ANASAYFA Forum HRİSTİYAN TÜRKLER Aktüel Gelişmeler Başbakan Erdoğan’dan Hanuka ve Noel mesajı – Hurriyet

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25854
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Gündemspacer.gif21.12.2008Başbakan Erdoğan’dan Hanuka ve Noel mesajı

  A.A

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin, “bugün şiddet ve nefretin giderek yaygınlaştığı bir dünyada, medeniyetler ittifakı arayışlarının sonuca ulaşabileceğini göstermesi bakımından cesaret ve ümit verici bir sembol haline geldiğini” bildirdi.

  Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Hanuka ve Noel bayramları dolayısıyla mesaj yayımladı.
  Mesajında, sevgi, dayanışma, barış ve hoşgörünün öne çıktığı bayramların, milletçe birlik, beraberlik ve dayanışmamızın pekişmesinde önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:
  “Musevi vatandaşlarımızın 7-14 Aralık tarihlerinde kutladıkları Hanuka Bayramı ve Hristiyan vatandaşlarımızın 24 Aralık tarihinde karşıladıkları Noel bayramları da sosyal hayatımızda karşılıklı anlayış ve yakınlaşmaya, kaynaşmaya katkıda bulunan önemli günlerdendir.

  Milletimiz, bu topraklarda yüzyıllardır barış içinde bir arada yaşamanın en güzel örneklerini vermiştir.

  Ülkemiz, bugün şiddet ve nefretin giderek yaygınlaştığı bir dünyada medeniyetler ittifakı arayışlarımızın sonuca ulaşabileceğini göstermesi bakımından cesaret ve ümit verici bir sembol haline gelmiştir.

  Bu umutla Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı ile Hristiyan vatandaşlarımızın Noel bayramlarını tebrik ediyor, aziz milletimiz başta olmak üzere bütün insanlığa huzur, barış ve refah diliyorum.”

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.