çarmih.

• Bu konu 10 izleyen ve 31 yanıt içeriyor.
15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 32)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İslamiyet’in İsa Mesih’in çarmıha gerilmemiş olduğunu iddia etmesinin gayetle kolayca açıklanır bir sebebi var… İslamiyet sadece bir maneviyat öğretisi değil, bir siyasi sistemdir de…

Tora bereşit (zira Ben Tanrı’yım,insan değil;aranızdaki Kutsal’ım ve (Yeruşalayim’den başka hiç bir) şehre gelmeyeceğim.) 1.Kitapta vardır.İsa(as) On emre itaat istemişdi.Bu emirlerden birincisi (Ben senin Allahınım. Benden başka hiç bir ilaha tapmayacaksın!) idi.Halbuki hristiyanlar, merhametli Allah yerine,insanları daha doğarken günahkar halk ilan eden bir üçlü tanrı inançına,rahipler vasıtası ile erişebilinen bir dine inandılar.İsa(as)’ın bahsetdiği Allah,merhametli,acıyan Allah olmalıydı.Üç tanrıya inanmadım.İslamiyyetle isevilik aynıdır.

Anonim
    Pasif

Tekvin kardeşim… bu sözde üç tanrıya tapma meselesi bu forumda defalarca konuşulmuş bir mevzu… Sen hala akıl takıntında tekliyorsan, yapılacak pek bir şey kalmıyor… Tanrı şifa bağışlasın demekten başka… İnan, üzülerek söylüyorum bu dediğimi ama… başka ne diyeyim ki…

Kaldı ki… benim bir önceki mesajımda değindiğim konu başka… ama sen değindiğime cevap veremediğinden işi hemen ‘kolay’ olana… ‘üç tanrıya tapma’ meselesine kaydırıyorsun…

Neticede Tanrı’ya karşı sorumluluğunda yalnızsın… Başkalarının yapabileceği sadece bazı şeyleri bir kaç kez izah etmeye çalışmak… ötesi kendin ile Tanrı arasındaki bir hesap…

Anonim
    Pasif

@Tekvin 20071 wrote:

Tora bereşit (zira Ben Tanrı’yım,insan değil;aranızdaki Kutsal’ım ve (Yeruşalayim’den başka hiç bir) şehre gelmeyeceğim.) 1.Kitapta vardır.İsa(as) On emre itaat istemişdi.Bu emirlerden birincisi (Ben senin Allahınım. Benden başka hiç bir ilaha tapmayacaksın!) idi.Halbuki hristiyanlar, merhametli Allah yerine,insanları daha doğarken günahkar halk ilan eden bir üçlü tanrı inançına,rahipler vasıtası ile erişebilinen bir dine inandılar.İsa(as)’ın bahsetdiği Allah,merhametli,acıyan Allah olmalıydı.Üç tanrıya inanmadım.İslamiyyetle isevilik aynıdır.

Merhametli Tanri anlayisinin gunahkar insan dogasina sahip olunmasiyla yikildigini sizden duydum ilk defa? Ne alakasi var? Aksine, gunahkar dogan insanin gunahinin yok olmasinda Mesih’i gondererek O’nun kurban olmasini saglayan ve gunahlarimizi yukleyerek bizi kurtaran bir Tanri figurunden bahsediyoruz, bizi kurtaran Tanri’dan.

Kim 3 Tanriya inaniyor bilmiyorum ama biz Hristiyanlar inanmiyoruz. Biz 3’lu birlige inaniyoruz. 1’lik, 3’luk degil. 1 Tanri vardir, aksini iddia eden ispatlasin o zaman. Kutsal Kitap’in neresinde 3 Tanriya inanin yaziyor acaba?

Size bir tavsiyem var, buraya lutfen birseyler biliyormus havasinda gelmeyin lutfen, bizi inandiramazsiniz. Ne kadar bilgisiz oldugunuz ortada. Lutfen Kutsal Kitap’i, Kuran’i iyi okuyun, daha sonra buyrun tartisalim.

