Bir takvim yapragindan…

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Birbirinize karsi iyi yürekli,sefkatli olun.Tanri sizi Mesih’te bagisladigi gibi, siz de birbirinizi bagislayin. Efesliler 4,32

Pastör Richard Wurmbrand Romanya’da bir vaiz olan Dimitri’den bahsediyor. Mesih’e olan imanindan dolayi Kommunistler onu hapse atiyorlar.Ordaki acimasiz bir gardiyan demir bir aletle sikca beline vuruyor.Bunun sonucunda Dimitri, omurilikteki zedelenmeden dolayi sakat kaliyor.Artik elini bile kaldirmasi imkansiz hale geliyor.Yillarca kendi hücresinde bakimdan ve gündelik ihtiyaclardan yoksun olarak yasiyor.Kendi esi ve yakinlari da calisma kamplarinda calistirilarak cezalandiriliyorlar.

1989 yillarinda yönetim degisikligi oldugunda Dimitri de serbest kalanlar arasindaydi ve evine dönmüstü.Günün birinde kapi calindi ve iste o komünist,sagligini bozup ona cok kötü davranan adam kapidaydi.Ve söyle söylüyordu:” Buraya gelip te sizden beni affetmenizi istedigime inanmayin.Cünkü benim size yaptiklarima ne bu dünyada ne de ahirette bagislanma olamaz.Benim iskence yaptigim tek kisi de siz degilsiniz.Siz beni bagislayamazsiniz;kimse beni bagislayamaz-hatta Tanri bile.Benim yaptigim o kadar korkunc birsey ki, sadece size ne kadar üzgün oldugumu söylemeye geldim.

Dimitri söyle cevapladi: “Tüm yillar boyunca hic bugünkü kadar kollarimi kaldirma arzusu duymamistim.Kollarimi acip sizi kucaklamayi öyle isterdim ki..Yillarca hergün sizin icin dua etmistim.Sizi bütün kalbimle seviyorum.Ve sizi yürekten bagisliyorum.

Aslinda bir noktada bu eski komunistin söyledikleri dogruydu.Bir insan kendi gücüyle en kötü düsmanini bile affetme meziyetine sahip degildir.Bu güce ancak Tanri’dan bagislama lütfunu alan insanlar sahiptir.Lütfen Luka 15.bölüm 20.ayeti okuyunuz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.