Bu rüyanın anlamı nedir?

• Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba Değerli HristiyanTürk sakinleri;

Burda da 5 ay önce gördüğüm rüyamı paylaşıyorum.

Parke taşlarıyla döşenmiş küçük bir kasabanın sokağında ilerliyorum.Yanımda da 2 tane arkadaşım var.Onlarla bu sokakta ilerlerken yüzleri maskeli kişiler bizi kovalamaya başlıyor.Ardından biz de koşuyoruz ve bir kilise görüyoruz.Aslında burası ev gibi.Dışarıdan ev gibi görünüyor ve içine girince kilise olduğunu anlıyoruz.İçerde kimse yok.Maskeliler de bizim burda olduğumuzu anlamıyor ve bizi bulamıyorlar.Biz de bu girdiğimiz yeri incelerken küçük bir erkek bebekle karşılaşıyoruz.Bebek bir beşikte uyuyor ve bebeğin yanında da İncil-i Şerif.Ardından bir kadın geliyor.Çocuğun annesiymiş.Rüyam burda bitiyor.Yalnız şunu belirteyim,içeri girdiğimizde öyle bir sessizlik,öyle bir huzur vardı ki bunu tarif edemem…

Evet siz değerli İsevilerin yorumunu bekliyorum…

Esenlikle…

Not=Bu konunun aynısını başka bir Hristiyan forumunda da paylaştım.

Anonim
    Pasif

Değerli Yakamoz

Ben bir hristiyan olarak şunu söylüyeyimki, Hristiyanlıkta Rüya yorumculuğu diye birşey yoktur, Ancak Tanrı birçok kez insanlara Rüya’lar aracılığı ile konuştuğu ve çağrıda bulunduğu bir gerçektir,

Dediğim gibi Rüyan’nızı “Yusuf veya Daniel” peygamber gibi yorumlayamayacağım ama bilinen bir gerçek vardır,

İsa Vahiy 3 Bölümde dediği gibi, “İşte Kapı’da durmuş kapıyı çalıyorum. Biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa, onun yanına gireceğim; ben onunla, o da benimle, birlikte yemek yiyeceğiz.

diye ayetine göre bu vaad herkesedir ve herkesi Sonsuz hayata davet etmektedir, Ve bu Rüya’dada Mesih Açıkca sizi çağırmış olabilirmi?

Bu ayetleri ve rüyanızı düşünerek, en güzel yorumu yapacağınızdan eminim, sadece yüreğinizi dinleyin, O rüyanızda gördüm dediğiniz Huzuru Rab size vermeye hazırdır

Yu.14: 27 Size esenlik bırakıyorum, size kendi esenliğimi veriyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın.

Anonim
    Pasif

Sevgili Yakamoz Yitro kardeşinde dediği gibi Hristiyanlıkta rüya yorumculuğu diye birşey yoktur.Ama şuda bir gerçektir ki; Kutsal Kitaba baktığımız zaman Allahın bir çok kişiye rüyalar aracılığıyla konuştuğunu, onları uyardığını, onlara yol gösterdiğini ,onlara rüyalar aracılığıyla seslendiğini görmek mümkündür..Allah bazen hayatlarımızda rüyaları kullanır, bazen o rüyaların anlamları vardır ama bazende gördüğümüz rüyaların hiçbir anlamı olmayabilir.Bazı rüyalar Allahtandır ;ama bazı rüyalarda iblistendir.Bu ayrımın farkında olmak önemlidir.Her rüyaya gereğinden çok bir takım anlamlar yüklemek doğru değildir ;ama aynı zamanda o rüyanın Allahın isteğini öğrenmek ve Allahın bizim hayatımızda yapmak istediği şeylerin resimleride olabileceğini unutmamak gerekir.Bu noktada yapılacak en iyi şey yüreğini ve düşüncelerini göksel babaya açmak ve Allahın senin hayatın için yapmak istediği göksel amacın farkında ve bilincinde olarak yaşamak.Allah insanları çağırıyor, onları kurtarmak için bu göksel ve diri çağrı herkesin yaşamı için geçerlidir ,yapmamaız gereken şey yaşam kapısı olan Rabbimiz İsa Mesihi hayatımıza davet etmek.Ve şöyle dua edebilirsin:Yarab bu rüya senden mi bana sesini işittir, bana konuş bilgeliğin ve kudretin gerçek sahibi bana sen göksel şeyleri aç benim hayatımda gerçek ve yaşayan amacını kendi göksel sesinde aç bana konuş…Allah yusufu rüyada uyarmıştır:(matta:2:19-23) bu ayeti okuyabilirsin…

Anonim
    Pasif

Rab insana rüya ile konuşursa, bu son çaredir
    diyelim: senin amcan Almanyada, ona çok önemli bir haber vermek istiyorsun – senin yanında GSM var, onun da var – telefon dururken, başka kişiyi tutup haber yollar mısın “Amcama de ki…”? – Bu metod hiç güvenilir değildir. Ancak son çare, mesela eğer senin amcanın yanında hiç telefon yoksa, öyle yaparsın. Aynı bunun gibi Allahın daha güzel metodları var, kendi halkına konuşsun:

1). En başta ve önemlisi: Rab apostolların ağzından konuştu: onlar bugün bizim için onların yazıları, yani Kutsal Kitaptır – bir imanlı lazım en başta o yazıları çok iyi bilsin. Rab kendi istediğini o yazılarda açıklıyor.

