bir tanıklık ve bir soru

• Bu konu 6 izleyen ve 10 yanıt içeriyor.
11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rab isa sizinle olsun ki her gece benimle..
    öncelikle açtığım başka bi konuda cinlerin bana musallat olduğunu söylemiştim hatta annem sinirli olmamı buna bağlıyor. Olabilir diye düşünüyorum çünkü rüyamda sürekli olarak onları görüyorum yani sürekli gelip beni rahatsız ediyolar. Rab isa ile tanışmadan önce çok korkardım inanılmaz derecede hiç uyumazdım sürekli birşeylerle mesgul olmam gerekirdi gece tuvalete bile kalkamazdım. Gözümü sağa sola bile çeviremezdim.

Ama Rab İsa Mesihle tanıştıktan sonra bu olaylar dahada çoğaldı ama artık ben korkmadım. Evde tek başıma kalabilirim karanlıkta tek başıma dura bilirim bi ses duydugumda gidip bakabiliyorum. Gecen gece yine rüyamda gördüm çok korkutucuydu ve ilk defa rüyamda Rab benimle rabbim beni korur dıye dua etmeye başladım ve 1 saniye sonra yok oldular belki bi saniyedende az.. rahatladım korkmadım… Bu benim tanıklığımdır. Belki önemsiz bulursunuz ama benim için önemli bir durumdu..

Anonim
    Pasif

Sevgili Nina. Tanıklığın güzel, her Mesih inanlısının tanıklığı güzeldir.

Ancak aşağıda paylaştığın link hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Videoyu iki kez izledim. Birincisi, o videoyu yayınlayanlar koyu İslamcılardır (sitenin isminden belli oluyor zaten). Amaçları insanlardaki Yahudi nefretini uyandırmaktır. İsrail – Filistin savaşı siyasi bir olaydır. İkincisi, videoda bir kız kendisinin faşist olduğunu söylüyor, bu yüzden yoruma gerek yok diye düşünüyorum. Aslında Almanca bilmediğim için bu videonun doğru çevrilip çevrilmediğini söyleyemem. Ve son olarak seninde dediğin gibi, genelleme yapmak doğru değildir.

Sevgiler.

Anonim
    Pasif

Sevgili Nina

Biz hristiyanlar ister yahudi ister,filistinli ister imanli ister kafir olsun tüm insanlari ayrim yapmadan sevmekle yükümlüyüz.

Ben sahsen Yahudilerden asla nefret edemem hatta onlara karsi özel bir sempatim var.Bu da Kutsal Kitap’i cok okumamdan ve Tanri’nin onlarla ilgili vaatlerinin henüz son bulmadigindan kaynaklaniyor.

Bahsettigin linki yayinlayan Islami sitenin Yahudi düsmanligi yaptigi ortadadir.Hep yahudilerin yaptiklari olumsuz seylerden bahsedilir.Oysa ki biraz objektif olarak konuya daha derinden ve Kutsal Kitap acisindan baktigimiz zaman cok seylerin bu Islamci kaynaklarin anlattigi gibi olmadigini kolaylikla anlariz.

Röportaj yapilan kisilerin yorumlari uygun degil.Bu islamcilarin isine gelen yahudi düsmanligini körükleyen tehlikeli yorumlardir.

Dedigim gibi Tanri Israil’i kutsamistir ve onlara vaatler vermistir.Tanri’nin onlarla ilgili planlari henüz son bulmamistir.

Tanri’ya Yahudilerin gözündeki perdeyi tez zamanda kaldirip Müjde gercegine yönlendirmesi icin dua edelim.

Sevgilerimle..

(Not:O linke de bir yorum yazdim.okuyabilirsiniz:))

Anonim
    Pasif

Sevgili Kores, Konuyu güzel açıklamışsın, düşmanlık ve kin gütmeye hangi inançtan olursa olsun kimsenin hakkı yoktur.. Yalnız merak ediyorum.. YAHUDİLERE VERİLEN VE SON BULMAYAN NE VAAT KALMIŞTIR..?

Açıklık getirirsen sevinirim kardeşim.. Çünkü bana göre; İSA MESİH’İN KURTULUŞ GETİRDİĞİ GÜN OLAN DİRİLİŞİ VAATLERİN SONUNCUSUDUR..

Anonim
    Pasif
    NURDEM;22018 wrote:
    Sevgili Kores, Konuyu güzel açıklamışsın, düşmanlık ve kin gütmeye hangi inançtan olursa olsun kimsenin hakkı yoktur.. Yalnız merak ediyorum.. YAHUDİLERE VERİLEN VE SON BULMAYAN NE VAAT KALMIŞTIR..?

Açıklık getirirsen sevinirim kardeşim.. Çünkü bana göçre; İSA MESİH’İN KURTULUŞ GETİRDİĞİ GÜN OLAN DİRİLİŞİ VAATLERİN SONUNCUSUDUR..

