil şöyle diyor: İsa ona şu karşılığı verdi: “Sana doğrusunu söyleyeyim, bir kimse yeniden doğmadıkça Tanrı’nın Egemenliği’ni göremez.” (Yuhanna 3:3).

Tuğrul Kardeşim doğru ayeti yazmış
    Nedenmi.?
    Bu ayet’te anlatılan İsa Mesih’in adını ,Müjdeyi duyup,İman eden ve Tanrı isteği doğrultusunda yaşayıp,Kişilik olarak tüm kötülüklerden ve pisliklerden arınarak,İsa Mesih Rab ve Kurtarıcıdır diyen herkez için geçerlidir.“İSA Mesih Adını Duyanlar.” İsa Mesih’i tanıyan ve adına iman eden her insan ,yeniden doğuşu alır.anladınız sanıyorum.

Ben ne yazdım.:
    “TANRI’nın,insanlar arasında ayrım yapmadığını,ama kendisinden korkan ve doğru olanı yapan kişiyi,ulusuna bakmadan kabul ettiğini gerçekten anlıyorum”.
    Elçilerin İş 10:34.35

Ve yazının devamında diyorum ki:
    “SÖZ’u duymayanlar nasıl duyacak.Ayette belirtim, TANRI’dan korkan,doğru olanı yapan dürüst.TANRI SÖZ’unu duymamış olsa da,Yüreği TANRI’nın isteklerine uygun yaşayan kişi TANRI tarafından,kabul edilcek olanlardır.Çünkü yargılarken TANRI adil yargılar.

İkimizinde yazdığı doğru.Ben Müjdeyi,İsa Mesih adını hiç bilmeyenler duymuyanlar için yazdım.
    Tuğrul..İsa Mesih adını duyup Müjdeden haberi olanlar için yazılmış ayeti örnek verdi.

Bebekler konusuna gelirsek.
    Tuğrul
    “İnsanlar yüzünden yeryüzünü bir daha lanetlemeyeceğim. Çünkü insan yüreğindeki eğilimler çocukluğundan beri kötüdür. Şimdi yaptığım gibi bütün canlıları bir daha yok etmeyeceğim. (Yaratılış 8:21)
    :
    diyor.

Bu ne demek Günah’ın genlerimizde olduğu demek değilmi.!Yürekteki eğilimler ve kötülük. örneğin bencilik,kıskançlık gibi.bunlar biraz büyüyünce ortaya çıkmıyormu.?
    Küçük kardeşinin ağzındaki emziği alan,ona gizlice vuran,yada kardeşini kıskançlığından boğmaya çalışan,5 yaşındaki bir çocuktaki davranış türlerinin hepsi,Ademden gelen günah’tan kaynaklanır.

Ben ne diyorum:
    “Bebekler doğduklarında masumdur.Büyüdüklerinde Benlik ve günahlı gen ortaya çıktığı an,bu masumiyetleri biter.Ademden gelen günah,dünyaya gelen her canda ve her gende vardır.”

“İnsan yüreğindeki eğilimler”Tuğrul’un yazdığı ayet’te bu cümle geçiyor.
    Kötülük yürekten gelir.Kötülük, içinde çekememezlik,kıskançlık,bencilce eğolar yer alır.Günah kavramı içine giren bu davranış biçimleri,
    Ademden gelen günah’la bağlantılıdır.

Yani kısacası Tuğrul’un ve benim yazdığım ayet’lerde,çelişki yoktur.İkimizinde örnek verdiği ayetler aynı şeyi anlatıyor.
    Anladığım kadarı ile,Kutsal Kıtap’ımızı bilmiyorsunuz.Öğretiden bi habersiniz,yanlış yorumlar yapıyorsunuz.Daha fazla bilgi edinmek için okumanızı öneriyorum.Siz kafanızı peyganber günahlarına takmışsınız.
    Bunu bırakın ve bence İsa Mesih öğretisi nedir bunu öğrenin.

Kıtap’ımızda Tanrı derki:

“Tanrı’nın görünümü olan Mesih’in yüceliğiyle ilğili MÜJDE’NİN IŞIĞI İMANSIZLARIN ÜZERİNE DOĞMASIN DİYE,BU ÇAĞIN İLAHI ONLARIN GÖZÜNÜ KÖR ETMİŞTİR.”
    2 Korintliler 4:4

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.