Bereketler

• Bu konu 7 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rab’be hamdolsun

İman ediyorum ki, Rab bu siteyi kullanarak birçok sehirde, birçok insanın kiliseye katılmasına aracılık etmektedir.

Bizler de bunun için dua ediyorduk ve Tanrı dualarımıza cevap verdi ve bu site aracılığıyla bir kardeşi bize yönlendirdi.

DOĞA kardeşimizle bugün birlikte ibadet ettik. Rab’bin insanların yüreklerinde nasıl çalıştığını göstermesi, bize 100km uzaklıktan kiliseye katılması, kardeşleriyle birlikte Rab’bi yüceltmek için tatil günü uyuyup dinlenmek yerine bu yolu seçerek fedakarca kalkıp gelmesi bizlere teşvik oldu.

Doğa kardeşin Rab’de daha da büyümesi için, bizlerin ona daha iyi hizmet edebilmemiz için, ayrıca forum sayfamız için dua edilmesini rica edeceğim. Rab insanları kullanmak için her yolu kullanıyor, çünkü Rab insanları çok seviyor. Rab’bin Kutsal Kan’ı sadece belirli bir kesim için değil, fakat tüm iman edenleri kurtarmaya yeterlidir,

Rab tüm seçtiklerini, tüm kiliselerini, bütün müjdeyi duyurmaya çalışanları ve bu Site de bereketli yazılar yazan TÜM KARDEŞLERİ bereketlesin.

Mesih İsa’nın adıyla, amin!

Anonim
    Pasif

DOĞA kardeşimiz aramıza hoş geldiniz. Bizi sevince boğdunuz. Göklerde de sevinç yarattınız…

“Size şunu söyleyeyim, aynı şekilde Tanrı`nın melekleri de tövbe eden bir tek günahkâr için sevinç duyacaklar.”Luka 15:10

Anonim
    Pasif

Rab…

Yaşamlarımızda sadece Sen var ol, diye sana yalvarıyoruz Rab.
    Dünyasal tatlardan değil,
    Sadece senden zevk almak istiyoruz.
    Senin diri sözlerinle yaşam bulmak istiyoruz.
    Senin planlarının uygulayıcıları olmak istiyoruz.
    Kullan Rab bizleri.
    Seni anlatabilme olanakları sağla bizlere.
    Seni anlatmadan yapamıyoruz Rab.
    Yüreklerimizi bilmektesin.
    Kutsal Ruhun aracılığıyla bizleri yönlendir,

Kaybolmuş koyunlarını bizleri ulaştır.
    Meshet Rab tüm inanlıları,
    Sana gelen artık acıkmasın, susamasın.
    Yaşam kaynağımız sensin Rab.
    Bizleri doldur ruhunla,
    Diri su pınarı olmamızı sağla Rab.
    Bizlere senin iyi haberini cesaretle anlatma gücü ver,
    Sensiz bizler bir hiçiz artık Rab.
    Esenlik kaynağımızsın.
    Rab bereketle bizleri,
    Bereketle kiliselerimizi,

İsa Mesih adıyla dua ediyorum.
    Amin.

Anonim
    Pasif

Şimdi yazacaklarım; sevgili orhan kardeşim ve diğer kardeşlerimin yazdıklarını çarpıtmak amacına yönelik değildir.Kardeşlerimin dediği gibi, bu forum için dualarınızı, Rab’de, lütfen eksik etmeyiniz. Rab’de saygıdeğer kardeşim orhan’ın da dediği gibi;Rab, bu sitede bereketli yazılar yazan tüm kardeşleri bereketlesin.

Ben konuya ” Toplam Kalite ” açısından bir yön getireceğim. Bence bu, çok önemli.Sayısal olarak bir bakalım. Yaklaşık 8 aydır forumdaki durum şu ( Tabi ki bunun içinde inanlı olmayan ya da başka türde düşünen kişiler de var. Biz, bütün insanları seviyoruz ve de onlara saygı duyuyoruz. İnanlı olmayanlar da Rab’de bizim için önemli ! ) :

1. Aktif üye sayısı, 2 kat artmış.
    2. Üye sayısı yaklaşık 1.000 artmış ( İçinde her düşünceden kişi olsa da ! )
    3. Mesaj sayısı, 2,5 kat artmış ( Olumlu ve yapıcı olanlar )
    4. Konular, 2 kat artmış.

Bu sayılar, bazıları için önem taşımayabilir ki; ” Toplam Kalite ” açısından önemlidir. Bu da,Hristiyan Türk formunun güzelliğini yansıtır. Bu da, şunu gösteriyor: Rab’de insana, doğaya, evrene verilen önem. Bu nedir ? Burada, Rab’de olan ve hiçbir karşılık almadan sadece Rab’be hizmet ereğiyle ( amacıyla ) çalışan kardeşlerin güzelliğini…

Rab, bütün özveriyle çalışan, O’nun hizmetçisi olan, bütün insanlara karşılıksız sevgisini sunan inananları bereketlesin !…

Rab’bin sevgisi ve ışığının sarmalında kalınız.:kucak: :elsalla: :elsalla: :kiliseye:

Anonim
    Pasif

Degerli Firat Agabey, oncelikle bu istatistike bakinca gercekten cok mutlu oldum ve tesvik aldim, size tesekkur ediyorum, ben bu istatistikleri bu kadar net bilemiyordum,

Mesih diyorki, Bende kalirsaniz meyve verirsiniz, Sanirim Mesihte kalmak bu demektir,

boyle ozveriyle yazilar yazildikca, boyle ozveriyle Rabbe hizmet ettikce, Rabda daha cok bereketleyecegine imanim tamdir,

Rab sizleri bereketlesin

Anonim
    Pasif

Hayatım değişti bir aydır çok teşekkür ederim sizlere…Ben burda Rab’be kavuştum hissettim O’nu, ilk kez kilisemizin önünde denize bakarken barıştım yaşamla…çok huzur duydum çok bereketli günler geçirmekteyim …Bu siteyi bulabildiğim için orhan pastörün bir ay boyunca olan desteği için ve kilisemizdeki imanlı kardeşlerin ilk gün ki içten tavırlarına teşekkür ediorum…İLK KEZ BU PAZAR RAB’Bİ HİSSETTİM YÜREĞİMDE…nice bereketli esenlik dolu günlere kardeşlerimmmmm..

