Ben ve Tanrı

• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ben ve Tanrı

Ben, ‘Bu imkansız’ derim, Tanrı, ‘Her şey mümkündür’ der!
    (Luka 18,27).

Ben, ‘Çok yorgunum’ derim, Tanrı, ‘Sana rahat vereceğim!’ der (Matta 11,28-30).

Ben, ‘Kimse beni sevmiyor!’ derim, Tanrı, ‘Ben seni seviyorum’ der.
    (Yuhanna 3:16;13,34).

Ben, ‘Ben artık dayanamıyorum’ derim, Tanrı, ‘İnayetim sana yeter!’ der.
    (2.Korintoslular 12,9).
    Ben, ‘Yapamıyorum’ derim, Tanrı, ‘Bende her şeyi yapabilirsin’ der (Filipililer 4,13).

Ben, ‘Kendimi affedemiyorum’ derim, Tanrı, ‘Ben seni affediyorum’ der.
    (1.Yuhanna 1:9; Romalılar 8:1)

Ben, ‘İhtiyaçlarımı karşılayamıyorum’ derim, Tanrı, ‘Tüm ihtiyaçlarını gidereceğim’ der. (Filipililer 4:19).

Ben, ‘Korkuyorum’, derim, Tanrı, ‘Sana korkaklık ruhu değil, sevgi ve kudret ruhu verdim’ der.
    (2.Timoteos 1,7).

Ben, ‘Üzgünüm ve hayal kırıklığına uğradım’ derim, Tanrı, ‘Tüm kaygılarını bana yükle’ der.
    (1.Petros 5:7).

Ben, ‘Yeterince imanım yok’ derim, Tanrı, ‘Herkese iman veririm’ der.
    (Romalılar 12:3)

Ben, ‘Yeterince kadar akıllı değilim’ derim, Tanrı, ‘Sana akıl ve bilgelik verdim’ der.
    (1.Korintoslular 1:30).

Ben, ‘Hep yalnızım’ derim, Tanrı, ‘Seni hiç terk etmeyeceğim’ der (İbraniler 13,5).

(Oezjohn’dan alıntıdır)

Anonim
    Pasif

Tanrı sevgidir, merhametlidir, bizleri çok çok seviyor diyoruz, ama birşeyler yolunda gitmediği zamanlar, Tanrı’nın bizden uzak olduğunu, bizimle ilgilenmediğini sanarak yalnız bırakıldığımızı düşünüyoruz. İblis düşüncelerimize böyle olumsuzlukları fısıldar ve bizleri buna inandırmaya çalışır. Kızgın oklarını atarak bizleri yıldırmaya, cesaretimizi kırmaya, bunalıma sokmaya ve imanımızı zedelemeye çalışır. ‘Sen çaresizsin, kimse seni sevmiyor, artık iyileşmeyeceksin, her şey daha kötü olacak’ gibi olumsuz sözler fısıldar kulağımıza. Ayık ve uyanık olmalıyız, olumsuz düşüncelerin, ümitsizliklerin, bunalımların tek kaynağının Şeytan olduğunu bilmeliyiz ve İsa Mesih adında bu düşüncelere karşı gelerek uzaklaştırmalıyız. Bunu sıkça yapmalıyız, çünkü İsa Mesih’in adında güç vardır, yetki vardır, zafer vardır.

Sevgili Oezjohn’un yukarıda vermiş olduğu ayetlere baktığımızda İsa Mesih’in, Şeytan’ın söylediği olumsuz sözlerin tam aksine bizlere cesaret, ümit ve huzur veren sözler söylediğini görüyoruz. İşte aradaki fark uçurum gibi… Birisi olumsuzluklar, kötülükler, hastalıklar, yıkım ve ölüm getiriyor, diğeri ise huzur, iyilik, şifa (hem ruhsal, hem de bedensel), ve sonsuz yaşam veriyor. SEÇİMİ SİZ YAPIN!!

‘Her nimet, her mükemmel armağan, yukarıdan, kendisinde döneklik ya da değişkenlik ya da döneklik gölgesi olmayan Işıklar Babası’ndan gelir’ (Yakup: 1-17).

Sevgiler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.