Canı Bir Hristiyan öldürmek istemiş..

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Armagan
    Anahtar yönetici

Güncel 220720091926426571066_2.jpg

Bir Hristiyan öldürmek istedim Alman turistin katilinden dehşet veren ifadeler

22.07.2009 19:16:00

Bugün polis sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen İbrahim Akyol’un savcıya verdiği ifadede “O gün bir Hıristiyan öldürmek istiyordum, kiliseleri geziyordum, bu kişiyi gördüm öldürdüm” şeklinde ifade verdiği öğrenildi. İ.A “kasten adam öldürmek” suçundan tutuklandı.

Olaydan kısa süre sonra yakalanan İ.A ‘nın ilk ifadesinde ise para istedim vermeyince öldürdüm” şeklinde konuştuğu belirtilmişti.

Öte yandan İbrahim Akyol’un Rus uyruklu bir kadınla evli olduğu ve 15 yaşından bu yana kuaförlük yaptığı ortaya çıktı.

Savcılık sorgusu tamamlanan İbrahim Akyol tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. İ.A mahkemedeki işlemlerinin ardından tutuklandı.

Anonim
    Pasif

Günaydın,

” Canı Hristiyan öldürmek istemiş “. İşte beyin yıkamanın,tabuların,kulaktan dolma bilgilerin,bağnazlığın bir örneği.Dana nicelerinin de olduğunu sanıyorum.Radikal kesimler ülkemizi mahvediyor.Herşeyin aşırısı problem.Dinin de !!!

Geçenlerde TV de ” Cübbeli Ahmet Hoca ” denen kişinin bir iki söylediğini duydum.Yahu elin kertenkelesinden ne istersin.İşte benim vurgulamak istediğim budur.İnsanları dinen hırçınlaştıran,saldırganlaştıran,psikolojilerini bozan o tip ” Çakma Şeyhler ” dir.Güzellikler varken bir insanı inancından ötürü öldürmek,zarar vermek bizim dinimizde yoktur.Ama kendilerini ” Şeyh,Şıh,İmam…” ilan edenler söyledikleriyle bir nevi cahil insanlara ” fetva ” vermekteler.Bu söylediklerinin sonuçları da maalesef işte yazıda okuduğumuz haber gibi olaylarla karşımıza çıkmakta.

Bu tarz olaylardan biri de tarihimizde ” Mnemen Olayı ” ,Kubilay’ın şehit edilmesi değil mi? Gencecik,pırıl pırıl bir Atatürk neferinin hazin sonu.Ama o bizim gözümüzde ve gönlümüzde ayrı bir yer tutmuştur.

Bu sorunları yaşıyoruz,mutlaka ki yaşayacağız da.Ancak Türkiye Cumhuriyeti tanım olarak ” Laik-Demokratik-Sosyal ” bir hukuk devletidir.En azından tanım olarak var tam olmasa bile.İşte bizlerin yapması gereken,her dinden,her etnik kimlikten topyekün mücadeledir,tanımı tam yakalayabilmek için.

Yaşamını yitiren alman vatandaşın toprağı bol olsun, huzur bulsun.

Sağlıcakla kalınız.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.