Bush’un Duası: Tanrı İsrail’i Korusun

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24477
  Anonim
  Pasif

  Bush’un duası: Tanrı İsrail’i korusun

  4758372.jpg

  ABD Başkanı Bush, Kudüs’teki soykırım müzesi Yad Vaşim’i ziyaretinde çok duygulandı, gözleri yaşardı ve ziyaretçi defterine “Tanrı İsrail’i korusun” diye yazdı.

  ABD Başkanlığı görevini üstlendiğinden bu yana ilk kez Ortadoğu ülkelerine resmi ziyarette bulunan George W.Bush, 3 günlük Filistin ve İsrail ziyaretinin son gününde, İkinci Dünya Savaşı sırasında öldürülen 6 milyon Yahudinin anısına yapılan Soykırım Müzesi’ni (Yad Vaşem) ziyaret etti ve anı defterine, “Tanrı İsrail’i korusun” yazdı.

  Bush’un Yad Vaşem ziyareti sırasında, müze halka tamamen kapatıldı ve çok yoğun güvenlik önlemleri alındı. Silahlı polisler ve bir polis helikopteri bölgeyi kontrol altında tuttu. Ziyareti sırasında Bush’a, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Başbakan Ehud Olmert ve Dışişleri Bakanı Tzipi Livni de eşlik etti.

  Gözleri yaşaran Bush, birçok kişinin burayı görmesi gerektiğini ifade ederek, “Burası kötülüğün var olduğunu hatırlatan bir anıt, kötülükle karşılaştığımızda direnmemiz için bir çağrıdır” dedi. Bush, daha sonra helikopterle, İsrail’in kuzeyindeki Celile denizi yakınlarında bulunan antik kent Kefar Nahum’daki kiliseye gitti. Hz İsa’nın mucizelerini gerçekleştirdiği söylenen kutsal yerleri gezen Bush, “İsa’nın ayak izlerinden yürümek nasıl bir şey?” sorusunu, “Heyecan verici bir deneyim” diye cevapladı.

  12.01.2008

  HÜRRİYET

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.