Sevgili Nurdem

Tanri Ibrahim’e ve ondan sonra gelen oglu Ishak ve torunu Yakup’a vaatte bulunarak soylarini denizin kumu kadar cogaltacagini ve bugünkü Israil (süt ve bal akan) topraklari sahipleneceklerini önceden bildirdi.Ayni sekilde baska ilahlarla zina etmeleri ve Tanri’nin izinden yürümedikleri takdirde dünyanin dört bir tarafina sürgün edileceklerini de söyledi.Israilogullari bircok kez sürgüne ve yagmaya ugradilar ve yasadigimiz bu cagda da Tanri sürgünde olan veya dünyanin cesitli yerlerinde yasamis olan Yahudilerin ülkelerine gelmelerini saglamistir.Saglamistir diyorum cünkü Israil’in devlet olmasi 1948 de gerceklesti.6 milyondan fazla Yahudinin Hitler ve taraftarlari tarafindan yok edilmesinin sonucunda BM cogunlukla Yahudilerin bir ülke edinmesini oybirligiyle kabul ettiler.Eger Israil’in devlet olmasi bugünlerde oylaniyor olsaydi kesinlikle olumlu bir karar cikmayacakti.YAsadigimiz bu cagda simdi yahudiler ülkelerine geri gelmeye devam ediyorlar ve öte taraftan da yahudilere karsi son derece olumsuz ve düsmanca politikalar da yapilmaya baslandi.1,5 milyar müslümanin yanisira hic de kücümsenmeyecek kadar baska milletlerden de Israil aleyhinde baski ve söylemler cogalmakta.Vahiy bölümünü okuduysan armagedon denilen yerde 200 milyondan olusan büyük bir ordunun Israil ile savasmak üzere toplanacagini görebilirsin.Iste o zaman biz hristiyanlarin geldi dedigimiz ve Yahudilerin henüz beklemekte olduklari Mesih yine ortaya cikacak ve yahudilere yardim edecektir.Iste ben vaat ve planlar derken bundan bahsediyordum.YAhudiler kutsanmis ve vaatleri almis bir halktir.Tanri’nin vaatleri geri alinamaz.

Bu konu aslinda derindir.Daha söylenecek cok sey var.Baska bir bölüm acarak Israil ile ilgili bilmek istediklerimiz basliginda yazmak isterim.

Sevgilerimle..

Anonim
    Pasif

Acıkcası hristiyan olanların yahudileri bu derece benımsemesi benim aklımdakı soru işaretlerini dahada arttırıyor, bunun sebebi incili yahudilerin tahrif etmesi olabilir mi??? Yani tahrif edilmedigine bir kanıt yok ama edildigine cok oluyor kafam karısıyor acıkcası. Dünyadaki Yahudiler’in acımasızlıgı ortada. TEVRAT dunyanın en cok siddet içeren kitabı, buna karsı İncil en az şiddet içeren kitabı bu nasıl oluyor???

Tanrı sözünden caymaz dönmez ise niye önce Musa’ya bu kadar siddeti içeren kitabı verip sonra 360 derece yumusadı ve İncil’i verdi??? ikisini harmanlayıp veremez mıydi??? Demek ki Tanrı önce gaddardı sonra pişman oldu sevgiyle doldu beni aydınlatırmısınz??? :(((

Anonim
    Pasif

Merhaba muallak.

Öncelikle şunu hatırlatmak istiyorum ki, “Peygamberlerimiz” dediğimiz kişiler Yahudilerdir. Tanrı kendi Sözünü Yahudiler aracılığıyla dünyaya iletmiştir. Yani kısacası Yahudileri dünyanın lanetli halkı olarak tanımlamak doğru değil. Yahudiler olmasa biz şu an taşlara, tahtalara ya da gök cisimlerine tapardık. Ne Yahudiler ne de başka milletten kimse İncil’i tahrif etmemiştir. Bunun hiçbir kanıtı yoktur ve mantık dışı bir iddiadır. Tahrifin kanıtları olduğunu söyledin, acaba yazar mısın, nedir o kanıtlar?

Tevrat şiddet kitabı değildir, Tanrı’nın adaletini gösteren kitaptır. Tevrat’ın Tanrısı da, İncil’in Tanrısı da aynıdır. İsa Mesih İncil’de şöyle demiştir:

«Kutsal Yasa’yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersiz kılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim. (Matta 5:17).

