Berlin’de yaşıyorum

• Bu konu 5 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

İyi gunler…berlinde yasiyorum,ve nijeryada calabar sehrinde o.o.o adinda biriyle tanistim.dunyanin bircok yerinde müritleri var ve bana ve cevremdeki bircok ölumcül hastalara dua edildikten sonra iyilestigine kendi gözlerimle tanik oldum.o.o.o nun hz. isanin ruhuyla tekrar dünyaya geldigi,holy spirit yani kutsal ruhun tekrar dunyada oldugu soyleniyor.bu konu hakkinda düsünceleriniz nelerdir tsk ederim.

Anonim
    Pasif
    cincay;19674 wrote:
    İyi gunler…berlinde yasiyorum,ve nijeryada calabar sehrinde o.o.o adinda biriyle tanistim.dunyanin bircok yerinde müritleri var ve bana ve cevremdeki bircok ölumcül hastalara dua edildikten sonra iyilestigine kendi gözlerimle tanik oldum.o.o.o nun hz. isanin ruhuyla tekrar dünyaya geldigi,holy spirit yani kutsal ruhun tekrar dunyada oldugu soyleniyor.bu konu hakkinda düsünceleriniz nelerdir tsk ederim.

Hz isa nin ruhuyla tekrar dünyaya gelen ……… yerinde söylenmis bir sözse, bu o o o nun kendini isa yerine koydugunu gösteriyor. Incili okursan Orada Isa Mesihin tekrar nasil gelecegi, o o o nun varolus sekliyle bir ilgisinin olmadigini göreceksin. O rada ayrica ben O yum diye insanlari kandiranlara da dikkat edilmesini Isa Mesih ayrintisiyla anlatiyor. O O O lar var, daha cok O O O lar olacak ama gercek mesihi iyi taniyanlari bunlar kandiramazlar. Bilgisi az olanlar onlarin ne oldugunu degerlendiremezler tabi. Hastalari iylestirmesine gelince… Dogrudur size inaniyorum. Seytanin kendisine hizmet edene bu kadarcik destegi olsun tabi. Oluyor da. Budist rahipler de o kadarini yapiyor. Bizim Mesihimiz ölüleri dahi diriltti. Kutsal Ruh ilk yüzyildan beri dünyada. Mesihe iman edenlerle, onlarin yüreklerinde yasiyor. Bircok imanli toplulugunda siradan bir olaydir hastalarin iyilesmesi Diyecegim o o o seytana ait bir kimse.

Anonim
    Pasif

Mesih’te yaşayan ve Mesih’i tanıyan bir insan icin bu gibi seylerde gerceklik payı aramak ne kadar komik olurdu.. :)
    Ama icinde Mesih’in Ruh’una sahip her insan bu tip soylentılerın ve bu tip vaatlerin kimlere ait oldugunu cok iyi bilir.
    Hatta Rabbimiz bunlara bir isim bile koymustur.
    bkz:SAHTE MESİH-SAHTE PEYGAMBER:))

incil’deki ayetlere bakacak olursak Rabbimiz bize uyarıları coktan yapmıs.
    *Matta 7:15 Sahte peygamberlerden sakının! Onlar size kuzu postuna bürünerek yaklaşırlar, ama özde yırtıcı kurtlardır.
    İste Rabbimiz bize 2000 yıl once bunların olacagını ve hatta bize kuzu postuna burunerek yaklasacaklarını bildirmistir.
    Ama Mesih’in Ruh’unu Seytan’ın Ruh’undan ayırt edebilmek icin suphesiz ki onun Ruh’una sahıp olmak gerek.. :)

*Matta 24:24 Çünkü sahte mesihler, sahte peygamberler türeyecek; bunlar büyük belirtiler ve harikalar yapacaklar. Öyle ki, ellerinden gelse, seçilmiş olanları bile saptıracaklar.
    Diger ayete baktıgımızda da Seytan’ın elcilerinin Seytan’ın yardımıyla buyuk belırtıler ve harıkalar yapacagını bıldırmıstır Rabbımız.
    öyle ki icinde Mesih’in Ruh’u bulunmayanları ve hatta secılmıslerı bıle saptıracak harikalar yapacaklarlar.

Günümüzde sahte peygamberlere inanan ve onların yolunda giden milyarlarca insanin gozlerini kör eden ve bu tip belirtilerle insanlari yoldan saptıran
    ‘kendine melek süsü veren’ Seytan’dan baska bir varlık degildir..
    Şeytanın liderlik tahtına oturabılme ve goklerın egemenligine sahip olma savasının son raundlarıdır bunlar ! :))
    Cunku hepimiz biliyoruz ki Rabbin gelisi yakındır..

