Bilen birileri var mı?

• Bu konu 4 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba arkadaşlar.Müslüman bir insanım.şimdilik:cicekli: Yıllardır hep Müslümanlıgın Tanrı’nın en yeni ve modern dini oldugunu düşündüm.. Fakat yıllar geçti,büyüdüm.Oturdugum cevrede Müslüman Cemaatlere katılan insan cok.yani artık bu insanlarla ilişki kurmasam da eskiden kurdugum ilişkiler nedeniyle kendimi cemaat toplantılarında cemaatteki insanların arasında buldum. Bir gün önemli bir vesile ile cemaatle alakası olmayan bir yere ama malesef cemaat insanlarıyla gittim.(hangi cemaat,nasıl cemaat bilmiyorum)
    yan odada kadınlar,diğer odada biz vardık.kapılar kapalıydı. çay servisi için kapı açılıyor güm diye çarpıyorlar kapıyı.Kadınlarla erkekler birbirlerinin yüzünü görmesinmiş.. yahu din ile alakası olmayn bir yere gittik,adamlar 2 saat oturduysak 2 saat boyunca din konuştular.Atatürk’ün bir sözüne de laf soktular ki orada şalterlerim attı. Bir Türk Dünya’ya bedeldir ne demekmiş.. Düpedüz Irkçılıkmış.. Arapların Duaları İlla Arapça edeceksiniz demesi Irkçılık olmuyor da bu oluyor öyle mi? bir de işin bu boyutu var. Namaz tamam,Oruç tamam,diğer şartlar tamam ama ben neden Arapça dua edeyim? Ben neden kadınlarla tokalaşmıyayım? Ben neden ilerde eşimi siyah peçelere bürüyeyim?
    Tabii bu şikayetlerimin hepsini dini saptıran insanlar nedeniyle ediyorum.çünkü sebebi onlar.Ve Bu adamlar yüzünden Islam dininden 1-2 gecede SOĞUDUM.hamdolsun3 artık öyle adamlarla alakam yok.ilişkimi kestim.dost olduklarını beni öyle şeylere bulaştırmayacaklarını düşünmüştüm.neyse;
    Düşünüyorum ki Pek çok Müslümanın kötülediği Hristiyanlıkta şu sıralar Allah’a daha iyi yalvarılıyor daha sade yalvarılıyor . Müslümanlıgı bırakmak istemiyorum.Ama bazı şeylerine kafam yatmıyor. Arap Kültürüyle bezenmesinden hoşnut değilim.
    Hristiyan olmayı düşünüyorum.Fakat din kıyafet değiştirir gibi değiştirilecek birşey değil.Hristiyanlığı birilerinin bana öğretmesi lazım,beni birilerinin ikna etmesi lazım.kalbim huzurlu olmalı. kesinlikle tek başıma olmaz bu iş.Birileriyle paylaşmalıyım.Belki yardım eder diye Ankara/Ulus-Kardeşler sokaktaki Katolik kilisesine gittim. Aslında daha Hristiyan mezheplerinin ne oldugunu bile bilmiyorum.sadece gidebileceğim tek kilise ora oldugu için oraya gittim. bahçe kapısını zorladım açılmadı. oysa ki bahçede araba vardı ve kilisenin 1 camı açıktı. İçeri giremeyince ben de gittim oradan..Pazar günü ayine gidebilirim.O zaman rahiple mi konusmalıyım?
    Aslında Hristiyanlıgı da tam anlamadım.Üçübirliği mesela. bana bir açıklarmısınız bazı şeyleri? Lütfen bana hoşgörülü ve tatmin edici bir cevap veriniz.
    SAYGILAR.tanri sevgidir:elsalla:

