Biz düşsek de RAB İSA MESİH elimizden tutacaktır

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İsa Su Üstünde Yürüyor
    MATTA 14: 22-36
    22 Bundan hemen sonra İsa öğrencilerine, tekneye binip kendisinden önce karşı yakaya geçmelerini buyurdu. Bu arada halkı evlerine gönderecekti.
    23 Halkı gönderdikten sonra dua etmek için tek başına dağa çıktı. Akşam olurken orada yalnızdı.
    24 O sırada tekne kıyıdan bir hayli uzakta dalgalarla boğuşuyordu. Çünkü rüzgar karşı yönden esiyordu.
    25 Sabaha karşı İsa, gölün üstünde yürüyerek onlara yaklaştı.
    26 Öğrenciler, O`nun gölün üstünde yürüdüğünü görünce dehşete kapıldılar. �Bu bir hayalet!� diyerek korkuyla bağrıştılar.
    27 Ama İsa hemen onlara seslenerek, �Cesur olun, benim, korkmayın!� dedi.
    28 Petrus buna karşılık, �Ya Rab� dedi, �Eğer sen isen, buyruk ver suyun üstünden yürüyerek sana geleyim.�
    29 İsa, �Gel!� dedi. Petrus da tekneden indi, suyun üstünden yürüyerek İsa`ya yaklaştı.
    30 Ama rüzgarın ne kadar güçlü estiğini görünce korktu, batmaya başladı. �Ya Rab, beni kurtar!� diye bağırdı.
    31 İsa hemen elini uzatıp onu tuttu. Ona, �Ey kıt imanlı, neden kuşku duydun?� dedi.
    32 Onlar tekneye bindikten sonra rüzgar dindi.
    33 Teknedekiler, �Sen gerçekten Tanrı`nın Oğlu`sun� diyerek O`na tapındılar.
    34 Gölü aşıp Ginnesar`da karaya çıktılar.
    35 Yöre halkı İsa`yı tanıyınca çevreye haber saldı. Bütün hastaları O`na getirdiler.
    36 Giysisinin eteğine bir dokunsak diye yalvarıyorlardı. Dokunanların hepsi iyileşti.
    AMİN
    Rabbimiz isa mesih bu olayda bize şunu gösteriyor ; O bizim günahlı ve zayıf olduğumuz olduğumuzu biliyor çünkü ondan şüphe ettiğimizde bile bize yardım ediyor.Ne kadar ulu ve merhametli rabbimiz var hamdolsun.

Biz şundan sonsuz kez emin olmalıyız ki biz düşsekte rabbimiz isa mesih bizim elimizden tutacaktır. Haleluya.
    halleluya

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.