Birkaç uyarı!

 • Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27764
  Anonim
  Pasif
  UYARILAR!

  Forumda konu açanlar ya da bir konuya cevap yazanlar için birkaç uyarı yapmayı uygun gördüm.

  1) HristiyanTürk forumda İslam, Satanizm, Ateizm ve diğer ideolojilerin tebliği yapılması yasaktır.

  2) HristiyanTürk forum’un amacı, Hristiyan inancını açık ve gerçek bir şekilde ortaya koymaktır. Hristiyanlık hakkında bilgi edinmek isteyen kişilerin merak ettiklerini cevaplamaktır ve Tanrı gerçeğini ortaya koymaktır.

  3) HristiyanTürk forum’da konu açarken ya da bir konuya cevap verirken, herhangi bir İslami ya da Ateizm sitesinden alıntı yapmak yasaktır. Başkalarının düşüncelerini değil, kendi düşüncelerinizi ortaya koyun.

  4) HristiyanTürk forum’da alaycı, aşağılayıcı ve saldırgan tavırlar sergileyen kişilerin mesajları yayınlanmayacaktır.

  Bu uyarıyı yapmamın amacı, son zamanlarda bazı kişilerin İslami sitelerden alıntı yaparak (yapılan alıntılarda referans yanlışlığı, ayet kıvırtması gibi şeylerde bulunuyor) Mesih inancının yanlış olduğunu ispatlamaya çalışmalarıdır. Bunu yapmayı düşünmeleri bile düpedüz hatadır. Çünkü bizi Mesih kendi elinde tutuyor. Foruma gelip sözde kahramanlık, çokbilmişlik göstermenin faydası yoktur.

  Teşekkürler.

  #37060
  klaus
  Anahtar yönetici

  Bu mesajda eleştirilen şahıs kim?

  Bu uyarılar yapılırken sakıncalı görülen konular nelerdir?

  Acaba forum kurallarında “cevap verilemeyen iletiler yasaklanacaktır” diye bir kural mı var?

  Eğer görüşlerinizde samimi iseniz neden önünüze gelen sorulardan işinize gelenleri seçiyorsunuz?

  Madem inancınızda her sorunun bir cevabı var o halde neden “alıntılar” yasak?

  yoksa alıntı soruların cevapları yok mu?

  yoksa alıntı sorular çok mu zor?:)

  Diyelim ki alıntı yapılmadı.Diyelim ki bu yazılar tamamen bana ait.Ne yani,cevap veremeyecek miydiniz?

  #37061
  Anonim
  Pasif

  Merhaba Holy.

  Bu uyarıyı üzerinize almanız ilginç, çünkü demek ki sizde kendinizin bu kategoriye ait olduğunu düşünüyorsunuz. Sakıncalı görülen konular yoktur, sadece sizden önce de buraya bazı kişiler gelip aynı soruyu defalarca sormuş ve bizim getirdiğimiz argumanlara, gerçeklere cevaben (ki verdikleri cevabın konuyla ilgisi yoktu), başka sitelerden kopyala yapıştır sistemiyle cevap vermeleridir. Mesih inanlıları olarak istediğimiz şey insanların kendi düşüncelerini ortaya koymalarıdır, başkalarının değil.
  Cevap verilemeyen konu yoktur, çünkü biz Tanrı sözünden yazıyoruz. Saldırgan, küfürbaz tavırlarla yazılan iletiler yayınlanmayacaktır.
  Özellikle kopyala yapıştır sistemine karşı olmamın sebebi, İslami sitelerde verilen ayetlerin hatalı verilmesidir. İnsanların aklını karıştırmak için hatalı ayetler verirler ve insanlarda bunu görüp bize anlatırlar. Amacım insanların İncil’i okumasıdır. Okumadan fikir sahibi olmamalarıdır. Alıntı yapılmasa ayet asıl biçiminde yazılır, kendi dünya görüşüne göre kıvırtılarak değil. Lütfen siz de ayet verirken ilk önce İncil’i açın ve İslam sitelerinde site gösterilen ayetin aslını okuyun ve sonra yazın. Yoksa boşuna konuşmuş olursunuz.

  Esenlikle.

  #37071
  Anonim
  Pasif

  Ayrıca burası bir Hristiyan topluluğu. Mecbur muyuz acaba islamcıların düşüncelerini dinlemeye? Zaten her yerde yeterince saldırı, aşağılama ve saçma sapan yorumlar yapılıyor. Bence modlar, hiçbir açıklama gereği duymayın kardeşlerim. Silin gitsin, hatta bu tip saldırı ve aşağılama içerisinde olanların üyeliklerini de silin. Gerçekten öğrenmek isteyenler için hem yeterli bilgi var sitede hem de bu niyetle gelen arkadaşlar da hiçbir saygısızlığa uğramadan aydınlatılmaya çalışılıyor.

  Sevgi ve Esenlikle

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.