İsa Mesih tamamlamaya geldi, değiştirmeye ya da hükmünü kaldırmaya değil. Tanrı Musa’ya şiddet dolu kitap mı verdi? Ben öyle düşünmüyorum, Tevrat Tanrı’nın adaletini sergileyen bir kitaptır. İsa Mesih İncil’de insanları uyarıyor, onlara tövbe etmelerini buyuruyor. Şayet tövbe edip İsa’nın Tanrı olduğunu kabul etmezlerse, Tanrı’nın gazabı o kişilerin üzerine gelecektir. Tevrat’ta Musa peygamber Tanrı’nın sevgisini İsrailoğullarına açıklıyor:

Atalarınızı sevdiği ve onların soyunu seçtiği için sizi büyük gücüyle Mısır’dan kendisi çıkardı’ (Yasanın Tekrarı 4:37).

Tanrı asla değişmez, her zaman aynıdır. İncil ayetinin dediği gibi:

İsa Mesih dün, bugün ve sonsuza dek aynıdır. (İbraniler 13:8)

Anonim
    Pasif
    Kores;22021 wrote:
    Sevgili Nurdem

Tanri Ibrahim’e ve ondan sonra gelen oglu Ishak ve torunu Yakup’a vaatte bulunarak soylarini denizin kumu kadar cogaltacagini ve bugünkü Israil (süt ve bal akan) topraklari sahipleneceklerini önceden bildirdi.Ayni sekilde baska ilahlarla zina etmeleri ve Tanri’nin izinden yürümedikleri takdirde dünyanin dört bir tarafina sürgün edileceklerini de söyledi.Israilogullari bircok kez sürgüne ve yagmaya ugradilar ve yasadigimiz bu cagda da Tanri sürgünde olan veya dünyanin cesitli yerlerinde yasamis olan Yahudilerin ülkelerine gelmelerini saglamistir.Saglamistir diyorum cünkü Israil’in devlet olmasi 1948 de gerceklesti.6 milyondan fazla Yahudinin Hitler ve taraftarlari tarafindan yok edilmesinin sonucunda BM cogunlukla Yahudilerin bir ülke edinmesini oybirligiyle kabul ettiler.Eger Israil’in devlet olmasi bugünlerde oylaniyor olsaydi kesinlikle olumlu bir karar cikmayacakti.YAsadigimiz bu cagda simdi yahudiler ülkelerine geri gelmeye devam ediyorlar ve öte taraftan da yahudilere karsi son derece olumsuz ve düsmanca politikalar da yapilmaya baslandi.1,5 milyar müslümanin yanisira hic de kücümsenmeyecek kadar baska milletlerden de Israil aleyhinde baski ve söylemler cogalmakta.Vahiy bölümünü okuduysan armagedon denilen yerde 200 milyondan olusan büyük bir ordunun Israil ile savasmak üzere toplanacagini görebilirsin.Iste o zaman biz hristiyanlarin geldi dedigimiz ve Yahudilerin henüz beklemekte olduklari Mesih yine ortaya cikacak ve yahudilere yardim edecektir.Iste ben vaat ve planlar derken bundan bahsediyordum.YAhudiler kutsanmis ve vaatleri almis bir halktir.Tanri’nin vaatleri geri alinamaz.

Bu konu aslinda derindir.Daha söylenecek cok sey var.Baska bir bölüm acarak Israil ile ilgili bilmek istediklerimiz basliginda yazmak isterim.

Sevgilerimle..

Değerli kardeşim Kores,

Sen ve burada benden çok önceleri iman eden kardeşlerim benden daha yüksek mertebeden İmanda yolculuk seyrindesiniz. Bu konuda sizlerle bilgi yarışı değil ancak alışverişinde bulunabilirim. İsrail hakkında verdiğin özet tarihi bilgi aynen belirttiğin gibi doğrudur. Vahy bölümünde söylediklerinde doğrudur ki, Vahy bölümünde bir çok gizli şifrede mevcuttur. Ama sana üzülerek belirtiyorum ki, söylemine yine katılamayacağım. Mısırdan Çıkış, ve Yeşeya’nın kitabından Tanrı Bütün Uluslara Sesleniyor başlıklı bölüm bana kalırsa Tanrı’nın gözünde artık tüm insanlarının onun tarafından kutsandığını,i yasalarını yerine getirdikleri sürecek egemenliğinde yer alacaklarını gösterir.
    Kaldı ki, İsrail defalarca Tanrı’ya karşı asi gelmiş ve nankör gelmiş olup en önemlisi Mesih İsa’yı geneli kabul etmeyip, işkence ve alayları eşliğinde çarmıha germişlerdir.

Buraya kadar olanlar başlangıçta bizlere verilen sözün tasarlandığı şekilde gerçekleşmesi içindi. O zaman konu ne, Vahy bölümünde Tanrı’nın Yahudilere yardım etmesi konusunda bana kalırsa anlatım farkı ve yorum farkı var diye dusunuyorum. Çünkü böylesi bir savaşta, kendi oğlunu kabul etmeyen, kendi oğlunu hunharca katleden bir kavme yardım edip, oğlundan çok sonraları gelen başka bir dinin inancında olan kavmi helak etmek adına ayrdımda bulunması, Tanrı’nın adaletinden kusku duymaya sebeb olur. Rab Mesih ayrım yapmaksızın herkesin Tanrısıdır ve geldiği gün adil bir şekilde yargısına herkes mazhar olacaktır.