Anonim
    Pasif

XXXXXXXX

Sayin Tekvin bundan böyle Kuran’dan getireceginiz ve Isa Mesih’le ilgili yanlis beyanatlari dikkate almayip silecegiz.Bilginize…

Anonim
    Pasif

@Tekvin 20102 wrote:

XXXXXXXX
    Sayin Tekvin bundan böyle Kuran’dan getireceginiz ve Isa Mesih’le ilgili yanlis beyanatlari dikkate almayip silecegiz.Bilginize…

Eşi ve benzeri olmayan Allaha inanmayla ödül alır insan.Hiç başka tanrı olur mu?Kutsal Kitap’ta musa ve İsa’ya vahiyle iletilen,indirilene inandım.İndirilen tevrat’tan geriye ne kaldıysa inandım.İletilen İncil ayetleri açıkcası bu ruhbanlık yazıları olacağına inanmam.İncil dört ayettir.İsa’ya iletilen ayetlerde Çarmıh bir benzetmedir.[/

Anonim
    Pasif

@Tekvin 20118 wrote:

Eşi ve benzeri olmayan Allaha inanmayla ödül alır insan.Hiç başka tanrı olur mu?Kutsal Kitap’ta musa ve İsa’ya vahiyle iletilen,indirilene inandım.İndirilen tevrat’tan geriye ne kaldıysa inandım.İletilen İncil ayetleri açıkcası bu ruhbanlık yazıları olacağına inanmam.İncil dört ayettir.İsa’ya iletilen ayetlerde Çarmıh bir benzetmedir.[/

Kutsal Kitap’a bakarsak değil!
    Anlamak amacı ile okursak göreceğiz ki içeriğinde asla 3. bir dünyevi kişilik konuşması yoktur, Rab Der’ki diyeTanrı adına başlayan konuşmalar yine Rab Bildirdi diye bitiren konuşmacılar ( tebliğciler) görürüz.
    O ve O’dur
    Yani Birinci O Tanrı İkinci O ise Tebliğcidir

Buna neden değindim, sadece iki farklı kişilik olup da cümlelerin geçtiği bir kitapta hangisinin neyi konuştuğunu çok iyi anlayabilir ve kitabın ana temasını oluşturan sözlerin kim tarafından kime söyletildiğini kolaylıkla idrak edebiliriz.
    Bu iki varlık arasında bir yeminleşme geçiyorsa yemin eden açıkça ifadelerden belli oluyor. kimdir bu yemin eden “O” tabiî ki tebliğcidir. Yani buradan çıkan sonuç gökten bir kitap inerek direk Tanrı’nın kendi yazdığı ve kaleme aldığı değil de, değişik şekillerde aracılarına bildirdiği sözlerinin bizlere ulaşması adına o dönem çeşitli maddelere bu günümüzde de kağıt üzerine dökülmüş bir dökümantasyonudur.

Asıl konu’ya gelecek olursak sevgili Tekvin, eşi benzeri olmayan tek bir Allah’a inanmanın mutluluğunu yazılarına dökmesi.
    Bence yadırgamamak gerekir aksine doğru konuştuğunu da onaylamak gerekir diye düşünüyorum açıkçası;

Kendince karşıt bulduğu ve “Ne Kadarı” kaldıysa inanıyorum dediği Kutsal Kitabın sözlerine itikat etmeyip, kendi inandığı kitaptaki her şeye tam bir tevekkülle sarılıp kendisi bir delil koymak istemezken ne güzelde farklı süslü kelimelerle bağnazlığını saklayabiliyor oysa.

Bence de Tekvin doğru söylüyor!!!!!
    Eşi Benzeri Olmayan bir Allah’a inanıyor…..!
    Kızmayın, yadırgamayın O’nu
    Doğru yolda olan kendisi çünkü
    Bizler yanacağız asit ve kükürtlü çukurlarda
    O ise tomurcuk memeli hurilerle cirit atıyor olacak Cennet’de
    Hem de 70’tane
    Sıkılmayacak asla Yeşilırmakların olduğu Cennet’de
    7 kat orası çünkü en üst kat ise onun asla göremeyeceği Firdevs oluyor.
    Neden sıkılsın ki, 70 huri’nin arasında
    her kattan gelecek şiddetli gürültüye karşın bir üst kata sessiz olun demekle günler gelip geçecek nasıl olsa…!
    Peki ya kadınlar?

Haklı Tekvin eşi benzeri olmayan bir Yaratıcıya inanıyor
    Dünyada gözün gördüğü her şeye yemin eden, İncir’e, Zeytin’e, Dolunay’a Şafak’a ve daha birçok nesnel ve de evrensel olaya yemin eden bir Tanrısı var, ee haliyle bu kadar yemin eden bir yaratıcı Tekvine ettiği yemini mi tutmayacak.

Yazık bize, Bizim Tanrı’mız ise yemin etmeyi bırakın, bize bile yemin etmememizi ve hatta O’nun adını ağzımıza boşuna almamamız gerektiğini söylüyor.

