Bu Ülke Senin Suzann

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

[IMG]http://mavikilise.com/resimler/23%20nisan%20Malatya.JPG[/IMG]

[FONT=&quot]Bu Ülke Senin Suzanna[/FONT]

[FONT=&quot]Suzanna GESKE, geçen yıl 23 Nisan kutlamalarına beş gün kala eşini Malatya’daki Zirve katliamına kurban vermişti. Bu yıl oğlu Lukas’la birlikte tribünde tören izledi.[/FONT]

[FONT=&quot]Bir Yıl Beş Gün Önce, Bugün[/FONT]
    [FONT=&quot]Suzanna Geske’nin eşi Tilmann ve iki arkadaşı 18.Nisan.2007’de Malatya’da Zirve yayınevi’nde katledildiler. Suzanna’ya göre “Yaşasa beş gün sonra 23 Nisan’ı kutluyor olacaklardı”.[/FONT]

[FONT=&quot]“Ben Buradan Gitmem”dedi.[/FONT]
    [FONT=&quot]Bunu yapamadılar. Suzanna eşinin ölümüne rağmen Malatya’da yaşamayı sürdürdü. Tehditlere, baskılara aldırmadı ve herkese “Ben çocuklarımla birlikte bu şehirde yaşayacağım” dedi.[/FONT]

[FONT=&quot]Dediği Gibi de Yaptı, Yapıyor[/FONT]

[FONT=&quot]Suzanna ve çocukları beş gün önce Tilmann’ı ölümünün birinci yıl dönümünde gözyaşlarıyla andı. Genç anne İnönü Stadı tribünlerindeydi.[/FONT]

[FONT=&quot]Geske Ailesi Herkesi Utandırdı!..[/FONT]

[FONT=&quot]23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’nin birçok ilinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Ancak Malatya’daki tören diğerlerinden farklıydı. Zirve Yayınevi baskınında öldürülen Alman Tilmann GESKE’nin eşi ve çocuğu 23 Nisan etkinliklerine katılarak herkese ders verdi.,[/FONT]

[FONT=&quot]İnönü Stadı’nda yapılan kutlama törenlerini, kapalı tribünde çocuğu Lukas’la birlikte elinde Türk Bayrağı ile izleyen Suzanna GESKE, “Geçen yıl kutlayamamıştık. 23 Nisan Çocuk Bayramı olduğu için oğlumu getirdim. Bu sene bol bol kutlasınlar diye geldik” dedi.[/FONT]

[FONT=&quot]Zirve Yayınevi’ndeki katliamın ardından Suzanna GESKE Malatya’da kalacağını ifade etmişti. Geske “Böyle bir olaydan sonra neden kaldığımı soruyorlar. Ben burada kalacağım, eğer gitmek isteseydim, eşimi Malatya’da toprağa vermezdim. Malatya’yı çok sevdik, çocuklarım okula gidiyor, büyük yakınlık gördük, Malatyalılar mükemmel insanlar o nedenle kalacağım” diye açıkla yapmıştı.[/FONT]

[FONT=&quot]tanri sevgidir[/FONT]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.