Büyücülük..Ruh çağrırma..Ve AYETLER.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

BÜYÜCÜLÜK,
    Bizlerin pek yabancı olmadığımız bu kelime neleri içerir.

BÜYÜCÜ’LÜKTE BAĞLANTI METOTLARI NELERDİR.

*Gözle görülmeyen şeyleri görme kudreti.
    “Clairvoyance”

*İspritizma seanslarına mahsus üstünde alfabe veya işaretler bulunan iki tahtadan ibaret tertibat.(Bunu yabancı Ruh’la ilgili, film’lerde çoğumuz görmüşüzdür.).
    “OUija Boart”

*Kendinden geçme..”Trance”

*Rüya görmek görür gibi olmak..Dreams”

*Üstün anlama kabiliyeti..”Exstra Sensory Perception”

*Gayipten, haber almak…”Clairadient”

*Ruh ölçümü,bir şeye dokunma veya ona yakın olmakla o,şey hakkında bilgi edinme.
    “Psychometre”

*Kendinden ,hareket eden yazıcı..”Automatic”

*Gaipten gelen vuruş…”Rappings”

*Hareketli Masa …”Table tilting”

BÜYÜ İLE İLGİLİ DİĞER UYGULAMALAR:

*Ruhun,bir bedenden,diğerine geçmesi,ruh sıcraması.
    “Reincarnation”

*Ruhsal yaşama ve bedene egemen olmayı amaçlayan Hint Felsefe
    Sistemi…”Yoga”

*İspirizmaya inananların bedenlerinin iyileştirilmesi…
    “Spiritualist healings”

*Uyuşturucu,eroin,kokain.vs.”Drugs”

*Görünüş ve şekil değişmesi.”Transfiguration”

*Suni Uyutma,Hipnotizma..”hypnotism”

*Bedene giren Ruh gibi konuşma,başka bir dil’le konuşma..
    “Spiritualist tongues”

ASTROLOJİ, MÜNECCİMLİK, YILDIZ FALCILIĞI.
    Bunlarla ilğili olarak Kutsal Kıtap’taki Ayet’ler..

“Aldığın öğutlerin çokluğu seni tüketti.Yıldız Falcıların,yıldız bilimcilerin,ay başlarında ne olacagını bildirenklerin,Şimdi kalksınlar da ,başlarına geleceklerden seni kurtarsınlar.”
    Yeşaya 47:13.

“Nebukadnessar bir düş gördü ve Ruhu üzüntü ile sarsıldı,uykusu kaçtı.Düşünün ne olduğunu söylesinler diye sihirbazları,falcıları,Büyücü leri,yıldız bilimcileri çağırttı.Hepsi gelip Kral’ın önünde durdular.”
    Daniel 2:2

Kutsal Kıtap’ta diğer Ayetleri ise..Daniel.2:6.10.27–Daniel 4:7 ve Daniel 5:7.11.15

MEDYUM VE RUH ÇAĞIRMA,

“Aranızda oğlunu ya da kızını ateşte kurban eden ,falcı,büyücü, muskacı,medyum,ruh çağıran ya da ölülerin ruhlarına danışan kimse olmasın Çünkü RAB bunları yapanlardan tiksinir.”
    Yasanın Tekrarı 18:1O.11

“Kim cincilere,ruh çağıranlara danışır,bana ihanet ederse,ona öfkeyle bakacak,halkımın arasından atacagım.”
    Levilliler 20:6

Bu konu ile ilğili, Kutsal kıtap’ta ki diyer ayetleri:
    Levililer 20:27– /1 Sam 28:3.7.9–/2 Krallar 21:6.ve 23:24 –/1 Tarihler 10:13–/2 Tarihler 33:6–/İşaya 8:19.ve İşaya 19:3 ..İşaya 29:4

SAHTE PEYGANBERLER ,İŞARETLER VE MÜCİZELER.