Anonim
    Pasif
    Quote:
    Düşünüyorum ki Pek çok Müslümanın kötülediği Hristiyanlıkta şu sıralar Allah’a daha iyi yalvarılıyor daha sade yalvarılıyor . Müslümanlıgı bırakmak istemiyorum.Ama bazı şeylerine kafam yatmıyor. Arap Kültürüyle bezenmesinden hoşnut değilim.
    Hristiyan olmayı düşünüyorum.Fakat din kıyafet değiştirir gibi değiştirilecek birşey değil.Hristiyanlığı birilerinin bana öğretmesi lazım,beni birilerinin ikna etmesi lazım.kalbim huzurlu olmalı. kesinlikle tek başıma olmaz bu iş.Birileriyle paylaşmalıyım.Belki yardım eder diye Ankara/Ulus-Kardeşler sokaktaki Katolik kilisesine gittim. Aslında daha Hristiyan mezheplerinin ne oldugunu bile bilmiyorum.sadece gidebileceğim tek kilise ora oldugu için oraya gittim. bahçe kapısını zorladım açılmadı. oysa ki bahçede araba vardı ve kilisenin 1 camı açıktı. İçeri giremeyince ben de gittim oradan..Pazar günü ayine gidebilirim.O zaman rahiple mi konusmalıyım?
    Aslında Hristiyanlıgı da tam anlamadım.Üçübirliği mesela. bana bir açıklarmısınız bazı şeyleri? Lütfen bana hoşgörülü ve tatmin edici bir cevap veriniz.
    SAYGILAR.tanri sevgidir:elsalla:

Sayın Happycrıstmas,
    Hristiyanlığı kulaktan dolma sözlerle duydunuz şimdiye kadar. Buraya gelip bu konuda araştırma yapmakla doğru olanı yapıyorsunuz. Araştırmak, bilgi edinmek, öğrenmek kimseye birşey kaybettirmez, aksine kazandırır.

Size ilkin forum sayfamızdaki Hristiyanlık ve İsa Mesih’le ilgili konuları okumanızı öneririm. Örneğin forum sayfamızda merak ettiğiniz’Üçlü birlik’ le ilgili yazıları okuyun, web radyomuzu dinleyin, ayrıca sohbet-chat odamıza girerek oradaki sohbetlere katılın. Size bu konularda severek yardımcı olmaya çalışacağız.

Tanrı sizi seviyor sevgili Happychrıstmas, O’na sade bir dille, kendi ana dilinizde dua ederek ‘kendisini size açıklamasını’ isteyin. Bedava bir incil ısmarlayarak İncil’i okuyun, araştırın.

İncil Tanrı’nın sonsuz yaşam veren diri Sözleri’dir. Orada İsa Mesih’le ve O’nun esşiz sevgisiyle karşılaşacaksınız. İsa Mesih sizin bildiğiniz sıradan bir peygamber değildir. O, tüm dünyanın günahını kaldırmak için, gökteki yüceliğini bırakarak insan bedeni aldı, dünyamıza geldi, haç ölümüne gitti, üç gün sonra dirildi. İSA MESİH YAŞIYOR!

Sevgiler
    Suna

Anonim
    Pasif

Anladım arastırıyorum ücübirligi anladım Chatten bir arkadas yardım etti. Dua da edecegım gece.sız benı aydınlatdın yınede elınızden geldıgınce

Anonim
    Pasif

Merhaba happychristmas

Oncelikle forum sayfamiza hosgeldiniz, umariz bilgilendirici ve zevkli bir zaman gecirirsiniz, Yazinizi okudum ancak bir konuda sizin istediginiz gibi, size bilgi vermek istiyorum,

Oncelikle Hristiyanli, baska inanclarda mutlu olmadiginiz icin secerseniz bu mesihi secmek degildir, sadece Tepki vermek olur, ancak Mesih`in bizden istedigi, kendi ozgur irademizle Mesih`ten baska kurtulus yolu olmadigini anlayarak, Ve bundan sonraki hayatinizi gercek bir mesih imanlisina yakisarak yapmaniz lazim, eger aksi gibi yaparsaniz (Baska bir inanci benimsemediginiz icin yaparsaniz) dogru olmaz,

