Bir kutsalin ölümü

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

BİR KUTSALIN ÖLÜMÜ
    (Dr. Billy Graham)

Ölen kişilerin son sözleri, ölüm anında gerçekçiliğin peşinde olanlara eşsiz bir inceleme sağlar.

Matthew Henry:‘Günah acıdır, Tanrı’ya şükürler olsun ki, içsel desteklere sahibim.’

Martin Luther:‘Tanrımız kurtuluş getiren Tanrı’dır, aracılığıyla ölümden kaçış sağlayan Rab’dir.’
    John Knox: ‘Mesih’te yaşa, Mesih’te yaşa. O zaman et ve kanın ölümden korkması gerekmez.’

John Wesley: ‘Her şeyin en iyisi, Tanrı’nın bizimle oluşudur. Uğurlar olsun!’

Richard Baxter: ‘Ağrım var ama esenlik içindeyim!’

William Carey: ‘Ben ayrıldıktan sonra Dr. Carey’den çok, Dr. Carey’in Kurtarıcısı’ndan söz edin.’

Adoniram Judson: ‘Ne işimden, ne de dünyadan yorulmadım. Yine de Mesih beni eve dönmeye çağırdığında, okuldan ayrılmaya hazır bir çocuğun sevinciyle gideceğim.’

Günahını itiraf ederek, İsa Mesih’i kişisel kurtarıcısı olarak imanla kabul etmiş bir Hristiyan’ın öyküsü ne kadar farklıdır!

Koleje devam ettiğim yıllardı. Dr. Effie Jane Wheeler, İngilizce ve edebiyat öğretiyordu. İnançlı bir kişi olarak saygı görür ve öğrettiği konulardaki bilgisi için takdir edilirdi. Mayıs 1949’daki Anma Günü’nde, Dr. Wheeler, kolej başkanı Dr. Edman’la iş arkadaşlarına ve öğrencilerine şu mektubu yazmıştır:

‘Bu mektubun kilisede okunacağı anın değerini çok iyi biliyorum. Çünkü sizler tatile çıkmadan önce, geçen cuma günü öğrendiğim bir gerçeği bilmeniz gerektiğini düşünüyorum. Doktorum sonunda, haftalardır süren hastalığımı teşhis etmiş bulunuyor ; ameliyat edilemez bir kanser türü. Eğer doktorum bir hristiyan olsaydı, teşhisi bu kadar ağırdan almaz ya da sarsılmazdı ; çünkü sizlerin ve benim bildiğim gibi, Rab’bin iradesi ve huzurunda yaşadığımızda, ölümün de yaşam kadar hoş karşılandığını bilecekti. Eğer Rab’bin seçimi yakında O’nun yanına gitmemse, sevinçle giderim. Lütfen benim için bir an bile yas tutmayın. Soğuk bir hoşça kalın demek yerine, sizi tekrar görünceye kadar sıcak bir ‚tekrar görüşmek üzere’ diyorum-kutsanmış ülkeye geldiğinizde görüşmek üzere…

Her biriniz için sevgiyle dolu yüreğimle.
    Effie Jane Wheeler

Bunu yazdıktan iki hafta sonra ölümün dikenini aldığına dair verdiği sözü yerine getiren Kurtarıcısı’nın huzuruna girdi.

Bu bölümü yazarken, postayla dört mektup aldık. Biri, Rab’bin yanına gitmeyi özleyen doksan dört yaşındaki bir kutsaldan geliyordu; biri, altı yıl önce hristiyan olmuş, ölüm kuyruğundaki bir hanım tarafından gönderilmişti. Yaklaşan infazına rağmen, önündeki yüceliğe bakabiliyordu. Diğer iki mektubu ise, uzun evlilik yıllarının ardından kocaları ölmüş olan iki hanım yazmıştı (birinin kocası 49. evlilik yıldönümlerinin hemen ardından ölmüştü). Her ikisi de, ölümün ötesinde kendilerini bekleyen yüceliğe dikmişti gözlerini.

Dwight L. Moody ölüm yatağındayken şunu söylemiştir: ‚Bu, benim zaferim ve taç giyme günümdür. Ölüm görkemlidir’.

Kutsal Kitap, ölümsüz bir ruh olduğunuzu öğretir. Ruhunuz sonsuzdur ve sonsuza dek şu iki yerden birinde yaşayacağınızı öğretir; CENNET ya da CEHENNEM. Eğer İsa Mesih’e iman etmemiş ve ruhsal olarak yeniden doğmamışsanız, ruhunuz İsa’nın, ‚ölüler diyarı’ diye adlandırdığı, Tanrı’nın yargısını bekleyeceği yere gönderilecektir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.