bence yanlış

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

bu siteye yaklaşık 2 aydır üyeyim müslümanım ama hiç kimseyle öle tartışmaya girmedim..girmedim çünkü sen Kuran_ı kabul ediyomusun hz.muhammedi peygamber olarak görüyomusun sorularına girmedim.bazen elbette düşüncelerimi savundum..bu siteden öğrendiğim kadarıyla hristiyanlık hakınnda az çok bilgi sahibi oldum.
    şimdi bi hristiyan arkadalşımız sen isayı rab diye kaul ediyomusun diye bana sorsa bende evet ediyorum desem kendidinimi hiçe saymış olmazmıyım…kendi yerimiza koyarak yaklaşsak birbirimize bence daha iyi diyolog kurabiliriz.ben incilde isa mesihten sonra peygamber gelmiyeceği yazıyormuş(yanılmıyorum değilmi)kalkıp hz.muhammeti bir hristiyan olarak kabul diyorum dese kendi kutsal kitaplarına ihanet etmiş olmazlarmı.o yüzden bu tip soruları gündeme getirmesek hepimiz içinde en doğrusu olur.inançlar farklıdır..zorlama olursa inanç olmaktan çıkar..bir hristiyan arkadaşımızın hz.muhammeti kabul etmesi onun için ne teşkil ediyorsa hz.isayı peygamber dışında görmek bizim içinde aynı şeyi teşkil eder.
    evet müslümanlıkta çağrı davet vardır.icap etmek yada etmemek herkesin kendi iradesinde kalmıştır.inançlarımızı birbirimize empoze etmeye çalışmayalım.bu bir hristiyan forum onlarda kendi dinleri hakkında yeni hristiyan olmuş kardeşlerine bilgi vermek amacıyla kurmuşlar tabi tartışalım dinleri öğrenelim..ama doğru konuşmak gerekirse ben islamı öğrenmek istesem bu sitedeolmazdım değilmi.onlarda bunu öğrenmek isteseler zaten burde olmazlardı.ne hristiyan arkadaşlarım nede müslüman kardeşlerim tarafından yanlış yorumlanmak istemem bu yazımdan dolayı..
    sadece bazı konuları okuduğumda hakarete uğradığımız için islam konusunu kapattık diye bi yazı okudum.üzüldüm.herşey saygı çercevesinde güzel tartışmanın tadı ozaman çıkar…
    hepinizi selmalıyorum
    yaratıcıya emanet olun

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.