Amca, dayı,teyze,hala vs. kızları hepsi helal kılındı Onun Nur Yüzlü Peygamberi’ne bizim İnandığımız ise Evlenmedi dünyasal yaşamında.

Onun inancında boşanırsan birkaç defa Hülle yaparsın ancak öyle birleşirsin bir daha, Haklı Tekvin biz yanacağız. Çünkü bizde Hülle yok, 2-3 tane almak da yok ne yapacağız şimdi bilmem.

İsa çarmıh’a gerilmedi Yahuda İskaryot’u gerdik onun yerine diyen ve doğruluktan, yalan söylememekten bahseden, Yeminlerine inanılmadığı yerde bolca Beddua eden bir yaratıcısı var Tekvin’in bence de eşi benzeri olmayan Bir Yaratıcısı var,
    Ve acaba diyorum kendi kendime
    Şu her yanı sigara külü ile dolmuş masamda bir taraftan da işlerimi yaparken

Bu bizim Sevgili Tekvin’in eşi benzeri olmadığını iddia ettiği Tanrısı’nın
    İslamiyet öncesi inanılan Lat Uzza Menat’ın atası olan Ay Tanrıçası ( AY) ismine EL-İLAH’a benzer bir kelime kullanılıyor olması ve Kur’anın içinde bir çok yerde Ay üzerine yemin ediliyor olması, Hicri denilen Ay takviminin kullanılıyor olması, mucize istenmesi durumunda, ayetlerde Kur’Anı gösteren ve ona mucize vermedik diyen ayetleri göstermesi dışında, yine AY’ı ikiye yardığının iddia edilmesinden yola çıkarak,
    Bu Eşi Benzeri Olmayan Bir Yaratıcısının Kitabında neden bu kadar AY’a değinmeler bulunmaktadır?

Ayetleri’nde “Can’ı çıksın” diye beddua eden Tekvin’in eşsiz Tanrısı acaba yarattığı gibi öldürmekten yoksun mu ki böylesi bir beddua eder?

Yani forumdaki arkadaşlarımız;
    acıyor Tekvin bizlere ve haklıda, Bizim inandığımız kitap dünyanın yaratılışından, insanın yaratılışına ve dünyasal yaşamın sonuna kadar anlatılarak biterken, Onun inandığı kitap 3 kişinin konuşması gibi görünen ve hangisinin Tanrı olduğu kestirilemeyen eşsiz bir sure Fatiha ile başlarken, Nas’la bitmekte..!

Bence diretmeyin, Kur’anda 25 tane belirtilmiş peygamber olup 3 tanesi de tam olarak ne olduğu kestirilemeyen eşsiz bir kitap ve eşsiz bir Tanrı’ya inanıyor, Apaçık bir dille inen ve şifresi çözülemeyen anlamı bilinemeyen ELİF,LAM,MİM diyen bir itikata sahip kendisi!

Kur’anda tek bir ayet’de geçmezken, YEREMYA’yı birden bire revanşta diye Semerkand yayınlarında bolca satılan ve hikayesi de hazır tutulan 100 yıl uyuduğu söylenilen Yeremya oldu bunlarda İrmiya,

Tekvin şimdi soruyorum sana ben yazmaktan yoruldum, dahada yazarsam birkaç ansikolopedi çıkar ömrümüz yazmak ve okumakla geçer,
    Senin Tevrattan geriye kalanlar diye bulunduğun tabire ve benim özet olarak değindiğim konulara dayanarak sormak istiyorum.

KUR’ANDAN VE SENDEN GERİYE ŞİMDİ NE KALDI?

Anonim
    Pasif

1.Ko.1: 23 (çarmıhla ilgili bildiri)Yahudiler bunu yüzkarası, öteki uluslar da(mahva gidenler) saçmalık sayarlar.
    İbr.12: 2 Gözümüzü imanımızın öncüsü ve tamamlayıcısı İsa’ya dikelim. O kendisini bekleyen sevinç uğruna utancı hiçe sayıp çarmıh ta ölüme katlandı ve Tanrı’nın tahtının sağında oturdu.
    1.Pe.2: 24 Bizler günah karşısında ölelim, doğruluk uğruna yaşayalım diye, günahlarımızı çarmıhta kendi bedeninde yüklendi. O’nun yaralarıyla şifa buldunuz.
    İsa’nın Vucudunun Çarmıha Gerilmesi
    4.157. Ve ALLAH’ın elçisi “Meryem oğlu İsa Mesih’i öldürdük,” demelerinden ötürü… Oysa onu öldürmediler ve onu asmadılar; fakat öyle yaptıklarını sandılar. Tüm mezhepler bu konuda kuşku içindedir. Onların bu konuda bir bilgisi yok; sadece zanna uyuyorlar. Kesin olarak onu öldürmediler.
    4.47.yanınızdakileri onaylayıcı olarak indirdiğimize inanın.
    Çarmıh bildirileriyle ilgili başkada (İsa hakkında) aşağılanma dışında bir bilgi bulamıyoruz.Umarım düşünceniz vardır çarmıha gerilmenin(kesin olarak) münkün olmadığına dair sayın viran dede.

