Bir Türk ABD’de Hristiyan üniversitesini karıştırdı

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26978
  Anonim
  Pasif

  Bir Türk ABD’de Hristiyan üniversitesini karıştırdı

  Posted By admin On 25 May 2010. Under Hürriyet
  [IMG]http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/arsivimage.aspx?picid=10577996[/IMG]Dünyanın en büyük Hristiyan üniversitesi Liberty University’de, Din Bilimleri Bölüm Başkanı Ergun Caner’in gerçekten Müslüman olup olmadığı tartışması yaşanıyor.

  THE WASHINGTON POST: Bir Türk ABD’de Hristiyan üniversitesini karıştırdı.

  Dünyanın en büyük Hristiyan üniversitesi olan Liberty University, Din Bilimleri Bölüm Başkanı Ergun Caner’in gerçekten Müslüman olup olmadığını araştırıyor. ChristianityToday.com isimli bloga göre üniversite Caner’in gerçekten geçmişte Türkiye’de yaşayan bir Sünni Müslüman olup olmadığını araştırmak için bir komite kurulmasına karar verdi.

  Üniversitenin açıklamasında “Personelimizi bloglarda yazanlara göre seçmiyoruz ancak büyük medya kuruluşlarının kaygılarını dile getirmesiyle bu konuyu araştırma kararı aldık” denildi.
  Caner, 2005 yılında bölüm başkanı olmuş ve üniversite kayıtlarına Türkiye’den ABD’ye göç eden Müslümanlıktan dönen bir Hristiyan olarak geçmişti. Blogcular Caner’in Türkiye’de büyümediğini ve 17’sine kadar Müslüman olmadığını iddia ediyor. Eldeki boşanma kayıtlarına göre annesi İsveçli olan Caner bu ülkede doğdu ve dört yaşında anne babasıyla birlikte ABD’ye göç etti.

  http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=14710469

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.