benim icin dua lutfen..

• Bu konu 8 izleyen ve 11 yanıt içeriyor.
12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba,, Ben kucuklugumden beri hep aci ceken bir insanim, ailemde, okulda, simdide esimin ailesinde, esimden siddet gordum. is yerimde, … Hep asaglanmis biriyim baskalari tarafindan, hep dislandim bu dunyada… Ben deprosyon gecirdim, intihar ettim olmek istedim ama hala dunyadayim.
    Kucuklugumden beri Allahla kontagimi hic kesmedim, her pazar kiliseye giderdim, sadece incili dinlemek icin, kendimi hep iyi hissediyordum, bazen kendi kendime Mesihle konusur , incil okur, ve hickira hickira aglarim; nedenmi, cunku dunyada kotu insanlari gordukce hayatima kusuyorum; defalarca demisim LANET OLSUN DOGDUGUM GUNE…
    BEN ACI CEKMEK ICIN mi YARATILDIM? mutlu gunlerim hep kisa surdu, bazen dusunuyorumda, acaba Allah beni sevmiyormu, bunlari bana yasatti. Imanim olmasada, Incili hic birakmiyorum, Tanri benimle konusmasada onunla konusuyorum. Bana dua edin Mesih Isanin gibi bakmak, duymak , konusmak, sevmek , affetmek, yasamak, onun bir ogrencisi olabilmem icin dua edin, ben bu dunyada biletimi kesip cennette gitmek istiyorum, ne zaman iyilik yaptysam, hep kotuluk gordum, Seytan dusuncelerime giriyor, sozlerime giriyor, davranislarima giriyor, ve utaniyorum kendimden, Ben Mesihin istedigi gibi olmak istiyorum, ama yapamiyorum, benim icin dua edin.. Sagolun kardeslerim.
    Allah sizi bereketlesin.

Anonim
    Pasif

Zümrüt Hanım,
    Epey acı çekmişsiniz. Yalnız intihar, bunun çözümü değildir. Cefanız bile boşa gitmiş değildir. Biz bazen çektiklerimizi hak ediyoruz ama Rab’bimiz İsa Mesih, hiç hak etmeden neler çekti. O’nun çektiklerinin bir kısmını sen de çektin. Şimdi ise O’nu daha iyi anlıyorsun. Bu acılarda Rab kendisini sana göstermiş. Farkında değilsin belki, ama yıllardır içinde ölüm işlemiş. Yani ‘Benliğin Ölümü’. Bu Rab’bin yaptığı bir budamadır. Ne mutlu sana.

Rab’be teslim ol. Yüreğini O’na ver. Bildiğin tüm günahlarından tövbe et. İncinirken, incitmediniz mi? Kendi kendinizi yargılarken dikkat edin. Her günahtan tövbe ettikten sonra, İsa Mesih’i yüreğine ‘Kurtarıcın’ ve ‘Hayatının Kralı’ olarak davet et. Ondan sonra da, yüreğine geldiğine mutlaka inan. Yani duan, iman ile olsun.

Mesih, gözlerinizi açacak, çektiğiniz cefaları anlayacak, her zaman yanınızda olmuş olduğunu göreceksiniz ve yavaş yavaş kendisi gibi yapacaktır. O’na güven. Yüreğinizdeki O’nu bilmek, O’nun gibi olmak duygusu da Rab’dendir. Onu yüreğinize O koydu. Çünkü bunu gerçekleştirmek istiyor.

Hepimizin duaları seninle olacak. Hepimiz sana kucak açıyoruz. Ne bizden, ne Rab’den asla ayrılma. Size her konuda yardımcı olacağız.

Sevgi ve Dualarımla.

klaus
    Anahtar yönetici

Sevgili zümrüt, yaşamını bizimle samimiyetle paylaşmanız beni duygulandırdı. Kemal hocam ne güzel demiş ” Rab sizi buduyor !”
    Evet, Rab sizi ” dar kapıdan geçiriyor ! ” bu bir deneme süreci lütfen mesihin gücüyle dayanın. Dünyanın her yerinde sizin çektiklerinizin aynısını çeken isevi bayanlar da var. Onların durumu inançlarından solayı daha da zor inanın. Öldürülüyorlar !