Anonim
    Pasif
    Tekvin;20176 wrote:
    1.Ko.1: 23 (çarmıhla ilgili bildiri)Yahudiler bunu yüzkarası, öteki uluslar da(mahva gidenler) saçmalık sayarlar.
    İbr.12: 2 Gözümüzü imanımızın öncüsü ve tamamlayıcısı İsa’ya dikelim. O kendisini bekleyen sevinç uğruna utancı hiçe sayıp çarmıh ta ölüme katlandı ve Tanrı’nın tahtının sağında oturdu.
    1.Pe.2: 24 Bizler günah karşısında ölelim, doğruluk uğruna yaşayalım diye, günahlarımızı çarmıhta kendi bedeninde yüklendi. O’nun yaralarıyla şifa buldunuz.
    İsa’nın Vucudunun Çarmıha Gerilmesi
    4.157. Ve ALLAH’ın elçisi “Meryem oğlu İsa Mesih’i öldürdük,” demelerinden ötürü… Oysa onu öldürmediler ve onu asmadılar; fakat öyle yaptıklarını sandılar. Tüm mezhepler bu konuda kuşku içindedir. Onların bu konuda bir bilgisi yok; sadece zanna uyuyorlar. Kesin olarak onu öldürmediler.
    4.47.yanınızdakileri onaylayıcı olarak indirdiğimize inanın.
    Çarmıh bildirileriyle ilgili başkada (İsa hakkında) aşağılanma dışında bir bilgi bulamıyoruz.Umarım düşünceniz vardır çarmıha gerilmenin(kesin olarak) münkün olmadığına dair sayın viran dede.

[quote=Tekvin;20176
    Çarmıh bildirileriyle ilgili başkada (İsa hakkında) aşağılanma dışında bir bilgi bulamıyoruz.Umarım düşünceniz vardır çarmıha gerilmenin(kesin olarak) münkün olmadığına dair sayın viran dede.[/quote][/quote]

Sayin Tekvin

Kutsal Kitap’in cagdas türkce cevirisi cikti.Bu türkceyi her ilkokulu bitirmis vatandaslar okuyabilirler ve de yazilanlari anlayabilirler.Arapca gibi karmasik degildir.Ya da cince gibi yüz degisik sekil ezberlemek gerekmez.Incil’i okudugumuzda Isa Mesih Yesua’nin carmiha gerilisiyle ilgili yüzlerce ayet varken bunlari gör(e)memek ve anlamamak mümkünken(!!) Kuran’daki tek bir ayette Isa Mesih carmiha gerilmedi onlara öyle gösterildi(!!) yalanini ve masalini görebilmek ve bizlere bunu yutturmaya calismak ne derece dürüstce ve mantikli bir davranis bunu cözebilmis degilim.

Sayin Tekvin siz bizi kör,sagir ve dilsiz mi zannediyorsunuz? Bu carmih konusunda artik YAZMAYIN.Cünkü bu konuyu kavrayamadiginizi,carpitmak istediginizi ve bu konuda ARTNIYETLI oldugunuzu ve yazilanlari hic de okuyup anlayamadiginizi düsünüyorum.

Lütfen elinizi artik cekin.

Rab yüreginize dokunsun.

Sevgiler

Anonim
    Pasif

Sayin Tekvin

Kutsal Kitap’in cagdas türkce cevirisi cikti. Bu türkceyi her ilkokulu bitirmis vatandaş okuyabilir ve de yazilanlari anlayabilir. Arapca gibi karmasik degildir.Ya da çince gibi yüz degisik sekil ezberlemek gerekmez. Incil’i okudugumuzda Isa Mesih çarmiha gerilisiyle ilgili yüzlerce ayet varken bunlari görememek ve anlamamak mümkünken, Kuran’daki tek bir ayette Isa Mesih carmiha gerilmedi onlara öyle gösterildi yalanini ve masalini görebilmek ve bizlere bunu yutturmaya calismak ne derece dürüstce ve mantikli bir davranis bunu cözebilmis degilim.

