bilgi almak istiyorum

 • Bu konu 2 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27651
  Anonim
  Pasif

  bende türküm ve bu dine mensup olmak istiyorum fakat bilgi alabileceğim kimse yok gerek bilgi alabileceğim gerekse arkadaş olabileceğim kimse yokmu acaba yadımcı olabilirmisiniz ? teşekürler.

  #36764
  Anonim
  Pasif

  Merhaba ceyl. HristiyanTürk foruma hoş geldiniz.

  Hristiyanlık hakkında bilgi almak istemeniz çok iyi bir şey. Bugün birçok insan İncil’e düşman olarak yaşıyor maalesef. İlk önce şunu belirteyim ki doğru yere geldiniz. Eminim ki sizi buraya Tanrı yönlendirmiştir. Biz Hristiyanlar olarak, Tanrı’nın sözünün değişmediğine ve ebedi kalacağına iman ediyoruz, çünkü bu gerçektir. İncil’e iman ediyoruz. İncil bize insanlığın umutsuz durumunu bize açıklıyor. İncil diyor ki: Doğru olan kimse yok, bir kişi bile yoktur. Anlayan kimse yok, Tanrı’yı arayan kimse yok. Hepsi yoldan saptılar, birlikte yararsız oldular. İyilik eden yok, bir kişi bile yoktur.» (Romalılar 3:10-12). İncil bize gerçeği söylüyor. Çünkü dünya da aklında kötü düşünceleri olmayan, kötülük yapmamış kimse yoktur. Herkes öyledir! Başka bir ayette, Tevrat’ta şöyle diyor: RAB baktı, yeryüzünde insanın yaptığı kötülük çok, aklı fikri hep kötülükte. (Yaratılış 6:5). Bunun sebebi ise günahtır. İnsanlar hepsi günah işledi, ve günah işleyince insanlık bozuldu, öldü. Tanrısal her şeye karşı öldü. İnsanlar için umut yoktu artık, insanlar cehennemi hak ediyordu, çünkü HERKES günah işledi. Günah Tanrı’ya isyan demektir, bazı saçma dinlerin iddia ettiği gibi hata değildir. Hal böyleyken, insanlar ölü ve cehennemi hak ederken Tanrı’nın bir planı vardı. Tanrı seven bir Tanrıdır. Adaletli ve merhametli bir Tanrıdır. İsa’dan önce RAB İsrail halkına kurban kesmesini buyurdu. Bu simgesel bir şeydi, ileride gelecek Olanı simgeliyordu. Tanrı insanlara bir kurtuluş umudunu verdi, Tevrat’ta dedi ki: Ruhumu içinize koyacağım; kurallarımı izlemenizi, buyruklarıma uyup onları uygulamanızı sağlayacağım. (Hezekiel 36:27). İnsanlar ölüyken onları yalnız Tanrı diriltir. Tam 2012 yıl önce, İsa Mesih, Tanrı’nın Kuzusu, Kurtarıcı, beden almış Tanrı aramıza geldi. Ahlak standartlarını en üst seviyeye çıkardı. Kendisine iman edenler, ve edecekler için çarmıha gerildi, öldü ve üçüncü gün ölümden dirildi. Günahların bağışlanması için oldu bu. Dirildikten sonra Kutsal Ruh’u bize gönderdi. O Ruh yalnız iman edene verilir. O Ruh sayesinde Rabbi seviyoruz. Kutsal Ruh olmadan, Tanrı’yı kimse sevemez, tanıyamaz. İsa’nın Rab ve Kurtarıcı olduğunu kabul etmeyende o Ruh yoktur. İşte Tanrı’nın Müjdesi budur. Hepimiz ölümü hak etmişken, cehennemi hak etmişken Rab bizi kurtardı. İncil okumadıysan http://www.kutsalkitap.org sitesinden ÜCRETSİZ İncil sipariş edebilirsin. Rab sana gerçeğini daha fazla açsın.

  Sevgiler.

  #36766
  Anonim
  Pasif

  çok teşekkür ederim belirttiğiniz adresten kutsal kitap siparişi verdim forumu dolaşarak daha detaylı bilgi almaya çalışıyorum fakat ülkemizde kilise sıkıntısı var istanbul anadolu yakasında başvurabileceğim kiliselerin bilgisini alabilirmiyim acaba ?

  #36768
  Anonim
  Pasif

  Merhaba ceyl.

  Umarım İncil elinize en kısa zamanda geçer ve Rab size gerçeğini gösterir. http://www.incilturk.com/kilise_adresleri.htm Şu adresten hem İstanbul’daki hem de Türkiye’deki kiliselerin adreslerini bulabilirsiniz.

  Esenlikle.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.