Bircogumuz sizin gibi baska bir inanctan `Incil`in dedigi gibi, Gercegi bilip gercek bizi ozgur kildi` sizde oncelikle bir protestan kiliseye gidip oradaki insanlarla tanisin, onlardan bir incil alin okuyun, Rabbe dua edin, `Rab sen varsin biliyorum ve ben seni daha iyi tanimak ve sana daha yakin olmak istiyorum, lutfen bana kendini acikla“ benzerinde dua et, Goreceksinki o zaman Tanri seni daha cok bereketleyecektir,

Ve Lutfen Forum sayfamizin en altindaki uyarili birkez okumani rica ediyorum, Yani ulkemizde bir cok musluman arkadasimiz var, yazdiginiz yazilar herkesi zan altina birakir, cunku Musluman olupta Ulkemiz ve hepimiz icin Cok degerli Mustafa Kemal Ataturk`u bizim gibi seven, sayan kardeslerimiz vardir,

Siz lutfen sadece Mesih`i `Yol Gercek ve Sonsuz Yasam` oldugu icin Rab`biniz ver Kurtariciniz olarak kabul edin, o zaman tanri size sonsuz hayatini sunacaktir.

Saygilarimla

Anonim
    Pasif

Cok tesekkur ederim. Dun gece dua ettim baya etkisinde kalmışım.
    Geçen gün içine giremediğim kiliseye giriyorum,ama bu sefer arka bahçeden ve kapı açık. içeri giriyorum heryer bembeyaz oradaki görevli kişiler oturmuş birşeyler okuyorlar birşey diyesim geliyor fakat utanıyorum kalbim küt küt atıyor oturuyorum orada bir yere garip bir dilde konuşmaya başlıyorlar 2 beyaz saçlı ve gözlüklü kişi sonra o rüya bitti başka bir rüyada teyzem aradı geldin neden beni aramadın dedi ben de onu arayacakken vazgeçip markete girmiştim.belki bu iki rüya arasında bir ilişki vardır.
    Araştırıyorum..
    Tabii cok zor din değiştirmek.Yıllarca doğru oldugunu düşündüğüm şeyleri nasıl bir kenara iteceğim.. ne kadar soğumuş olsam da zor geliyor.Hristiyanlık cok çekici geliyor bana ama.. Hayırlısı bakalım.. Pazar günü de kilisede olacağım :alkis:

Anonim
    Pasif

evet var mı yazacağınız birşeyler?fish

Anonim
    Pasif

degerli happycristmas

oncelikle sizi cok iyi anliyorum, ama inanki daha oncede ifade ettigim gibi burada Mesih`i kabul eden cok insanda baska bir inanctan gelmektedir,

Ayrica bu konuda cok guzel bir ornek yine kutsal kitap`in kendisinde vardir, ornek Pavlus,

Pavlus cok samimi, con dindar bir yahudi idi,
    O kadar Yahudiligi bensemistiki kendisi bir nevi yahudi ilahiyat okulunda omustu (gamalielin ogrencisi idi)
    Ailesi cok zengin idi, varlikli bir ailenin cocugu idi,
    Yahudiligin tum gereklerini en hassas noktasina kadar yerine getiren birisi idi,
    Ustelik o donemde cok buyuk ayricalik sayilan Roma vatandasligida vardi,

Ancak Birgun yine YAHUDI OLDUGU icin ve ona gore hristiyanlik yanlis bir inanc oldugu icin ve kendi dinine gore, Hristiyanlar Allaha hakaret ettigi icin devamli Hristiyanlari hapse attirmak icin yolculuk yaparken bir gorumde Rab`bi gorur ve o anda tum yukarida saydigim ayricaliklari birakir ve hayatini bir hristiyan olarak devam ettirir ve hristiyanligi o kadar cok benimserki, hayatini bile Hristiyanlik icin verir.

