• Bu konu 2 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25513
  Anonim
  Pasif

  Tavuskuşu

  Tavuskuşunun erkeği çok güzel bir hayvan olduğu halde, dişisi çirkindir ve hindiye benzer. Fakat ikisi de güzelliklerine hayrandırlar ve gurur duyarlar. Çirkin olsa dahi, her insan kendi güzelliğine hayrandır. Tanrı’nın baş meleği, gururu yüzünden düştü ve Tanrı’nın düşmanı şeytan oldu ( Yeşa 14:9-17 ; Hez. 28:12-18 )

  Gurur, cehennemin dibinden çıkarak çeşitli şekillerde kendini gösterir. Birçok insan zengin ya da bilgili ya da en yeni modaya uygun güzel giyinip pahalı mücevher taktıkları için gururlanır ( Yeşa 3:18-23 ). Bazıları da ulusunun güçlü olduğundan, spor alanında başarılı olduklarından gurur duyarlar. Fakat unutmamalı ki, bunların hepsi geçici, boş şeylerdir. Zengin bir insan bir anda yoksulluğa düşebilir. Kuvvetli bir ulus bir savaş sonucu esir düşebilir. Kutsal Kitap’tan şu ayetleri okumalıyız: 1. Pe. 5:5; Özd. 8:13; 16:18 )

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

  Dünyayı kazansan ne yararı olur ?isasiyahbeyaz :elsalla: :elsalla: :elsalla:

  #30471
  Anonim
  Pasif

  Keçi

  Keçi ,şehvet dolu, kötü kokulu bir hayvandır. Anlamı ise ahlaksızlık, zina, evlilik yaşamını aldatıp bozmaktır. Bu günahlar, modern çağ dediğimiz şu zamanlarda çoğalarak adeta normal duruma geldi. Bu gibi günahlar, yalnız aile hayatını etkilemekle kalmıyor. Okullarda ve öğrenci topluluklarında bile işlenerek insanları Tanrı’dan uzaklaştırmaktadır. Birçok tiyatro ve sinemalar, seks salonları haline gelmiştir. Şeytan, günah tohumlarını böyle yerlerde rahatça ekiyor. Normal bir şeymiş gibi satılıp okunan seks kitapları, birçok insanın düşüncesini, huzur ve mutluluğunu bozuyor. Fransız yazar Sartre, yazdığı kitaplarla birçok gencin ölümüne neden oldu. Sinema ve tiyatro artistlerine kral gözüyle bakılıyor. Çeşitli yarışmalar düzenlenip falanca yılın seks kraliçesi, seks yıldızı gibi yayınlar, okunuyor ve izleniyor. Birçok kimse de onlara hayranlıklarını gizlemeyerek; onları adeta tanrılaştırıyorlar. Bu ne korkunç ve acı bir şey! Tanrı’nın kesinlikle yasakladığı zinayı meslek edinen kimselere hayranlık duymak ! Kutsal Kitap’ta şöyle der: ” Fahişeye yapışanın onunla bir vücut olduğunu bilmez misiniz ? Ama Tanrı’ya yapışan O’nunla bir ruh olur. Znadan kaçın. ” ( 1. Ko. 6:16, 17 ). ” Eğer bir kimse Tanrı’nın tapınağını bozarsa, tanrı da onu bozacaktır. Çünkü Tanrı’nın tapınağı kutsaldır, o tapınak da sizsiniz.” ( 1. Ko. 3:17 ). Tanrı’nın sözleri olan bu ayetler,insanı bu korkunç günahlara karşı uyarmaz mı ?

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
  Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
  Dünyayı kazansan neye yarar ? hac5 tanri sevgidir

  #30753
  Anonim
  Pasif

  Domuz

  Domuz, pis bir hayvandır.İçki içmenin ve kötü alışkanlıkların simgesidir. Kötü alışkanlıklardan kaynaklanan günahları temsil ediyor.Günahlı olan her kimsenin, yüreği de aynı pislik içindedir.Böyle bir yürek, her çeşit pislikleri, kötülükleri ve evlilik dışı ilişkileri kabul eder. İnsanlar, Tanrı’ya yakışır şekilde yaşasınlar diye yaratıldı. Tanrı’ya bağlı kalması gerekirken; fuhuş ve zinaya bağlı kalırsa, Tanrı, onun yüreğinde kalabilir mi ? Bazı insanlarda, sigara, içki ve aşırı yemek yeme alışkanlığı vardır. Tanrı’nın yüreklerinde durduğu kimseler ise, bu alışkanlıkları bırakıp; bedenlerini temiz tutarlar ( 1. Ko. 3:16, 17 ; 1. Ko. 6:18, 19 ). Bu alışkanlıklar, Tanrı’ya mkarşı doğru olmadığı gibi bedenlerimiz içinde zararlıdır. Yapılan araştırmalara göre, bir kimse 20 yaşında sigara içmeye başlar ve günde bir paket sigara içerse; hiç sigara içmeyen başka birinden 8-9 yıl daha az yaşamaktadır. Oburluk da Tanrı’nın önünde günahtır ( Özd. 23:21; 28:7 ). Müjde’deki zengin adam örneğinde, onun her gün zevk edip yediğini ve içtiğini, öldüğünde cehennemin korkunç azabıyla gözlerini açtığını ve orada olduğunu anımsayalım ( Luka 16:19-31 ). Diğer yanda, içki yüzünden dağılan nice yuvalar görürüz. Alkole alışıp içkici olan bir kimse, elbet Tanrı’nın istediği bir şekilde davranamaz. Hiçbir ayyaş obur, ihtiraslarda yaşayan kişi Tanrı’nın krallığına giremez ( 1. Ko. 5:11; Yeşa 5:12-22 ).

  Alkolik olan bir insanın ilk düşüncesi, içki, zina, hırs ve çeşitli günahlardır.Böyle bir kimse, dönüş yapıp Tanrı’ya sığınmazsa; tabi ki, Tanrı’nın vaat ettiği cennete giremez ( 1. Ko. 6:9, 10 ). İncil’deki şu ayetlerle insan kendini daha iyi tanıyabilir: Bedenin işleri bellidir. Onlar zina, pislik, şehvet, putperestlik, büyücülük, düşmanlık, münakaşa, kıskançlık, kin, çekişme, ayrılık,fırka, haset, sarhoşluk, kötü eğlenceler,ve bunlara benzer şeylerdir. Bu gibi şeyleri yapanlar Tanrı’nın vaat ettiği cennete giremeyeceklerdir ( Gal. 5:19-21 ). Şarapla sarhoş olmayın, onda edepsizlik vardır, fakat Ruh’la dolu olun ( Ef. 5:18 )

  İnsan, acanına karşılık ne verebilir ?
  Biz inanlılar, Tanrı’nın merhametiyiz.

  #31222
  Anonim
  Pasif

  Ben bu broşuru arıyorum “Bir insanın kalbi” .biri bana yardım edebilir mi

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.