• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26405
  Anonim
  Pasif

  <Çünkü benlige dayanan düsünce tanrıya düsmandır. Tanrı'nın yasasına boyun egmez... egemez de
  . Romalilar 8,7

  Yang-won Son Kore’de Müjde ve imani ugruna cok aci cekmis bir vaizdi.2.Dünya savasinda, Kore’nin Japon isgali sirasinda uzun süre tutuklu kaldi. cunku Japonlarin Kayser’ine istenilen yüceligi vermeyi reddetmisti.

  Savastan sonra 1948 yilinda Soon-chun kenti, Pastör’ün iki oglu okula dogru giderlerken komünist sempatizanlarinca birkac günlügüne isgal edildi- Bircok polis ve sehrin yöneticileri öldürüldüler.Ihtilalciler hristiyanlari da esirgemediler. Yang-won Son’un iki oglu olan Matta ve Yuhanna imanlarini inkar etmediler ve onlar da öldürüldüler.

  Ihtilalciler sehirde yanlizca bir hafta dayanabildiler.Yönetimin askerleri kenti ele gecirdi ve simdi hersey tersine dönmüstü. Simdi ihtilalcilerden yana olanlarin hepsi tutuklanmisti.Tutuklanan ihtilalciler arasinda , Pastör’ün öldürülen iki oglunun ölümünden sorumlu olan Chaisun ismindeki genc bir delikanli da vardi. Bu eyleminden ötürü simdi ölüm cezasini cekmek zorundaydi.

  Pastör Son sehre yakindi ve cüzzam hastaligina yakalananlara yardim etmekle mesguldü . Bu sirada, öldürülen ogullarinin katilinin yakalandigini duydu. Nasil bir tepki vermisti? >Kendisi mi öç alacakti, yoksa öldürülen ogullarinin katilinin ölüm cezasina carptilip adaletin yerine gelecegine dair düsünce onu mu avutacakti?Ya da verilecek ölüm cezasinin ömür boyu hapis cezasina cevrilmesi icin devreye mi girecekti? Tabi bu büyük bir cömerlik örnegi olurdu.

  Cünkü biz Tanri’nin düsmanlariyken Oglu’nun ölümü sayesinde O’nunla baristiksa,barismis olarak Oglu’nun yasamiyla kurtulacagimiz cok daha kesindir.

  Romalilar 5,10

  Bizi Mesih’te her ruhsal kutsamayla göksel yerlerde kutsamis olan Rabbimiz Isa Mesih’in Babasi Tanri’ya övgüler olsun.O kendi önünde sevgide kutsal ve kusursuz olmamiz icin dünyanin kurulusundan önce bizi Mesih’te secti.Kendi istegi ve iyi amaci uyarinca Isa Mesih araciligiyla kendisine ogullar olalim diye bizi önceden belirledi.

  Efesliler 1,3-5

  Evet Koreli pastör Yang-won öldürülen ogullarinin katilinin yakalandigi ve cezasinin infaz edilecegi haberine nasil bir tepki gösterecekti? O beklenenden cok daha farklı bir davranista bulundu. 13 yasindaki kizi Rahel’i sehre gönderdi.Mahkeme salonuna gelen Rahel duyanlari saskina cevirecek bir haber getirdi.

  “Babam,iki abimi öldüren…. birden sesi kesildi, konusmakta zorlanıyordu. Sonra cesaretini toplayarak kararli bir sekilde sözlerine devam etti: ,’ Babam abilerimi öldüren o katilin öldürülmemesini ve ona kötülük yapilmamasini istiyor!” Gözyasları yanaklarından asagıya dogru süzülüyordu. Durakladı ve sonra herkesi şaşkınlıga düsürecek sözlerine devam etti.

  “Babam öldürülen ogullarinin katilinin ona evlatlik olarak verilmesini talep ediyor.”

  Sonunda onun ricasi kabul olundu.Katil Chai-sun, Pastör Son tarafindan evlatlik edildi ve aileye katildi.

  Bu inanilmaz olay cok yanki buldu ve uzun bir süre gündemi işgal etti. Bu merhametti. Bir katile tersini hak ettigi halde verilen bir armagan.

  Aynen bu olayda oldugu gibi Tanri’da bu inanilmaz sansi her insana veriyor. Her insan ister bilerek ister bilmeyerek bizim günahlarimiz ugruna ölmüs olan Tanri Oglu Isa Mesih’in ölümünden sorumludur. Ve simdi Tanri bizleri kendi cocuklari olarak aileye almak istiyor ve bizleri mirasci yapmak istiyor.Iste Tanri’nin merhameti böylesine büyük ve anlasilmazdir.

  hamdolsun-2.png

  #33474
  Anonim
  Pasif

  gercekten cok etkileyici Rabbin ışıgını yansıtmak boyle bir sey olsa gerek

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.