Simdi buraya bakarsak sizin eski inanciniza bagliginiz saniyorumki Pavlus`unki kadar kati degildi, ama yinede Eger Tanri bir insani kendine cekerse, ve insanda buna itaat ederse hicbirsey zor degildir,

Kutsal Kitap`a gore, Mesihten baska hickimsede kurtulus yoktur, Mesih`e iman eden yargilanmaz, Mesih Tanriya giden tek yoldur (yani onun kusursuz olarak dunyaya geldigi, Ogretisler verdigi, Gunahlarimiza kefaret olarak carmiha ciktigina, Oldugune ve 3 gun dirildigine ve Tekrar gelecegine) iman eden herkisi sonsuz hayata girecektir,

Ve biz sadece sizin icin dua edecegiz Tanrinin bu gercegi , yani size acikladigi gercegi kabul edip sonsuz hayati alabilmeniz icin,

Pazar gunu kiliseye gideceginizi soylemissiniz, bence bu sefer bir protestan kiliseye gidin,

Esen kalin

Anonim
    Pasif
    happychristmas;9398 wrote:
    evet var mı yazacağınız birşeyler?fish

Belki söylediğim yanlış olacak; ama bence bu işin tek çözümü kiliseye gitmeniz. Evet Kutsal Kitabı okumaktan önce bile kiliseye gidin…O atmosferi bir koklayın… Orada ki inanlı insanlarla kahve içip sohpet edin…

Çünkü siz bir topluluğa katılıp, o topluluktaki insanları sevdiğiniz zaman, o insanların düşüncelerine de önem vermeye başlıyorsunuz… Bu adamlar da neye inanıyorlar diyorsunuz ve işte o dakikadan sonra herşey kendiliğinden gelişiyor… Artık biri sizin elinizden Kutsal Kitabı almaya kalksa bile siz bırakmıyorsunuz…

Nedenini bir türlü anlayamadım ama bu ülkede ki Katolik Kiliseler çok laçka. Belli başlı Katolik kiliseler haricindekiler diledikleri zaman kiliseyi açarlar diledikleri zaman kaparlar. Bundan (sanırım) 9-10 ay önce Samsun’daki Katolik Kilise’ye gitmiştim. Hem o mistik kokuyu içime çekmek hem de dua etmek istemiştim. Kilisenin kapısına dayandığımda ise kapılar kilitliydi. Kilisenin hemen köşesinde ki taksi durağına, kilisenin neden kapalı olduğunu sordum. Onlarda oraya yeni bir rahip atandığını ve yeni gelen rahibin Tükçe bilmediğinden dolayı kiliseyi hiç açmadığını söylediler. Böyle bir mantık olabilir mi? Kiliseyi açmak için illaki Türkçe mi bilmek gerekiyor? Yok eğer illaki gerekiyorsa, o zaman neden Türkçe bilmeyen bir rahip atanıyor?

Son yıllarda bu tarz olaylar Türkiye’deki (İstanbul hariç ve görmesem de İzmirin’de iyi olduğu söyleniyor) Katolik Kiliseler de oldukça sık yaşanmakta. Ya Vatikan elçiliği görevini düzenli bir şekilde yapmıyor (ki ben buna pek ihtimal vermiyorum), ya da saldırılardan korkuluyor (Mesih imanlısı biri saldırıdan nasıl korkuyorsa…)

Size kesinlikle Protestan Kilise’yi tavsiye ederim. Orada dostluklar kurabileceğiniz ve kafanızda ki sorulara yanıtlar verecek çok daha fazla inanlı kişiyi bulabilirsiniz. Samimiyet, insan diyalokları çok daha ön plandadır…

Anonim
    Pasif

Sayın Burç teşekkürler dediğin oldu Hristiyanım ve hiç kopmayı istemiyorum:melek:

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.