“İsa onlara şu karşılığı verdi;”Kötü ve vefasız kuşak bir belirti istiyor.!Ama ona Peyganber Yunus’un belirtisinden başka bir belirti gösterilmeyecektir.”
    Matta 12:39

“Çümkü sahte Mesihler,sahte peyganberler türeyecek;bunlar büyük belirtiler ve harikalar yapacak,öyleki ellerinden gelse seçilmiş polanları bile saptıracaklar.”
    Matta 24:24

Diğer Ayet’ler;2 Selanikliler 2:9.11–/Vahiy 13:13–/Vahiy 16:14

KEHANET VE GAİPTEN HABER VERME.

“Büyü yapma gücünüzü kıracağım,
    Aranızda Falcı kalmayacak.”
    Mika 5:12

” RAB,Peyganberler benim adımla, yalancı peyganberlik ediyorlar dedi.
    Onları ne gönderdim ,ne onlara buyruk verdim,nede seslendim.Size uydurma görünümlerden ,falcılıktan,boş şeylerden,akıllarından geçen
    hayallerden söz ediyorlar.”
    Yeremya 14:14

Diger Ayetler Çölde sayım 22:7 ve 23:23

BÜYÜCÜLÜK.

“Bünün üzerine Firavun kendi bilgelerini,büyücülerini çağırdı.
    Mısırlı büyücüler de büyüleriyle aynı şeyi yaptılar.”
    Mısırdan çıkış 7:11

“Çünkü başkaldırma,falcılık kadar günahtır.Ve dikbaşlılık,putpereslik kadar kötüdür.”
    1 Samuel 15:23

2 Tarihler 33:6–/2 Krallar 9:22–/İşaya 47:9 ve 47:12–/Dan2:2–/
    Mika 5:12–/İşaya 8:11–/ Vahiy 9:21 ve 18:23

SİHİRBAZLİK.

“Cincilere,ruh çağıranlara yönelmeyin.Onlara danışmayın,kirlenirsiniz.TANRI’nız RAB benim.”
    Lev 19:31

“Kim cincilere,ruh çağıranlara danışır,bana ihanet ederse,ona öfkeyle bakacakihalkının arasından atacağım.”
    Lev 20:6

“Cincilik yapan ve ruh çağıran ister erkek,ister kadın olsun kesinlikle öldürülecektir..Onları taşlıyacaksınız.Ölümleriinden kendileri sorumludur.”
    Lev 20:27

CİNLER.

“Ünü bütün Süriye’ye yayılmıştı.Türlü hastalıklarıa yakalanmış,bütün hastaları,acı çekenleri cinlileri,saralıları,felçlileri ona getirdiler,hepsini iyileştirdi.”
    Matta 4:24

Diğer Ayetler:
    Matta bölümü;
    7:22–/8:16–/28:33–/10:8–/11:18–/12:22.24–/12:27.28–/15:22

“Akşam olup güneş batınca,bütün hastaları ve cinlileri İSA’ya getirdiler.İSA çeşitli hastalıklara yakalanmış birçok kişiyi iyileştirdi ,bir çok cini kovdu.”
    Markos 1:32

Diğer ayetler:
    Markos;
    1:34.39–/3:15.22–/15.16.18–/7:26.29.30–/9:38–/16:9:17

“Havrada cinli,içinde kötü ruh olan bir adam vardı.Adam yüksek sesle “Ey nasıralı İsa,birak bizi ..!Bizden ne istiyorsunédiye bağırdı.éBizi mahfetmeye mi geldin..?Senin kim o0lduğunu biliyorum,Tanrı’nın Kutsalı sın sen.”
    Luka 4:33

Diğer Ayetler:
    Luka;
    4:35.41–/7:33–/8:2–/27:30.33.35.36.38–/9:1.42.49–/10:17–/11:14:15.18:20–/13:32.

“Kalabalık”Cin çarpmış seni.!dedi.Seni öldürmek isteyen kim.?.İSA ben bir mücize yaptım hepiniz şaşkına döndünüz.diye yanıt verdi.”
    Yuhanna 7:21

Diğer ayetler:
    Yuhanna8:48:49 ve 10:20:23–/! Kor 10:20:21–/! Timo 4:1–/Vahiy 2:19—-9:20—16 :14—18:2

KAYNAK:DAN WİCKWİRE

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.