Bilmek istiyorum

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Yaşayan diri Mesih diye bir ifade gördüm. Kimdir bu nerede yaşar? Alay konusu değil gerçekten soruyorum.

Anonim
    Pasif

bill1972;19614 wrote:
    Yaşayan diri Mesih diye bir ifade gördüm. Kimdir bu nerede yaşar? Alay konusu değil gerçekten soruyorum.

Sevgili Bill1972,
    Sormuş olduğunuz sorudan İsa Mesih hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığınız anlaşılıyor. Müslüman inancındaysanız İsa Mesih, İslam öğretişlerine göre bir peygamber olarak tanıtılmıştır size. Ama aslında bu böyle değildir. Bizim iman ettiğimiz yaşayan diri Kurtarıcı İsa Mesih ile müslümanların bildiği İsa peygamber aynı kişi değildirler sevgili Bill. İsa Mesih gelmiş geçmiş diğer peygamberlerden tamamen farklıdır.

1). Gelmiş geçmiş tüm peygamberler normal bir kadın erkek ilişkisinden dünyaya gelmişlerdir. Ama İSA MESİH bakire bir kızın üzerine Kutsal Ruh’un (Tanrı’nın Ruhu’nun) gölge salmasıyla dünyaya gelmiştir. Yani İsa Mesih babasız olarak bakire bir kızdan doğmuştur. O’nun doğumu eşsizdir!

2). Gelmiş geçmiş tüm peygamberler günah işlemişlerdir, çünkü yerdendirler. Ama İsa Mesih bu dünyada yaşadığı otuz üç yıllık yaşamı boyunca bir tek günah bile işlememiştir, çünkü göktendir. Yukarıdan gelmiştir. O’nun yaşamı eşsizdir!

3). İsa Mesih Tanrı’nın özünden gelmiştir. Gökteki görkeminden, yüceliğinden soyunarak insan bedeni almış ve tüm insanlığın kurtuluşu için gönüllü olarak çarmıh ölümüne gitmiştir. Günahlı insanın çekmesi gereken sonsuz cehennem yargısını kendisi canını vererek, kanını dökerek ödemiştir. Ama üç gün sonra görkemle DİRİlLEREK GÖĞE YÜKSELMİŞTİR. İsa Mesih DİRİDİR veYAŞIYOR!. Yerden olan diğer peygamberler gibi ölmedi, çünkü O göktendir. O’nun dirilişi eşsizdir.

İsa Mesih, tüm günahlı insanları kurtarmak için yapılması gereken her şeyi çarmıh üzerinde kendisini kefaret kurbanı olarak sunarak tamamlamıştır. Sen de bu yaşayan DİRİ KURTARICI’yı tanımak istiyorsan araştırmalarına devam et! Sorularını severek yanıtlamaya çalışacağız. Ayrıca, bir İncil edinmek istersen, http://www.kutsalkitap.org adresinden ücretsiz olarak ısmarlyabilirsin.

Rab’bin esenliğinde kal
    Sevgilerimle

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.