Bize Küfür Edenlere Kızmadan Önce, Onların Halini Düşünmek Gerek !

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Bir Müslüman çocuğa, anne, babası veya arkadaşları Hristiyanlığı doğru bir şekilde anlatmaz, anlatamazda. Kulaktan dolma bilgilerle, İncil’i açıp okumadan, kişi Hristiyanlık hakkında kalıp cümleler öğrenir ve bizlere Hristiyanlık şöyle mi, böyle mi gibi sorularına aldığı cevaplar, onun bilgileriyle örtüşmediğinde sinirlebilir, küfür edebilir, yerine göre şiddet gösterebilir. Şimdi bu kardeşlerimizin aslında nasıl kukla gibi kullanıldığını görelim…

Sizlere bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Kitabın ismi : Tevrat ve İncil’in Son Peygamberi Muhammed. Kitabın yazarı: Serkan Tekin. Serkan Tekin’i bir çoğunuz tanıyabilirsiniz. Kendisi televizyon programlarına çıkan, Kur-an’ı Kerim’in şifrelerini çözdüğünü iddia eden kişi, aynı zamanda Arap Dil ve Edebiyatı Uzmanı, Kur-an ve İncil hakkında oldukça bilgiye sahip din adamı.

Şimdi size kitabında yazanlardan bahsetmek istiyorum. Kitapta aynen şunlar geçmektedir:

‘İncil’de İsa şöyle der : O benden sonra gelecek, o sizleri kurtaracak diye yazmaktadır. Görüyormusunuz İsa, Muhammed’den bahsetmektedir. Ayrıca İsa der ki : O gelince dünyanın günah, doğruluk ve gelecek yargı konusunda ki suçluluğunu dünyaya gösterecektir, der. İsa, Muhammed için benden sonra gelecektir der.
    Gördünüz dimi cımbızla bir lafı çekiyor ama o sözlerin öncesinden veya sonrasından bahsetmiyor bile. Bahsedemezde. Yuhanna 14. Bölüm 16-17. ayetlerden bahsedemez. Çünkü o ayetler şöyle demekte : Dünya O’nu kabul edemez. Çünkü O’nu ne görür, ne de tanır. Siz O’nu tanıyorsunuz. Çünkü O aranızda yaşıyor ve içinizde olacaktır.
    Aynı şekilde Serkan Tekin kitabından Yuhanna 16. Bölüm 8. ayetten bahsediyor ama hemen sonrasında ki Yuhanna 16. Bölüm 14. ayetten bahsetmiyor. Bahsedemezde. Çünkü o ayette : O beni yüceltecek. denmekte.

Eğer bahsederse, O denilen Kutsal Ruh’un yerine, Muhammed şu anlamlara geleceği için bahsedemiyor… : Muhammed, Rab Mesih İsa’yı yüceltecek anlamına gelecek. Eğer O, dediği Muhammed ise, Muhammed hep bizimle yaşayacak anlamına gelecekte o yüzden bahsedemiyor. Hiç İncil’i okumamış insanlara, Hristiyanlık nasıl öğretiliyor görüyormusunuz!

Şimdi sizlere bir sorum var. Böylesin bilgili, eğitimli bir kişi kitabında Müslümanlara, Hristiyanlık hakkında böyle bilgiler vererek onları kandırıyorsa. Düşünün acaba sıradan bir eğitim almış, anne babalar, Hristiyanlık hakkında soru soran çocuklarına ne yanlış bilgiler vermekte. O yüzden bir Müslüman arkadaşımız bizlere hakaret ederken, küfür ederken, Rab Mesih İsa’yı kötülerken, acaba ona çocukluğunda, Hristiyanlık hakkında neler öğretildiğini düşünelim. Bu onların suçu değil ! Onlara bilgileri çarpıtarak, yalan yanlış verenlerin suçu !

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.