Cehennem Hakkında Kutsal Kitap Ne Diyor?

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26602
  Anonim
  Pasif

  Cehennem Hakkında Kutsal Kitap Ne Diyor
  (Dr. Billy Graham)

  İsa Mesih’i Rab’bi ve Kurtarıcısı olarak, isteyerek ve bilerek, reddeden herkes için cehennem olacaktır gerçeğinin Kutsal Kitap’ta öğretildiğini desteklemek üzere alıntı yapılabilecek çok sayıda ayet bulunur:

  ‘Kim kardeşine ahmak derse, cehennem ateşini hak edecektir’ (Matta 5:22).

  ‘Bu alevlerin içinde azap çekiyorum’ (Luka 16:24).

  ‘İnsanoğlu meleklerini gönderecek, onlar da insanları günaha düşüren her şeyi, kötülük yapan herkesi O’nun egemenliğinden toplayıp kızgın fırına atacaklar. Orada ağlayış ve diş gıcırtısı olacaktır’ (Matta 13:41-42).

  ‘Sonra solundakilere şöyle diyecek: ‘Ey lanetliler, çekilin önümden! İblisle melekleri için hazırlanmış sönmez ateşe gidin!’ (Matta 25:41).

  ‘Çağın sonunda da böyle olacak. Melekler gelecek, kötü kişileri doğruların arasından ayırıp kızgın ateşe atacaklar. Orada ağlayış ve diş gıcırtısı olacaktır’ (Matta 13:49-50).

  Samanı ise sönmez ateşte yakacak! (Matta 3:12).

  ‘Rabbimiz İsa, Tanrı’yı tanımayanları ve kendisiyle ilgili Müjde’ye uymayanları cezalandıracak. Böyleleri Rab’bin varlığından ve yüce gücünden uzak kalarak sonsuza dek mahvolma cezasına çarptırılacaklar’ (2.Selanikliler 1:8-9).

  ‘Tanrı gazabının kasesinde saf olarak hazırlanmış Tanrı öfkesinin şarabından içecektir. Böylelerine kutsal meleklerin ve Kuzu’nun önünde ateş ve kükürtle işkence edilecek. Çektikleri işkencenin dumanı sonsuzlara dek tütecek’ (Esinleme (vahiy) 14:10-11).

  ‘Ölüm ve ölüler diyarı ateş gölüne atıldı. İşte, bu ateş gölü ikinci ölümdür. Adı yaşam kitabına yazılmamış olanlar ateş gölüne atıldı’ (Esinleme (Vahiy) 20:14-15).

  ‘Ama korkak, imansız, iğrenç, adam öldüren, fuhuş yapan, büyücü, putperest ve bütün yalancılara gelince, onların yeri, kükürtle yanan ateş gölüdür. İkinci ölüm budur’ (Esinleme (vahiy) 21:8).

  Bazıları, ‘cehenneme inanmıyorum, benim dinim Dağdaki Vaaz’dır’ diyebilir.Pekala o zaman Dağdaki Vaaz’dan bir bölüm okuyalım:

  ‘Eğer sağ gözün günah işlemene neden olursa, onu çıkar at, çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, bütün vücudunun cehenneme atılmasından iyidir. Eğer sağ elin günah işlemene neden oluyorsa, onu kes at. Çünkü vücudunun bir üyesinin yok olması, bütün vücudunun cehenneme gitmesinden iyidir’ (Matta 5:29-30).

  Burada, İsa’nın bir cehennem olduğuna ilişkin öğretişini görürüz. Aslında İsa bu konuda öyküler anlatıp örnekler verdi ve insanları, yeryüzünde günahlı ve iki yüzlü bir yaşam sürmenin akılsızlık olduğuna ilişkin uyardı.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.