Beş Tutuklu Sanik (katil) Ifadeleri Ile Yüzleşecek

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif
    YAYINEVİ KATLİAMIN’DA BEŞ TUTUKLU SANIK (KATİL) İFADELERİ İLE YÜZLEŞECEK

Yazar MAVİ KİLİSE

Saturday, 07 June 2008

MalatyaKatliamiHaziran2008.jpg

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]Mahkeme, Zirve Yayınevi katliamının tutuklu sanıkları Günaydın, Özdemir, Yıldırım, Çeker ve Gürler’in beyanlarını kıyaslayacak. Hiçbir sanık, katliama karıştığını kabul etmemişti.[/FONT] tya olayları, Malatya katliamı , Tilmann Geske , Susanna Geske , Necati Aydın , ŞemsUğur
    [FONT=&quot]Malatya’da Almanya uyruklu Tilman Ekkehart Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel‘in öldürülmesiyle sonuçlanan Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili davada Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, 9 Haziran’da (Pazartesi) gerçekleşecek 7. duruşmada, sanık ifadelerini karşılaştıracak.[/FONT]
    Malatya olayları, Malatya katliamı , Tilmann Geske , Susanna Geske ,
    [FONT=&quot]14 Nisan ve 12 Mayıs’ta görülen duruşmalarda sorgusu yapılan tutuklu sanıklardan hiç biri katliama katıldığını kabul etmemişti. [/FONT]

[FONT=&quot]Cinayetten 14 ay sonra ifadeler karşılaştırılıyor[/FONT] olayları, Malatya katliamı , Tilmann Geske , Susanna Geske , Necati Aydın , Şemsa Aydın ,
    [FONT=&quot]18 Nisan 2007’de işlenen cinayetlerle ilgili tutuklu sanıklar Cuma Özdemir, Abuzer Yıldırım, Hamir Çeker, Salih Gürler ve olayın planlayıcısı oldu ileri sürülen Emre Günaydın’ın sorgusunu yapan mahkeme, söz konusu ifadeler ayrı ayrı alındığı için Usul Kanunu gereği, sanıkların hepsi duruşmadayken tüm ifadeleri okuyacak ve onlara itirazlarını soracak. [/FONT]

[FONT=&quot]Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı, müdahil avukatlarının dinlenmesini talep ettikleri diğer bir tanık Varol Bülent Aral hakkında cinayetle ve örgütle bağlantısı olup olmadığı konusunda soruşturma yürütüyor. Soruşturma tamamlanınca Aral’ın bu yargılamada tanık veya sanık olup olmayacağına karar verilecek. [/FONT]

[FONT=&quot]Bazı gazetelere giderek katliamla ilgili ihbarlarda bulunan Aral’ın adı, müdahil avukatı Orhan Kemal Cengiz‘in taciz edilmesi ve hedef gösterilmesinde geçmişti.[/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]12 Mayıs’taki duruşmada Gürler ve diğer sanıkların üzerinde çıkan fotoğrafların duruşmada incelenmesini kabul eden mahkeme, sanıkların bir terör örgütüyle ilişkileri bulunup bulunmadığının İçişleri Bakanlığı’na sorulmasına da karar vermişti.[/FONT]
    [FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]Müdahil avukatlar Metin Doğan’ın dinlenmesini istedi [/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]Ayrıca mahkeme, sanık ifadelerini karşılaştırdıktan sonra tanık Metin Doğan‘ı da dinleyebilecek. Bu kişi, bir tümgeneral, eski bir milletvekili ve bir partinin il başkanıyla bir siyasi partinin Malatya İl Başkanlığı’nda bir araya geldiğini ileri sürmüş, bu kişilerin kendisinden yayınevine telefonla tehdit etmesini istediklerini, bunun üzerine yayınevini arayarak tehdit ettiğini söylemişti. [/FONT]

[FONT=&quot]Doğan, eski vekilin kendisine, “Bunların kalemini kırdık. Bu iş sana yakışır. Zirve Yayınevi’nde kim var kim yok öldüreceksin. Sana 300 bin dolar vereceğiz. Yerini ve zamanını sana bildireceğiz” dediğini de iddia etmişti.[/FONT]
    Malatya olayları, Malatya katliamı , Tilmann Geske , Susanna Ge
    [FONT=&quot]“Beni mahvedenler Emre’yi de kullandılar” [/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]Eylem için talimat beklediği sırada ağabeyinin öldüren kişiyi öldürdüğü için hapse düştüğünü ifade eden Doğan, yayınevine yönelik cinayet işinin davada en önemli sanık olarak tutuklu yargılanan Emre Günaydın‘a havale edildiğini savunmuştu. [/FONT]

[FONT=&quot]Doğan, 25 Haziran 2007’de Malatya Savcılığı’na gönderdiği ihbar mektubunda, “Emre benim öz kardeşim kadar sevdiğim bir kişi. Ailesini de tanıyorum. Babasıyla da çok samimiyim. Emre, ben cezaevine girene dek yanımdaydı. Yani Ülkü Ocakları”nda beraberdik. Beni kullanan, hayatımı mahveden kişiler, Emre’yi de kullandılar” demişti. [/FONT]

[FONT=&quot]Doğan’ın açıklamaları üzerine müdahil avukatlar 12 Mayıs’ta bu kişinin mahkemede dinlenmesi için girişimde bulunmuştu. [/FONT]

atya olayları, Malatya katliamı , Tilmann Geske , Susanna Geske , Necati
    Not : Bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olarak, Yüce Türk Adaletine Güvenim Sonsuzdur.

Anonim
    Pasif

Sevgili Mavi Kilise kardeşim değerli yazınız için teşekkür ederim.

Resimlere bakarken Tanrı’nın Işığı ile parlayan aydınlık yüzler gördüm; utandım ve sustum.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.