Sayin Tekvin siz bizi kör, sagir ve dilsiz mi zannediyorsunuz? Bu carmih konusunda artik YAZMAYIN.Cünkü bu konuyu kavrayamadiginizi, carpitmak istediginizi ve bu konuda ART NIYETLI oldugunuzu ve yazilanlari hic de okuyup anlayamadiginizi düsünüyorum.

Sevgiler

Anonim
    Pasif

Sevgili Nurdem,
    Güzel bir yazı olmuş, umarım Sayın Tekvin’i biraz olsun düşünmeye sevketmiştir.

@NURDEM 20166 wrote:

Kutsal Kitap’a bakarsak değil!
    Anlamak amacı ile okursak göreceğiz ki içeriğinde asla 3. bir dünyevi kişilik konuşması yoktur, Rab Der’ki diyeTanrı adına başlayan konuşmalar yine Rab Bildirdi diye bitiren konuşmacılar ( tebliğciler) görürüz.
    O ve O’dur
    Yani Birinci O Tanrı İkinci O ise Tebliğcidir

Buna neden değindim, sadece iki farklı kişilik olup da cümlelerin geçtiği bir kitapta hangisinin neyi konuştuğunu çok iyi anlayabilir ve kitabın ana temasını oluşturan sözlerin kim tarafından kime söyletildiğini kolaylıkla idrak edebiliriz.
    Bu iki varlık arasında bir yeminleşme geçiyorsa yemin eden açıkça ifadelerden belli oluyor. kimdir bu yemin eden “O” tabiî ki tebliğcidir. Yani buradan çıkan sonuç gökten bir kitap inerek direk Tanrı’nın kendi yazdığı ve kaleme aldığı değil de, değişik şekillerde aracılarına bildirdiği sözlerinin bizlere ulaşması adına o dönem çeşitli maddelere bu günümüzde de kağıt üzerine dökülmüş bir dökümantasyonudur.

Asıl konu’ya gelecek olursak sevgili Tekvin, eşi benzeri olmayan tek bir Allah’a inanmanın mutluluğunu yazılarına dökmesi.
    Bence yadırgamamak gerekir aksine doğru konuştuğunu da onaylamak gerekir diye düşünüyorum açıkçası;

Kendince karşıt bulduğu ve “Ne Kadarı” kaldıysa inanıyorum dediği Kutsal Kitabın sözlerine itikat etmeyip, kendi inandığı kitaptaki her şeye tam bir tevekkülle sarılıp kendisi bir delil koymak istemezken ne güzelde farklı süslü kelimelerle bağnazlığını saklayabiliyor oysa.

Bence de Tekvin doğru söylüyor!!!!!
    Eşi Benzeri Olmayan bir Allah’a inanıyor…..!
    Kızmayın, yadırgamayın O’nu
    Doğru yolda olan kendisi çünkü
    Bizler yanacağız asit ve kükürtlü çukurlarda
    O ise tomurcuk memeli hurilerle cirit atıyor olacak Cennet’de
    Hem de 70’tane
    Sıkılmayacak asla Yeşilırmakların olduğu Cennet’de
    7 kat orası çünkü en üst kat ise onun asla göremeyeceği Firdevs oluyor.
    Neden sıkılsın ki, 70 huri’nin arasında
    her kattan gelecek şiddetli gürültüye karşın bir üst kata sessiz olun demekle günler gelip geçecek nasıl olsa…!
    Peki ya kadınlar?

Haklı Tekvin eşi benzeri olmayan bir Yaratıcıya inanıyor
    Dünyada gözün gördüğü her şeye yemin eden, İncir’e, Zeytin’e, Dolunay’a Şafak’a ve daha birçok nesnel ve de evrensel olaya yemin eden bir Tanrısı var, ee haliyle bu kadar yemin eden bir yaratıcı Tekvine ettiği yemini mi tutmayacak.

Yazık bize, Bizim Tanrı’mız ise yemin etmeyi bırakın, bize bile yemin etmememizi ve hatta O’nun adını ağzımıza boşuna almamamız gerektiğini söylüyor.

Amca, dayı,teyze,hala vs. kızları hepsi helal kılındı Onun Nur Yüzlü Peygamberi’ne bizim İnandığımız ise Evlenmedi dünyasal yaşamında.