*1.Yuhanna 4:4 Yavrularım, siz Tanrı’dansınız ve sahte peygamberleri yendiniz. Çünkü sizde olan, dünyadakinden üstündür.
    *1.Yuhanna 4:5 Sahte peygamberler dünyadandır. Bu nedenle söyledikleri sözler de dünyadandır ve dünya onları dinler.
    Yuhanna’nın mektubunda dedigi gibi biz sahte peygamberleri yendik ve dunyanın egemeninden ustun olana yani Mesih’i dirilten Ruh’a sahip olduk.
    Onları sadece dunya dinler.Onlar sadece dunyayı ve onun kolesi olanları saptırabilirler.Çünkü bizim savaşımızın silahları insansal silahlar değil,
    kaleleri yıkan Tanrısal güce sahip silahlardır..

iste sahte mesihlerle karsılasan insanlara Rabbin cevabı :
    *Markos 13:5-7 Sakın kimse sizi saptırmasın.Bircokları Ben O’yum diyerek benim adımla gelip bircok kisiyi saptıracaklar.
    *Markos 13:21-23 Eger o zaman biri size ‘işte Mesih burada ya da işte şurada derse inanmayın.Çunku sahte mesihler sahte peygamberler tureyecek,
    bunlar belirtiler ve harikalar yapacaklar.Öyle ki ellerinden gelse secilmis olanları bile saptıracaklar.

AMA SİZ DİKKATLİ OLUN.İŞTE SİZE HERSEYİ ÖNCEDEN SÖYLÜYORUM.
    Rabbin sözü üstüne söylenecek baska bir söz olmadıgına gore bu tip insanlar uzerınde de gerceklik payı aramaya da gerek yok.

Bu yüzden denildigi gibi :
    *1.Petrus 5:8 AYIK VE UYANIK OLUN.Düşmanınız İblis kükreyen aslan gibi yutacak birini arayarak dolaşıyor…

Anonim
    Pasif

Kardeşlerin verdiği cevap yeterli diye düşünüyorum,ancak bir kaç ekleme yapmak istiyorum :).

Isa Mesih,sahte peygamberler ve sahte mesihler hakkında ve kendisinin tekrar gelişi ile ilgili bizi uyarmıştır. Matta 7:15’te dediği gibi,”Onlar size KUZU postuna bürünerek yaklaşırlar”. Bu ayette Rab Isa Mesih,bazı sahte peygamber’lerin ve sahte mesih’lerin “kuzu” yani imanlı toplulugun arasından olacağini bildirmiştir,ve onlardan sakınmamız gerektiğini vurgulamıştır.

Isa Mesih kendisinin tekrar gelişi ile ilgili şunu da söylemiştir; “Çünkü Insanoğlu’nun gelişi,doğuda çakıp batıya kadar her taraftan görülen şimşek gibi olacaktır.” (Matta 24:27). Ayet’te de anlaşıldığı gibi,Mesih’in gelişini herkes görecek.

Sevgilerle! :-)

Anonim
    Pasif

oncelikle ilginizden ve vermis oldugunuz cevaplardan dolyi tsk ederim.yalniz anlamadigim bir konu var.benim ve cevremdeki insanlar icin dua edilirken bu insanlarin agzindan sadce ve sadece allah kelimesi geciyordu.ve yapilan dualarda oruc tutuluyordu.insanlarin bazi seyleri anliyabilmesi icin bence,olaylara sahit olmasi gerekiyor.ne incil nede kuran hakkinda fazla bir bilgim var.oyüzden sizinle dini tartismalar giremem.ama bildigim ve bana ogretilen tek sey,oruc tutup dua etmek.ve kötuluklerden uzak durmak.tsk ederim

Anonim
    Pasif

Sevgili Cincay;

Demissin ki “bana ogretilen TEK SEY budur ki…..”

Biz bize ogretilenlerle degil, bizim hayattan OGRENDIKLERIMIZLE yasamak zorundayiz.. Sunu bilmelisin ki, hayata tek geldik, tek gidecegiz. Lutfen cesaretli ol ve korkusuzca adim at.. Senin bilmedigin, ama bizim bilmis oldugumuz bir Sevgi var.. O seni de kucaklamak istiyor.. Onun ismi ise Tanri olan Isa Mesihtir.. Onu hayatina cagir ve de ki “Ben bana ogretilenlerle degil, kendi tecrubelerimle yasamak istiyorum.. Lutfen ben seni yasamak ve bilmek istiyorum Tanrim”…

Evet eger dua edeceksen, bir gece tüm kalbinle bu duayi yap..

Goreceksin

Anonim
    Pasif

cincay, anlayamadigim bir konu var, deyip aciklamaya calismissin. Sagol. Ama satirlarindan ben birsey cikaramadim, anlayamadim. Sahte bal her yerde kiloyla bulunurmus da, gercegi kuyumcuda gramla satilirmis deyip, sana iyilikler diliyorum.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.