Bir gün gazetede bir ilan gördüm

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

isamesihyasiyor

Adım Hakan ,
    Ben her zaman Tanrı’ya inanan ve Tanrı’yı seven birisiydim. En büyük amacım O’nu tanımak ve O’na yakın olmaktı, ama bunu nasıl yapabileceğimi bilmiyordum. Dünyamzda Tanrı’dan olduğunu söyleyen birçok inanç vardı. Tanrı ile yüzeysel değil gerçek bir ilişki istiyordum. Kendimi kandırıp vicdanımı rahatlatmak amacım değildi. Ya gerçek Tanrı’ya inanırdım ya da hiçbirşeye inanmazdım.

Birgün bir gazetede ‘İsa Mesih’in tarihsel öğretişleri hakkında bilgi almak ister misiniz’ şeklinde bir ilan gördüm.Öğrenmeye meraklı olduğum ve de kitaplar ücretsiz olduğu için oraya yazdım. Bir süre sonra birkaç kitapçık gönderdiler. Aslında kolay kolay etkilenmeyen birisi olmama rağmen onları okuyunca etkilendim. Çünkü ben de Tanrı hakkında yürekte aynı duygulara ve aklımda da benzer düşüncelere sahiptim. Bu kitapçıklar benim için bir kıvılcım oldu. Daha sonra bir kitap fuarından İncil satın aldım ve okumaya başladım. Okudukça İsa Mesih’e doğal olarak bağlandım birkaç ay içerisinde. İsa’nın adıyla dualar etmeye ve O’na tapınmaya başladım. Yaşayan ve gerçek bir Tanrı ile kişisel bir ilişkiye nihayet sahip olmuştum. İçimde tam bir esenlik ve sevinç vardı. Fakat başka bir inanlıyı tanımadığım için yalnızlık çekiyordum. Daha sonra yine mektuplaşma kursu aracılığıyla iki inanlı ile tanıştım ve onların yardımıyla bir topluluğa katılmaya başladım. O zamandan beri Rab’bi izliyorum ve mutluyum.

Hakan Türkkan

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.