Demişsiniz ;

”Şeytan dusuncelerime giriyor, sozlerime giriyor, davranislarima giriyor, ve utaniyorum kendimden, Ben Mesihin istedigi gibi olmak istiyorum, ama yapamiyorum.. ”

Biliyor musunuz bazen geçmişte yaptığımız hatalar ve günahlar aklımıza geldikçe, suçluluk duygusu hissediyoruz. Diyoruz ki ” Rab neden bana bunları hatırlatıyorsun ” kaç yıllık isevi olmamıza rağmen bu suçlamaların ve hatırlatmaların şeytandan olabileceğini bazen algılayamıyoruz. Ben de son zamanlarda bunu farkedip ayırt eder oldum inanın bana. Zira Tanrımız bunları tekrar tekrar yüzümüze vurmaz. Hangi anne ve baba, çoçuğunun eskiden yaptığı hataları hatırlatarak onu utandırır. Ya da hangi ruhsal abi veya kızkardeş, sizin bir günahınızı affedip, dua edip, sonraki günlerde tekrar tekrar yüzünüze vurur ! Yapmaz değil mi ? Demek ki mesihdeki bir kardeş
    ( bir insanoğlu ) bunu yapmıyorsa yani bu şekilde davranabiliyorsa, Rabbimiz hiç yapmaz !

Bu formdaki çok etkileyici bir paylaşımı size önermek isterim. Size zaman kazandırmak için link veriyorum. Lütfen bu yazıyı okuyun.

http://www.hristiyanturk.com/showthread.php?t=4817

Burada sevgili Evangelist’ in bir paylaşımını göreceksiniz.Kadın olmanın zorluğunu yaşayan bir kadının sessiz çığlığı ! ” Mesih benim için de doğdu ”

Size dua edeceğim sevgili zümrüt. İsam size her daim ışık olsun ve maddi-manevi tüm ihtiyaçlarınızı karşılasın. İsam sizi kanıyla korusun.
    Sizi mesihin şefkatli ellerine bırakıyoruz. Çünkü emanet edecek başka yerimiz yok.

Esen kalın..

Anonim
    Pasif

Sevgili Zümrüt,
    Rab’be sığın. Diğer kardeşlerin de dediği gibi kurtarıcımız O’dur. O çok güçlüdür ve seni seviyor. Kalbini tamamen O na ver ve Rab’be sürekli dua et. Ümidin O’nda olsun, seni O’nun elinden kimse kapamayacaktır. Senin için dua edeceğiz. Rab seni kurtarsın, esenliğiyle tüm yorgunluklarını alsın.
    Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Sevgili Zümrüt…
    Ben de çocukluğumdan ergenliğime kadar hep şiddet gördüm öz ailemden. Şu anda da onlar tarafından dışlanıyorum. Bağımlılık problemiyle boğuşuyorum ve öyle anlar geliyor ki tek çözüm jileti çekip bileklerimi doğramakmış gibi geliyor. Ama inan O bizimle hep konuşuyor. Kemal abi “Şimdi İsa’yı daha iyi anlıyorsun dediğinde” gözlerim doldu. Bizim gibi insanlar hayatları boyunca ve günümüzde de dışlananlar, zulüm görenler, onun çilesini anlamak “şansına” erişiyoruz. Çarmıhımızı sırtlandık ve ardından gidiyoruz. O bu masumiyetle bunca cefayı çekti ve ben de çekeceğim çünkü ben hakikat yolcusuyum…

Ya Rab! İsam! Kayam! Sen bu kardeşimizi bereketle içine senin sevincini , senin huzurunu, senin kutsallığını ver. Onu Kutsal Ruhunla doldur. Ne zaman sıkıntıya düşse onun aklına Seni ve kutsallığını düşür. Onun acılarını bu çilelerini bundan sonra güzelliklere çevir Rab. Ona yaşam kudreti ver. Ona acizliğinde senin kuvvetini göster. Ya Rab! Onun yükünü sen taşı ne olursun!!
    Ey cennetteki babamız. Egemenliğin gökte olduğu gibi yeride kapsasın. Kutsal Ruhunu esirgeme üstümüzden…

Anonim
    Pasif

Cok guzel yazdiniz bana, o kadar dokunduki sozleriniz yuregime, simdi kendimi daha cok yakin hissediyorum Mesihe…
    Ben defalarca papazin yanina gidip gunah cikardim, ve Mesih Isayi hep kalbime davet ettim.

Benim sizlerle burada yazismam tesaduf degilbence…

Sagolun.

Anonim
    Pasif

esenlik olsun herkese.. :)

Sevgili Zümrüt seni anlıyabiliyorum. Benim de böyle hissettiğim dönemler oldu ve bir çoğumuz içinde. Bazen hiç bir şey yapmadan dururuz ve gene de başımıza kötü şeyler gelir. Ama aslında bu olanların anlamı çok derindir. Ben bakış açını değiştirmenden yanayım. Depresyon insanı güçsüz kılar asıl önemli olan o olaylar zincirinin içinde kendini keşfetmen ve Rab’bin sana olan sevgisini görmen. Kötülük yapanlardan olmayı mı tercih ederdin yoksa? Seni üzenler gibi mi olmak isterdin, yoksa aradaki farkı mı görmek isterdin?

