Bir insani kurtaran dünyayi kurtarir

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Bakınız bu eskiden müslüman olan bir arkadaşıma anlattığım gerçekler baba ile oğul yani baba tanrıyla oğlu isa mesih ayrılmaz birdir sen buna inanmadıkça ikisini ayırdıkça şeytana hizmet edersin biz hristiyanlar şeytanin taktiklerini biliriz şeytan incilin vahiy bölümünde geçen büyük fahişe ayartıcıdır sen tanrıyla oğlunu ayırdıkça şeytana hizmet edersin o şeytan allah tarafından ezilir ıssız yerlere gider ama sonra yine allahta ve mesihte hata arar allahla savaşmaya devameder o çok müslümanı ayartmıştır allahı öldürmek isteyenler allaha başkaldıran allaha hırsız diyen allaha hak öğretmeye çalışan islamda çok fazladır mesihi öldürmek isteyen rabbi öldürmek ister mesihe yapılan allaha yapılmıştır baba oğul birdir artık tövbe et seni kurtaracak olan islam değil şeytandan kurtulmaktır önce şeytandan kurtul sonra sana ben yardımcı olacağım. Arkadaşlar müslüman ama mutsuz huzursuz bir arkadaşıma yardımcı olmaya çalışıyorum sizlerde olun, bir insanı kurtaran dünyayı kurtarır

Anonim
    Pasif

Bir kaç şey yazmadan geçemeyeceğim.

Lütfen yazınızda nokta ve virgül işaretleri kullanabilirmisiniz? Bir de özel isimlerde büyük harf. Lütfen..Şahsen yazınızı okurken, nerdeyse nefesim kesildi nasıl okuycam ben bunu derken !

Diğer aklıma gelen konu ise; günah kavramını Müjdeleme sırasında tamamen insanın dışına çıkararak, bütün insanların hepsine cinlerle ve demonlarla sarılmış,bundan dolayı onlara ona göre davranılması gerektiği yanlış algılamaları ile yüklenmiş tavırlar, çoğu kez kaş yapayım derken, göz çıkarır.

Arkadaşınıza Sevginin onun için ne yaptığını anlatırken, illada çarpılmış gibi bir yaklaşım bence zarardan fazla zarar getirir. Günah kavramı anlayışımız, direk olarak RAB’bi insanlara nasıl anlattığımıza etki eder. Bu yüzden ruhani sezilerimizin TANRI’nın yönlendirişinde olmasına dua ile daima hazır olmalıyız.

Hassasiyetiniz için şimdiden teşekkürler..

Anonim
    Pasif

Bgmurat kardeşimizin dediklerine naçizane bizden de bir imza… :-)

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.