İsrail oğlunun kutsallığı İsa Mesih’in çarmıhta can verip, 3 gün sonra dirilmesi ile kendisine inanan Yahudi soyundan gelen ama o andan itibaren Yeşeya’nın kitabında tüm uluslara seslenmesi ile Irk gözetmeksizin imanda Rab Mesih diyen gönüller kutsanmış varlıklardır.
    Ne yahudi, ne Müslüman, Ne Budistler nede sayamadığım diğerleri o andan itibaren Tanrı’nın özünde kutsal olamazlar, kutsanamazlar… ÇÜNKÜ TANR’YI RED ETMİŞLERDİR.

Ve sana katılıyorum bence bu konu ile geniş çaplı bir sayfa açılması bana kalırsan da yararlı bir bilgi paylaşımı olacaktır ki, şahsen ben İsrail, Müslüman hiç birinin özellikle Tanrı’yı İsa Mesih’i kabul etmeyenlerin kutsanmış olmadıklarını ve onlara verılen vaat oldugunu düşünmüyorum. Evet vaat vardır ama o vaat İsa Mesih’i kabul edenlere yani BİZLEREDİR! Çünkü Rab nediyor?.. İnkar etmeye değil, tamamlamaya geldim…

Sevgiler tüm kardeşlerime..

Anonim
    Pasif

Tanrı’yı hiç kimse görmemiştir Baba Tanrı’yı tanıtmıştır Tanrı olan biricik Oğlu O tanıttı İncil ayetleri Tanrı olan biricik Oğlu Baba tanıttı diyor Tanrılığı var diyor,Tanrı mesih demiyor Tanrı olanın yetkisi var cehenneme atma. Baba Tanrı’nın sağında oturuyor Onu tanıtan Baba Tanrı İncil kitabını Ben böyle öğrendim.
    hrturk

Anonim
    Pasif

Tevrat siddet içermio dıosunuz ama Misâl; I. Samuel: 15/3’te
    Şimdi git, Amalekliler’e saldır. Onlara ait her şeyi tümüyle yok et, hiçbir şeyi esirgeme. Kadın erkek, çoluk çocuk, öküz, koyun, deve, eşek hepsini öldür.”
    diyor tanrı ve bu sadece bir tanesi ben burda adalet goremıorum varsa acıklarmısınız insanız bazı gercekleri goremıo olabiliriz ama en azından gormek için ugrasıoruz

Anonim
    Pasif

Sevgili muallak, ayeti alıp “aha bakın şiddet!” demek yanlıştır. Kontekste de dikkat etmek gerekiyor. Evet haklısın insan hemen anlayamıyor bazen. 1.Samuel 15ci bölümünde kral Saul’un günahı açıklanıyor. Tanrı Amalekliler’e neden saldırılması gerektiğini de söylüyor: Her Şeye Egemen RAB diyor ki, ‘İsrailliler’e yaptıkları kötülükten ötürü Amalekliler’i cezalandıracağım. Çünkü Mısır’dan çıkan İsrailliler’e karşı koydular. (1.Samuel 15:2)

Amalekliler günah içinde barınan, tövbe etmeyen insanlardı. Günahları boylarını aşmıştı da diyebiliriz. Tanrı sabretti ve tokadı indirdi. Çünkü Tanrı kutsaldır ve günaha tahammül edemeyecek kadar kutsaldır. Yani Tanrı orada “Adamları öldürün, kadınlara çocuklara dokunmayın.” deseydi, asıl mantıksızlık ve adaletsizlik burada olurdu. Çünkü erkeklerin günah işlediği kadar herkes günah işledi. Sadece erkeklerin ölmesi gerekseydi cinsiyet ayrımı olurdu bu sefer de.

Hayvanların da öldürülmesini istedi Tanrı, çünkü onlar Amaleklilere aitti. Günaha ait olan her şey kötüdür. İncil de bunu destekleyen ayet var: Bazılarını ateşten çekip kurtarın. Bazılarına da korkuyla merhamet edin; ama günahlı bir bedenin lekelediği giysiden bile tiksinin. (Yahuda 1:23). Bu ayetle de ne demek istediğim anlaşılmıştır sanırım. Tanrı günahın lekelediği hiçbir şeye bakmaz.

Ancak hikayenin devamını okursan, Samuel’in uyarılarına rağmen kral Saul koyunları davarları öldürmedi ve böylece Tanrı’ya karşı günah işlemiş oldu ve reddedildi.

Sevgiler.

11 yazı görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.