Benim de çelişkilerim olduğu hatta çok kötü bir dönemimde çok sevdiğim bir abim bana şu yazıyı gönderdi. Sonuna kadar oku rab bin senden isteğini geri çevirme………..

BENİ,OLDUĞUN GİBİ SEV!
    Mesih İsa’nın cesaret verici sözleri senin için.
    senin sefilliğini,içindeki savaşı,ruhunun sıkıntısını ve senin bütün zayıf taraflarını tanıyorum.günahlarını ve sadakatsizliğini bilmeme rağmen sana genede söylüyorum.bana kalbini ver,ve beni olduğun gibi sev.eğer sevgini vermek için,önce bir melek olmayı beklersen,beni hiç bir zaman sevmeyeceksin.eğer görevlerini yerine getirmekte sadık olamıyorsan,tekrarlamayı istemediğin günahlarını tekrarlıyorsan da , beni sevmemen için sana izin vermiyorum.Beni olduğun gibi sev!

Nerede ve hangi halde olursan ol,bitginde olsan,kaybetmişte olsan,vaadlerine sadık kalmamışta olsan,beni olduğun gibi sev!

Ben senin yaralı kalbinin sevgisini istiyorum.Mükemmel ve kusursuz olmayı beklersen,beni asla sevemeyeceksin!
    Her kum tanesinden bir serap yapamazmıyım?parlayan,berrak,saf ve sevgi dolu?Yoksa bn herşeye kadir olan Tanrı değilmiyim?Yarattığım bütün varlıkları cennette bırakıyor ve senin o aciz sevgini tercih ediyorum.Sevgimin yöneticisi ben değilmiyim?
    Çocuğum,bırak seni seveyim.Ben senin kalbini istiyorum.Tabii ki bir gün seni değiştireceğim,ama bugün seni olduğun gibi seviyorum ve senin de beni olduğun gibi sevmeni arzu ediyorum.
    Ruh’unun en derin ve karanlık yerlerindeki perişanlığının ve eksikliklerinin,sevgi olarak yükseldiğini görmek istiyorum.senin zayıf taraflarını ve tüm perişan olanların da zayıf taraflarını seviyorum.Ve perişan olanların,hiç durmadan ”Mesih İsa seni seviyorum” diye söylemelerini istiyorum.Sadece ve sadece,kalbinin şarkılarını dinlemek istiyorum.Ben senin faziletlerini ve bilmişliğini istemiyorum.
    Benim için bir tek şey önemli,seni içtenlikle çalışır görmek.
    Benim arzu ettiğim senin kabiliyetlerin diğil.
    Sana başka bir çok kabiliyet verebilirdim,fakat bunlar seni bencilleştirebilir ve sevgini katılaştırablirdi.Ben sana daha büyük görevlerde verebilirdim,ama hayır,sen o zaman hiç bir işe yaramayan bir uşak olabilirdin ve bende senin elinde kalmış azıcık şeyi bile alırdım.
    Çünki ben seni bir tek ‘SEVGİ’ için yarattım.
    Bugün,Ben bir dilenci gibi senin kalbinin kapısında duruyorum.
    Ben,Kralların Kralı! Kapıyı çalıyor ve bekliyorum!Bana kapıyı açmak için acele et!Kendini zavallılığa bırakma.sefilliğini tamamen tanımış olsaydın acılarından ölürdün.
    Benim sana olan sevgimden şüphe ettiğini görmek,senin bana olan inancının eksildiğini görmek,benim kalbimi yaralıyor.faziletli olmamana önem verme.Ben sana benim faziletimi vereceğim.acı çektiğin anlarda sana kuvvet vereceğim.eğer,sen bana,senin sevgini hediye edersen,bende sana sevmeyi anlayabilmen için,rüyalarında bile göremeyeceğin kadar sevgi vereceğim.Beni,olduğun gibi sevmeyi düşün. .Ne olursa olsun,kendini sevgiye adamak için,sakın Kutsal olmayı bekleme.Beklersen beni asla sevemeyeceksin.
    ve şimdi git..

Anonim
    Pasif

[Ben,sana hatta annemi bile verdim.Herşeyi,evet herşeyini,O’nun temiz kalbi ile ve onun yardımı ile bile aklayabilirsin.Ne olursa olsun,kendini sevgiye adamak için,sakın Kutsal olmayı bekleme.Beklersen beni asla sevemeyeceksin.
    ve şimdi git..[/quote]

İsa Mesih mi söylemiş bunları? İncil’in neresinde yazıyor?

