Bu Nasıl Vatan Sevgisi?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Bu Nasıl Vatan Sevgisi?

Malatya katliamı

İstanbul’un göbeği konumunda bulunan Taksim Meydanı’nda öğle saatlerinde 10 adım mesafede üç yabancı televizyon ekibi gördüm:

Malatya katliamı hakkında halkımızın görüşlerini alıyorlardı!

Benim görmediklerim, doğrudan Malatya’ya gidenler, şu anda Türkiye’ye doğru yola çıkanları da eklersek, ülkemizin bir hayli “reklamı” yapılacağını görebiliriz.

Dünya medyasının nabzı Türkiye’de atacak!

Şimdi durup düşünelim: Caniler diye kodladığımız bu gencecik çocuklar nasıl bir ideolojiden beslenerek ülkemizin alnına kocaman kara lekeyi sürmüş olabilirler?

Çünkü “istemeden yaptık, pişmanız” gibi şeyler söylemiyorlar.

Yaptıklarının “iyi olduğunu” düşünüyorlar.

Öyle şartlanmışlar!

Ayrıca bu “çocuklar” yalnız da değiller…

Ülkemizin bir bölümünün fikirlerini yansıtan yayın organları katliamı neredeyse görmemeyi tercih ediyorlar.

Şimdilik nasıl tavır alacaklarını kestiremedikleri için “ortada” kalmış görünüyorlar.

Ülkücü çizgideki Ortadoğu ile ve İslamcı Vakit gazetelerini aldım, Malatya Katliamı için ne diyorlar diye baktım.

Ortadoğu’nun birinci sayfasında Malatya’ya ilişkin tek haber vardı: Malatya BBP’den toplu istifa!..

Vakit’te ise birinci sayfada çift sütuna “Malatya muamması” başlığıyla verilmişti, cinayetler… Üç kişinin boğazlarının bıçakla kesilmiş olmasına Vakit “katliam” bile diyememişti! Fazlaca “büyültülecek” bir olay olarak da görmemişti. Üç kişi bıçaklanmıştı, o kadar..!

Katiller yaptıklarını “vatan için” diye açıklıyorlar.

Bu nasıl vatan sevgisi?

Gencecik çocuklar hangi ideoloji ile beslenerek bu hale geldiler?

Oturup düşünme vakti, gelmiş olabilir mi?

Yoksa bu soru için artık çok geç mi?

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.