2). Sonra senin içinde bulunduğun topluluk var: Rab o topluluğun güdücülerine konuşuyor – onlar senin için sorumludur. Bu iki yol kapalı ise, o zaman Rab son çare olarak sana rüyalarla konuşabilir, ancak 10.000 kerede bir Allah bize konuşabilir – ama gene emin olamayız:

Belki de Şeytan konuştu bizim mahallede öyle bir anlayış var: beyaz rubalı adamlar iyidir, kara olanlar kötü – yeşillik Allahın yanındadıri, cennettirama bu çok yanlış ve müslüman anlayışlardan gelen bir yalandır.

2.Kor. 11:14
    “O gene şaşılacak bir şey değil ki. Ne de olsa Şeytanın kendisi bile kendini aydınlık meleği yapıyor. Demek beyaz ve aydınlık rüyalar da şeytandan olabilir cennetin rengi yeşil değildir. Açıklama kitabında bize gösteriliyor. orası çok büyük şafak ve altın renkleri vardir

Anonim
    Pasif

Sevgili Yakamoz merhaba2
    Gördüğümüz her rüyayı yorumlamak yanlış olur, ama bazı rüyalar vardır ki, Tanrı’dan bir mesajdır. Senin görmüş olduğun bu rüyanın anlamı apaçık… Sen ve iki arkadaşını kovalayan maskeli kişiler kötülüğü, şerri, düşman olan şeytanı simgeliyor. Şeytan bir insanı neden kovalar? O’nu vursun, öldürsün, yok etsin diye… Ama karşınıza ev şeklinde bir kilise çıkıyor ve oraya girerek o kötü niyetli kişilerden kurtularak huzur buluyorsunuz. Oradaki bebek İsa yeniden doğuşu, İncil ise kurtuluşu simgelemektedir.

Aslına bakacak olursan bizim bu forum sayfamız da bir nevi kilise gibidir. Burada da Tanrı’nın yaşam veren sözleri sana konuşuyor. Senin burayı bulman ve buraya gelmen bir tesadüf değil, ancak Tanrı’nın bir planıdır. Tanrı seninle birlikte iki arkadaşını da çağırıyor. Ama sen Tanrı’nın bu çağrısına evet deyip O’nun bu kurtuluş çağrısını kabul etmelisin. Çünkü kurtuluş İsa Mesih’tedir, huzur İsa Mesih’tedir. Tanrı sana bu fırsatı sunuyor ve kurtuluş elini uzatıyor. Bu fırsatı kaçırısan çok geç olabilir. Çünkü hiçbir kimse ne kadar yaşayacağını bilemez.

‘Dinleyin şimdi, ‘Bugün ya da yarın filan kente gideceğiz, orada bir yıl kalıp ticaret yapacak, para kazanacağız’ diyen sizler, yarın ne olacağını bilmiyorsunuz. Yaşamınız nedir ki? Kısa süre görünen, sonra yitip giden buğu gibisiniz’
    Bunun yerine, ‘Rab dilerse yaşayacak, şunu şunu yapacağız’ demelisiniz.
    Ne var ki, şimdi küstahlıklarınızla övünüyorsunuz. Bu tür övünmelerin hepsi kötüdür.
    BU NEDENLE, YAPILMASI GEREKEN İYİ ŞEYİ YAPMAYAN, GÜNAH İŞLEMİŞ OLUR(Yakup:4:13-17).

Ayrıca Yakup 4:7-10′ da şöyle okuyoruz.

‘Tanrı’ya bağımlı olun. İblis’e karşı direnin, sizden kaçacaktır.
    Tanrı’ya yaklaşın. O’da size yaklaşacaktır. Ey günahkarlar, ellerinizi günahtan temizleyin. Ey kararsızlar, yüreklerinizi paklayın.
    Kederlenin, yas tutup ağlayın. Gülüşünüz yasa, sevinciniz üzüntüye dönüşsün.
    Rab’bin önünde kendinizi alçaltın, sizi yükseltecektir.’

Evet sevgili Yakamoz, Şeytan senin İsa Mesih’e iman etmeni ve kurtulmanı hiç istemez. Seni uzaklaştırmak için elinden geleni yapar. Düşüncelerini karıştırır, çevre ve insanlar ne der? diyerek sürekli korku verir. Sakın onun yalanlarını dinleme… Çünkü Tanrı seni kurtarıp çevrene ve arkadaşlarına ışık ve bereket olarak kullanmak istiyor.

Rab’bin yüreğine dokunmasını, ve ruhsal gözlerini açmasını diliyorum.

SEVGİLERLE

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.