Onun inancında boşanırsan birkaç defa Hülle yaparsın ancak öyle birleşirsin bir daha, Haklı Tekvin biz yanacağız. Çünkü bizde Hülle yok, 2-3 tane almak da yok ne yapacağız şimdi bilmem.

İsa çarmıh’a gerilmedi Yahuda İskaryot’u gerdik onun yerine diyen ve doğruluktan, yalan söylememekten bahseden, Yeminlerine inanılmadığı yerde bolca Beddua eden bir yaratıcısı var Tekvin’in bence de eşi benzeri olmayan Bir Yaratıcısı var,
    Ve acaba diyorum kendi kendime
    Şu her yanı sigara külü ile dolmuş masamda bir taraftan da işlerimi yaparken

Bu bizim Sevgili Tekvin’in eşi benzeri olmadığını iddia ettiği Tanrısı’nın
    İslamiyet öncesi inanılan Lat Uzza Menat’ın atası olan Ay Tanrıçası ( AY) ismine EL-İLAH’a benzer bir kelime kullanılıyor olması ve Kur’anın içinde bir çok yerde Ay üzerine yemin ediliyor olması, Hicri denilen Ay takviminin kullanılıyor olması, mucize istenmesi durumunda, ayetlerde Kur’Anı gösteren ve ona mucize vermedik diyen ayetleri göstermesi dışında, yine AY’ı ikiye yardığının iddia edilmesinden yola çıkarak,
    Bu Eşi Benzeri Olmayan Bir Yaratıcısının Kitabında neden bu kadar AY’a değinmeler bulunmaktadır?

Ayetleri’nde “Can’ı çıksın” diye beddua eden Tekvin’in eşsiz Tanrısı acaba yarattığı gibi öldürmekten yoksun mu ki böylesi bir beddua eder?

Yani forumdaki arkadaşlarımız;
    acıyor Tekvin bizlere ve haklıda, Bizim inandığımız kitap dünyanın yaratılışından, insanın yaratılışına ve dünyasal yaşamın sonuna kadar anlatılarak biterken, Onun inandığı kitap 3 kişinin konuşması gibi görünen ve hangisinin Tanrı olduğu kestirilemeyen eşsiz bir sure Fatiha ile başlarken, Nas’la bitmekte..!

Bence diretmeyin, Kur’anda 25 tane belirtilmiş peygamber olup 3 tanesi de tam olarak ne olduğu kestirilemeyen eşsiz bir kitap ve eşsiz bir Tanrı’ya inanıyor, Apaçık bir dille inen ve şifresi çözülemeyen anlamı bilinemeyen ELİF,LAM,MİM diyen bir itikata sahip kendisi!

Kur’anda tek bir ayet’de geçmezken, YEREMYA’yı birden bire revanşta diye Semerkand yayınlarında bolca satılan ve hikayesi de hazır tutulan 100 yıl uyuduğu söylenilen Yeremya oldu bunlarda İrmiya,

Tekvin şimdi soruyorum sana ben yazmaktan yoruldum, dahada yazarsam birkaç ansikolopedi çıkar ömrümüz yazmak ve okumakla geçer,
    Senin Tevrattan geriye kalanlar diye bulunduğun tabire ve benim özet olarak değindiğim konulara dayanarak sormak istiyorum.

KUR’ANDAN VE SENDEN GERİYE ŞİMDİ NE KALDI?

Anonim
    Pasif

Herkese yeni yıl dilekleri… Yüce Rab’bimiz hepimizi daha bir derinden bereketlendirsin bu yeni yılda, inancımız daha bir kök salsın, sağlamlaşsın, daha bir kalbi mucizelere hazır hale getirir olsun.

Tekvin rumuzlu ziyaretçimiz bana da hitap etmiş yazdıklarında, şimdi farkettim. Diyecek bir şey yok. Otistik bir yaklaşım var çünkü dediklerinde. ‘Çarmıhın imkansızlığı Kuran’da yazılanlardan besbelli’ türünden bir yaklaşımı var… Yani ‘kendim ısmarlar kendim içerim’ türünden bir tutum. Kendi inandığının sarsılmazlığını ön koşul addeden bir zihniyet. Öyle ne sohbet olur ne de araştırı elbette ki. Basit bir mantıki tetkik gücü olan her insan farkına varır çelişkinin.