(yazinin sonunda gorulen “isamesih” Doga adli uyemizin her yazisinin altinda gorunen imzasidir hrturk)

Anonim
    Pasif

Bu yazı direk isa Mesih’in sözleri değildir, açıklayıcı bir yazıdır. Neden? isa çarmıhta bizim günahlarımız için ölürken dünyada tek bir imanlı yoktu. Tüm dünya günahın tutsağıydı. isa ise bizi olduğumuz gibi günahlarımızla sevdi ve kendisini kurban sunuzu olarak Baba Tanrıya sundu. O idi tek günahsız olan yeryüzünde. O kurban oldu, O günahların bedelini ödedi, O şeytanın hükümranlığına son verdi, O kendi kurbanını kendisi kabul etti, O Ruhunu dünyamıza gönderdi. Her şeyi yapan O idi. O YAHŞUAH ( İsa) MESİHTİR. Biz insanların O’nun bu planında hiçbir katkısı yoktur. O bizi biz olduğumuz için sevdi, günahlarımızla benimsedi ve lutfunu bizlerin kurtuluşunu sağlayarak gösterdi.halleluya

Anonim
    Pasif

[Ben,sana hatta annemi bile verdim.Herşeyi,evet herşeyini,O’nun temiz kalbi ile ve onun yardımı ile bile aklayabilirsin.Ne olursa olsun,kendini sevgiye adamak için,sakın Kutsal olmayı bekleme.Beklersen beni asla sevemeyeceksin.ve şimdi git..[/quote]

Sevgili Kemal Başaran,
    Çok haklısınız, yukarıdaki ‘Beni olduğun gibi sev!’ başlıklı yazıda geçen bu sözler kesinlikle Kutsal Kitap’la bağdaşmayan yanlış bir öğretidir. Sanırım bu alıntıdaki bu sözler Doğa kardeşimizin dikkatinden kaçmış. Bu konudaki hassasiyetiniz için çok teşekkürler!

Mesih kim için annesini vermiş? Bir insan her şeyini nasıl bir başkasınınn temiz kalbi ve yardımı ile aklayabilir ki? Mesih boşuna mı geldi, boşuna mı çarmıh ölümüne gitti?

Tek kurtarımız, yardımcımız, savunucumuz İsa Mesih’tir. Baba Tanrı, bizleri günahlarımızdan arındırmak için biricik Mesih’ini verdi, Mesih bizim için öldü, üç gün sonra görkemle dirildi ve yaşıyor. Ancak İsa Mesih’e imanla aklanabiliriz ve Mesih’in yardımıyla sorunlarımızda, sıkıntılarımızda sevinç bulabiliriz.

Sevgilerle

Anonim
    Pasif

Belkide o mektup KATOLIK OGRETISINE gore duzenlenmis veya o cumle eklenmis olabilir,
    Ancak Kutsal kitap`la ilgisi yoktur (ozellikle o cumlenin), ve sizlerinde bildigi gibi o mektup belki bire bir Kutsal kitap`ta yazmasada bazi bolumleri `Kutsal Kitap ogretisine biraz uygundur` (O sacma cumleler haric)

ornegin.
    Isa Mesih`e iman etmek icin,cok mukemmel olmaya gerek yok, ona geldigimizde Mesih`in mukemmeligi bize gececektir,
    Isa Mesih`e gelmek icin `Yaslaninca arastiririm ve ona gore inanirim` demeye gerek yok gibi tesvik edici bir yazi oldugunu dusunuyorum,

Anonim
    Pasif

Yeşeya 43…

“Korkma” diyordu,
    Seni adınla çağırdım, sen benimsin.
    Suların içinden geçerken seninle olacağım,
    Irmakların içinden geçerken su boyunu aşmayacak.
    Ateşin içinde yürürken yanmayacaksın,
    Alevler seni yakmayacak.
    Çünkü senin Tanrın, Seni kurtaran RAB benim.”

“Görmeden iman edene ne mutlu” Bizler görmeden iman ettik ama bu bizim değil Kutsal Ruh’un başarısıydı. “Adını avuçlarıma yazdım” diyen Rab İsa’nın lütfuydu. Ben lütufla kurtuldum. Rab bana en önemlisi korkmamayı öğretti ; yalnızlıktan, sevilmemekten, kabul edilmemekten… Tövbe etmeyi öğretti, günahtan kaçınmayı ve nefret etmemeyi… Ve sevmeyi öğretti, dostumu, hatta düşman saydıklarımı sevmeyi, ve affedebilmeyi öğretti, Rab benim yüreğimi yumuşattı.

12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.