Benİ, OlduĞun Gİbİ Sev !, Mesih İsa'nın Cesaret Verici Sözleri, Senin Için.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Evangelist
    Anahtar yönetici

Beni Olduğun Gibi Sev!

Senin sefaletini, içindeki savaşı, ruhunun sıkıntısını ve bütün tüm zayıflıklarını biliyorum.
    Günahlarını ve sadakatsizliğini bilmeme rağmen sana yine de diyorum: ‘Bana kalbini ver, ve Beni olduğun gibi sev!’
    Bana sevgini vermek için, bir melek olmayı beklersen, bunu hiç bir zaman başaramıyacaksın.
    Eğer görevlerini yerine getirmekte zorlanıyorsan, tekrarlamayı istemediğin günahlarını tekrarlıyorsan da, beni sevmemen için sana izin vermiyorum. Beni olduğun gibi sev !
    Nerede ve ne durumda olursan ol, bitkinde olsan, kaybetmişte olsan, vaadlerine sadık kalmamışta olsan, beni olduğun gibi sev !
    Ben senin yaralı kalbinin sevgisini istiyorum. Mükemmel ve kusursuz olmayı beklersen, beni asla sevemiyeceksin !
    Bir kum tanesinden serap yapamaz mıyım ? Parlayan, berrak,saf ve sevgi dolu…
    Yoksa ben herşeye kadir olan Tanrı değil miyim ?
    Yarattığım bütün varlıkları cennette bırakıyor ve senin o aciz sevgini tercih ediyorum.
    Sevgimin yöneticisi ben değil miyim ? Çocuğum, bırak seni seveyim.
    Ben senin kalbini istiyorum. Tabii ki bir gün seni değiştireceğim, ama bugün seni olduğun gibi seviyorum ve senin de beni olduğun gibi sevmeni arzu ediyorum.
    Ruhunun en derin ve karanlık yerlerindeki perişanlığının ve eksiklerinin, sevgi olarak yükseldiğini görmek istiyorum.
    Senin ve tüm günah içinde olanların da zayıf taraflarını seviyorum. Ve onların, hiç durmadan
    ‘Mesih İsa seni seviyorum’ diye haykırmalarını istiyorum.
    Sadece ve sadece, kalbinin şarkılarını dinlemek istiyorum. Ben senin erdemlerini ve bilmişliğini istemiyorum.
    Benim için bir tek şey önemli, seni içtenlikle çalışır görmek.Benim arzu ettiğim senin yeteneklerın değil.
    Sana daha birçok yetenek verebilirdim, fakat bunlar seni bencilleştirebilir ve sevgini katılaştırabilirdi .
    Ben sana daha büyük görevler de verebilirdim, ama hayır, sen o zaman hiç bir işe yaramıyan bir uşak olabilirdin ve ben de senin elinde kalmış azıcık şeyi bile alırdım.
    Çünki ben seni bir tek ‘SEVGİ’ için yarattım.

Bugün, Ben bir dilenci gibi senin kalbinin kapısında duruyorum.
    Ben, Kralların Kralı ! Kapıyı çalıyor ve bekliyorum ! Bana kapıyı açmak için acele et !
    Kendini zavallılığına bırakma. Ne denli sefil olduğunu görmüş olsaydın, üzüntüden kahrolurdun.
    Benim sana olan sevgimden şüphe ettiğini görmek, senin bana olan inancının eksildiğini görmek, kalbimi yaralıyor.
    Erdemli değilim diye üzülme. Ben sana benim erdemlerimi vereceğim.
    Acı çektiğin anlarda sana güç vereceğim.
    Eğer, sen bana, sevgini hediye edersen, ben de sana sevgiyi anlayabilmen için, rüyalarında bile göremiyeceğin kadar sevgi vereceğim.
    Beni, olduğun gibi sevmeyi düşün. Ne oursa olsun, kendini sevgiye adamak için, sakın kutsal olmayı bekleme. Beklersen Beni asla sevemiyeceksin. Ve şimdi git!

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.