Neyse ama… biz burdaki tüm kardeşlerin niyeti her canın Rab yüzü görüp kurtulması, dolayısıyla içimizde hor görüş yok (Rab korusun öyle bir şeyden), her kim olursa olsun karşımızdaki, her ne diyorsa desin.

Nurdem kardeşimizin dedikleri de çok düşündürücü olması gereken şeyler, hakikatten…

Sevgiler…

Anonim
    Pasif

mesajımı niçin yayımlamadınız, yayımlamayacaksanız bi bilgi verin kaydımı sileyim

Anonim
    Pasif

Sevgili arkadaşlar. Sitenizi inceledikçe şunu farkettim. Siz bana yaptığınızı tüm insanlara yapıyorsunuz. Tekvin ne yazdı bilmem ama yayınlamamışsınız. Yayınlamamanızı normal karşılayabilirim. Ancak şurda yaptığınız çelişki değil midir acaba:

* işinize gelmeyeni yazmayarak insanların doğruları görmesini engellemeye mi çalışıyorsunuz? Kendinize güveniniz yok mu? Kendi doğrularınızdan şüphe içinde olmasanız herkesin her söylediğini yayınlayabilirsiniz kanaatindeyim.

* Bana yazımla ilgili önyargılı demişsiniz ancak sizlerde şunu gördüm, sizler bizlerden saygı ve önyargısızlık beklerken kuran hakkında ağza alınmaması gereken şeyleri yazmaktan ve yayınlamaktan çekinmiyorsunuz. Sizin kutsalınba saygı istiyorsanız başkasının kutsalına da saygı göstermelisiniz. İşte aramızdaki fark bu zaten, biz Hz. isaya da inandığımız için dinimizin gereği olarak zaten ona küfretmeyiz, çünkü bu dinden çıkarır, ancak sizler kurana hakaret etme cüretini kendinizde bulabiliyorsunuz. Ahiret gününde rabbim sizinle benim aramda şahit olsun!

* Bir arkadaşım mucizelerden bahsetmiş, tek allahtan geldiğini incilin söylemiş. DOĞRU! Peki aynı mucizeleri sonrasında getirene neden inanmıyorsunuz, madem böyle mucizeler sadece yaratıcıdan gelir, neden Hz. Muhammedin mucizelerine inanmıyorsunuz?

Sizlere daha çok şey yazılabilir ancak daha tartışmayı beceremeyen, kendi gerçeklerine ters gelen şeyleri yayınlamaktan korkan (çünkü asıl gerçek gizlenmek isteniyor) insanlara söyleyecek fazla sözüm yok, Allah hepinizi doğru yola iletsin inşallah…

Anonim
    Pasif
    hurrican;20749 wrote:
    mesajımı niçin yayımlamadınız, yayımlamayacaksanız bi bilgi verin kaydımı sileyim

sayin hurrican

Hristiyantürkforum sitesine gönderilen her mesaj yayinlanacak diye bir kural yoktur.Forum kurallarina uymayan her mesaj silinmekte veya yayinlanmamaktadir.Zaten foruma üye olan her üye forum kurallarini okuyup kabul etmekle bu durumu kabul etmis olmaktadir.Forum olarak üyelerimize hizmet etmek ve bilgi paylasimi yapmak amacindayiz.Kimseyi de kaybetmek istemeyiz.Ama buna ragmen forumdan ayrilmak isterseniz ayrilmakta özgürsünüz.

Sevgiler

Anonim
    Pasif
    barnabas0707;20757 wrote:
    Sevgili arkadaşlar. Sitenizi inceledikçe şunu farkettim. Siz bana yaptığınızı tüm insanlara yapıyorsunuz. Tekvin ne yazdı bilmem ama yayınlamamışsınız. Yayınlamamanızı normal karşılayabilirim. Ancak şurda yaptığınız çelişki değil midir acaba:

* işinize gelmeyeni yazmayarak insanların doğruları görmesini engellemeye mi çalışıyorsunuz? Kendinize güveniniz yok mu? Kendi doğrularınızdan şüphe içinde olmasanız herkesin her söylediğini yayınlayabilirsiniz kanaatindeyim.

* Bana yazımla ilgili önyargılı demişsiniz ancak sizlerde şunu gördüm, sizler bizlerden saygı ve önyargısızlık beklerken kuran hakkında ağza alınmaması gereken şeyleri yazmaktan ve yayınlamaktan çekinmiyorsunuz. Sizin kutsalınba saygı istiyorsanız başkasının kutsalına da saygı göstermelisiniz. İşte aramızdaki fark bu zaten, biz Hz. isaya da inandığımız için dinimizin gereği olarak zaten ona küfretmeyiz, çünkü bu dinden çıkarır, ancak sizler kurana hakaret etme cüretini kendinizde bulabiliyorsunuz. Ahiret gününde rabbim sizinle benim aramda şahit olsun!

