ANASAYFA Forum DUYURU PANOSU, SORU, MESAJ, HABERLER, (NEWSBOARD) Üyelerimizden Sorular Ben Yeni Hristiyanım Lütfen Yardımcı Olun.

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25129
  Anonim
  Pasif

  Öncelikle merhaba arkadaşlar!
  Ben istanbul başakşehir’de yaşayan ve dini baskılara aldanmadan dinimi hristiyanlık olarak değiştiren bi insanım. Benim sorunum şu:

  Daha önce girmeye çalıştığım kiliselerdeki güvenlik falan kimlik istedi ve kimliğimde müslüman yazdığı için içeri sokmadı, ne kadar anlatmaya çalışsam da yine de bırakmadı. Simdi ne yapmam gerekiyor da kliselerde ayinlere katılayım, günah çıkartayım vb dinimizin gerektirdiği şeyleri yapayım?
  Kimlikteki müslüman yazısını değiştirmem için 18 yaşını doldurmam gerekiyor ve benim 18 olmama 7 ay var.
  Lütfen yardımcı olun, bi fikir verin bana.

  TANRI YANINIZDA OLSUN
  ESEN KALIN..

  #29382
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Sevgili Nelly kardesimiz,

  Güvenlik gerekcesiyle bazi kiliselere alinmamis olmaniz beni sasirtmadi. Öyle anlasiliyor ki bir protestan kilisesi degildi gittiginiz. Bu nedenle bu tür önlemler veya kisitlamalarla karsilasmis olabilirsiniz.

  Bence sizin herhangi bir kiliseye gitmezden önce ilkin “Nasil Hristiyan olunur” konusunda biraz daha aciklamalara ve bilgilere ihtiyaciniz var. Hristiyan inancinin temelinde dinsel gelenekler ve adetler, emirler kurallar degil, Isa Mesih denen Kisi ile kisisel bir iliski icinde olmak yatar. Isa Mesihle kisisel bir ruhsal iliski icinde olmadan, sadece kiliseye gidip gelmekle ve ezbere bir iki dua edip hac cikarmakla, hac takmakla, kilisede mum yakmakla, azizlerin önünde egilip selam vermekle olacak bir is degildir Hristiyan olmak. Bu, sadece dista bir degisiklik olur yoksa. Ilkin müslüman ceketi giyiyordunuz, sonra onu cikartip hristiyan ceketi giyiyorsunuz.. Ama yürekte Rab Isa Mesih yasamiyorsa, Onu hayatina Rab ve Kurtaricin olarak almadinsa, Onunla ruhsal ve kisisel bir iliski icinde degilsen, yeni bir sey yapmis olmazsin. Önceden günahli ve kayip bir müslümanken, yine ayni günahli ve kayip bir hristiyan olursun. Bu konuda daha ayrintili arastirmalar yapmani tavsiye ediyorum. Forumda yeterince aciklama var. Yine de sormak istediklerini bize sorabilirsin..

  Sana bir iki link veriyorum:
  Baska türkler nasil hristiyan olmuslar, girip okuyabilirsin: http://www.hristiyanturk.com/forumdisplay.php?f=95

  Isaya iman, bir KURTULUS meselesidir. Peki Nelerden kurtuluyoruz? http://www.hristiyanturk.com/showthread.php?t=3281

  Rabbin esenligi ve kulavuzlugu altinda olmani diliyorum..

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.