Bir tarikat veya sahte dinlerden olan birine müjdecilik yapmak

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27681
  Anonim
  Pasif
  Bir tarikatta ya da sahte bir dinin içinde olan birisine müjdeleme yapmanın en iyi yolu nedir?

  user-friendly-evangelism-300x221.gif

  Yanıt: Tarikatlarda ya da sahte dinlerde olan kişiler için yapabileceğimiz en önemli şey onlar için dua etmektir. Tanrı’nın onların yüreklerini değiştirip gözlerini gerçeğe açması için dua etmemiz lazımdır (2 Korintliler 4:4). Tanrı’nın onları İsa Mesih aracılığıyla kurtuluşa olan gereksinimleri konusunda ikna etmesi için dua etmemiz lazımdır (Yuhanna 3:16). Tanrı’nın gücü ve Kutsal Ruh’un ikna edişi olmadan, hiçbir zaman kimseyi gerçek konusunda ikna etmekte başarılı olamayız (Yuhanna 16:7-11).

  Ayrıca tarikatlar ve dinlerde saplanıp kalmış insanların Tanrı’nın bizim hayatlarımızda gerçekleştirdiği değişikliği görmesi için Tanrı yolundaki Hristiyan yaşamlar sürmemiz lazımdır (1 Petrus 3:1-2). Onlara nasıl güçlü bir şekilde hizmet edebileceğimiz konusunda bize bilgelik vermesi için Tanrı’ya dua etmeliyiz (Yakup1:5). Bütün bunlardan sonra, müjdeyi paylaşırken cesur olmalıyız. İsa Mesih aracılığıyla kurtuluş mesajını bildirmemiz lazımdır (Romalılar 10:9-10). İmanımızı savunmaya her zaman hazır olmamız lazımdır (1 Petrus 3:15), ama bunu yumuşaklık ve saygıyla yapmalıyız. Doktrini doğru bir şekilde bildirip sözcükler savaşını kazanabilsek de/ öfkeli bir üstünlük tutumuyla yine de Mesih’in davasını engellememiz mümkündür.

  Nihai olarak, kendilerine tanıklık ettiğimiz kişilerin kurtuluşunu Tanrı’ya bırakmamız lazımdır. İnsanları kurtaran, bizim çabalarımız değil, Tanrı’nın gücü ve lütfudur. Müjdeyi coşkulu bir şekilde savunmak için hazırlıklı olmak ve sahte inançlar konusunda bilgi sahibi olmak iyi ve akıllıca bir şey olduğu halde, bunların hiçbiri, tarikatların ve sahte dinlerin yalanlarında sıkışıp kalmış olan insanların Mesih’e iman etmesini gerçekleştirmez. Yapabileceğimiz en iyi şey, onları Mesih’e çekme, ikna etme ve iman etmelerini sağlama işini Kutsal Ruh’un yapacağına güvenerek onlar için dua etmek, onlara tanıklık etmek ve onların önünde Hristiyan hayatını yaşamaktır.

  http://www.gotquestions.org/Turkce/mujdeleme-tarikat.html

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.