Anonim
    Pasif
    doğa;10202 wrote:
    hayatım değişti bir aydır çok teşekkür ederim sizlere…ben burda rabbe kavuştum hissettim onu ilkkez kilisemizin önünde denize bakarken barıştım yaşamla…çok huzur duydum çok bereketli günler geçirmekteyim …bu siteyi bulabildiğim için orhan pastörün bir ay boyunca olan desteği için ve kilisemizdeki imanlı kardeşlerin ilk gün ki içten tavırlarına teşekkür ediorum…İLKKEZ BU PAZAR RABBİ HİSSETTİM YÜREĞİMDE…nice bereketli esenlik dolu günlere kardeşlerimmmmm..

iman ettim

Sevgili Doğacığım,
    Senin adına çok sevinçliyiz. Ne mutlu sana ki Rab’bi tanıdın, O’na yüreğinin kapısını açtın ve yaşamına aldın. Artık O’nun ellerinde, avuçlarının içinde emniyettesin. Çobanın, yeni doğan minik kuzusunu kucağında taşıyıp bağrına bastığı gibi, İsa Mesih’de seni yeni doğan küçük kuzusu Doğa olarak, bağrında taşıyor. Hiç bir güç artık seni O’nun ellerinden alamaz! Sonsuz yaşam artık senin!!

Seni seven, koruyan, kayıran göksel bir BABAN var canım. Yeni yaşamında Rab’bin seni bol bol bereketlemesini, Kutsal Ruh’u aracılığıyla sana rehber olmasını ve esenliğiyle doldurmasını diliyorum. Rab’bin sevgisinde kal!

Anonim
    Pasif

Ben 1 ay once iman ettim ama ben yine eski kucuk gunahları işleyen,ben yine sıkılgan ben. Inanc konusunda rahatım yani huzurluyum bazı sorularım olsa da. Ama inanın ki Hristiyan olmadan önceki tüm saçma düşüncelerim tüm inanca dayalı takıntılarım ortadan kalktı ve mutluyum.bir insan biz kardeşiz dediğinde ilk defa haklı buldum ve ona inandım. ve bunu söyleyen Hristiyandı.Sanki hep Imanlıydım işte gerçeği buldum 2.Pe.1: 10 Bunun için, ey kardeşler, çağrılmışlığınızı ve seçilmişliğinizi kökleştirmeye daha çok gayret edin. Bunları yaparsanız, hiçbir zaman tökezlemezsiniz. Mat.22: 14 “Çünkü çağrılanlar çok, ama seçilenler azdır.”
    çağrılmışlığımızı ve seçilmişliğimizi kökleştirmeye çalışmalıyız. _hac:

Anonim
    Pasif

happychristmas;10212 wrote:
    Ben 1 ay once iman ettim ama ben yine eski kucuk günahları işleyen, ben yine sıkılgan ben. Inanç konusunda rahatım yani huzurluyum bazı sorularım olsa da. Ama inanın ki Hristiyan olmadan önceki tüm saçma düşüncelerim tüm inanca dayalı takıntılarım ortadan kalktı ve mutluyum. Bir insan biz kardeşiz dediğinde ilk defa haklı buldum ve ona inandım. ve bunu söyleyen Hristiyandı. Sanki hep Imanlıydım işte gerçeği buldum

Sevgili happychrıstmas,
    Bir ay önce İsa Mesih’e iman ettin ve kurtuldun. Bunun için çok seviniyoruz, ama gökte melekler de bunun için seviniyorlar ve sevinçle coşuyorlar.

Bir kimse İsa’ya iman eder etmez melek olmuyor. Günahlarımızla, zayıflıklarımızla olduğumuz gibi İsa’ya geliyoruz ve O bizleri bağışlıyor, günahlarımızdan arındırıyor ve İsa Mesih gelip yüreğimizde taht kuruyor, artık O’nun çocuğu oluyoruz. Ondan sonra İsa başlıyor bizim hayatımızda çalışmaya, bizleri değiştirmeye..

Seni Rab değiştirmeye başlamış bile happychrıstmas. Yaşamında birçok şeylerin değiştiğini söylüyorsun. Sende, Tanrı’nın istemediği kötü alışkanlıklar, zayıflıklar ve günahlar varsa, seni değiştirmesi için dua edebilirsin. İsa Mesih’in haç üzerinde dökmüş olduğu O kutsal KAN, bizim geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki günahlarımızı bağışlayacak güçtedir.

Ben de kendi yaşantımdan biliyorum. İlk iman ettiğimde hemen bir melek olmadım, ama her günah işleyişimde içimdeki Kutsal Ruh beni uyardı, pişmanlık ve huzursuzluk duymaya başladım. Hemen İsa Mesih’ten özür diledim, günahlarımı bağışlaması, beni temizlemesi için dua ettim. Bunu her zaman yapmalıyız, her günaha düştüğümüzde Rab’be koşmalyız, günahlarımızı O’na itiraf etmeliyiz. O’na gittiğimiz zaman İsa Mesih’in kollarını açmış bizi beklemekte olduğunu göreceğiz.

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.