* Bir arkadaşım mucizelerden bahsetmiş, tek allahtan geldiğini incilin söylemiş. DOĞRU! Peki aynı mucizeleri sonrasında getirene neden inanmıyorsunuz, madem böyle mucizeler sadece yaratıcıdan gelir, neden Hz. Muhammedin mucizelerine inanmıyorsunuz?

Sizlere daha çok şey yazılabilir ancak daha tartışmayı beceremeyen, kendi gerçeklerine ters gelen şeyleri yayınlamaktan korkan (çünkü asıl gerçek gizlenmek isteniyor) insanlara söyleyecek fazla sözüm yok, Allah hepinizi doğru yola iletsin inşallah…

sayin barnabas söyle demissiniz:

[quote=barnabas0707;20757
    Sevgili arkadaşlar. Sitenizi inceledikçe şunu farkettim. Siz bana yaptığınızı tüm insanlara yapıyorsunuz. Tekvin ne yazdı bilmem ama yayınlamamışsınız. Yayınlamamanızı normal karşılayabilirim. Ancak şurda yaptığınız çelişki değil midir acaba:…[/quote]

-Foruma gönderilen her mesaj yayinlanmaz.!!
    -Tekvin veya baskasi(genellikle bilgi almak icin degil de vermek icin gelen müslümanlar oluyor) forum kurallarina aykiri yazi yazmissa ya silinir ya da yayinlanmaz.Bunda bir acayiplik ve ya celiski YOKTUR.Lütfen forum kurallarini tekrar okuyunuz.

* işinize gelmeyeni yazmayarak insanların doğruları görmesini engellemeye mi çalışıyorsunuz? Kendinize güveniniz yok mu? Kendi doğrularınızdan şüphe içinde olmasanız herkesin her söylediğini yayınlayabilirsiniz kanaatindeyim….[/quote]

Sayin barnabas hangi dogrulardan bahsediyorsunuz??Biz hem kendimizden hem de dogrularimizdan tam olarak eminiz.Yayinlamamamizin sebebi insanlarin yanlis bilgilendirilmesi ve forumun gereksiz tartisma ve polemiklerden arinmasi icindir.

* Bana yazımla ilgili önyargılı demişsiniz ancak sizlerde şunu gördüm, sizler bizlerden saygı ve önyargısızlık beklerken kuran hakkında ağza alınmaması gereken şeyleri yazmaktan ve yayınlamaktan çekinmiyorsunuz. Sizin kutsalıniza saygı istiyorsanız başkasının kutsalına da saygı göstermelisiniz. İşte aramızdaki fark bu zaten, biz Hz. isaya da inandığımız için dinimizin gereği olarak zaten ona küfretmeyiz, çünkü bu dinden çıkarır, ancak sizler kurana hakaret etme cüretini kendinizde bulabiliyorsunuz. Ahiret gününde rabbim sizinle benim aramda şahit olsun!…[/quote]

Bakiniz bizim amacimiz burda Kutsal Kitap ve hristiyanlik hakkinda paylasimlar yapmaktir.Oysa ki genelde müslüman üyeler buraya Islam misyonerligi yapmak amaciyla geliyorlar.Konu Kuran ve Muhammed olunca bizlerde görüslerimizi acikliyoruz.Aciklayinca da sizler bunu hakaret ve kutsalimiza saygisizlik olarak görüyorsunuz.O zaman bizlere sormayacaksiniz.Kuran’a hakaret etmiyoruz.Bizler sadece Bizim inandigimiz Tanri’nin bu kitabi göndermedigine ve dolayisiyla son kitap olmadigina ve bir kutsalliginin da olmadigini söylüyoruz.Iste yine bizlere bunu söyletiyorsunuz.
    Ahiret gününde Rab’bimiz sizin lehinize sahitlik yapmayacak.Cünkü inandigimiz Incil’e göre siz yargilanacaksiniz ve Isa Mesih’e iman etmediginiz takdirde de hüküm giyeceksiniz.
    Umarim Ahiret’e gitmeden önce iyi düsünürsünüz.
    Diger yazdiklariniza ise yarin deginecegim.

Sevgiler

15 yazı görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 32)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.