• Dieses Thema hat 1 Teilnehmer und 0 Antworten.
Ansicht von 1 Beitrag (von insgesamt 1)
 • Autor
  Beiträge
 • #26578
  Anonym
  Inaktiv

  BASINDA BUGÜN:-

  Bugünkü basında ilginç birkaç yazıyı aktarmak istedim.

  Kıbrıs Gazetesi:

  ‘VATİKAN SESSİZ’ başlığı altında verdiği haberde, şunlar yazılıdır.
  “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, okul binalarında ve dersliklerde, çarmıha gerilmiş İsa figürleri ve haç işaretleri bulunduran İtalya’yı mahkûm etti. Vatikan karara sessiz kaldı.
  AİHM, İsa ve haç figürlerinin bulunmasının, “ebeveynlerin çocuklarını, kendi inançları doğrultusunda yetiştirme hakkını ihlâl” ve de “öğrencilerin din özgürlüğünü ihlâl” niteliğini taşıdığına hükmetti.
  Tarım ve Orman Bakanı Luca Zaia ise, “AİHM bu kararıyla, Avrupa halklarının duygularını incitmiştir. Kimlik olmazsa, halklar da olmaz; Hristiyanlık olmaksızın, Avrupa da olmaz. Karar utanç vericidir” diye konuştu.

  Yorum:- Daha önce de yazdığımız gibi, Batıda ve bilhassa İngiltere’de, “Yol, Gerçek ve Yaşam Ben’im” gibi ayetlerin, diğer dinleri aşağıladığı nedeniyle, yasaklanmasına da çalışılıyor.

  Soru:- Nereye kadar? Daha ne kadar susacağız?

  ………………………………………………………………………

  Diğer bir yazı, yine Kıbrıs Gazetesinden:

  “Çocuğa Tecavüz Eden Genç, Çarmıha Gerilecek” başlığı altında şöyle yazılmıştır:
  Suudi Arabistandaki bir temyiz mahkemesi, çocuklara tecavüz etmek ve bir çocuğu çölde ölüme terk etmekten suçlu bulunan mahkûm hakkında verilen, ‘Çarmıha Gerilme Cezası’nı onayladı. Suudi Arabistan’da yayımlanan Okaz Gazetesi’nin haberinde, 5 çocuğa tecavüz etmek ve 3 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettikten sonra, çölde ölüme terk etmekten suçlu bulunan 22 yaşındaki mahkûmun, geçen sene, 7 yaşında bir çocuğun yardımıyla tutuklandığı belirtildi.”

  Yorum:- “İbrahim’e sağlanan kutsama Mesih İsa aracılığıyla uluslara sağlansın ve bizler vaat edilen Ruh’u imanla alalım diye, Mesih bizim için lânetlenerek, bizi yasanın lânetinden kurtardı. Çünkü, “Ağaç üzerine asılan herkes lânetlidir” diye yazılıdır (Gal.3:13-14).

  Soru:- Rab’bimizin, bizim uğrumuza, kimlerle bir görüldüğünü, kimlerle bir tutulduğunu anlıyor muyuz? “Baba! Baba! Beni niye terk ettin?” feryatlarının derinliğini görebiliyor muyuz? Bu adamın da dahil, tüm günahlarımızı O üstlendi ve gerçekten ‘Lânetli İğrenç Şey’ muamelesi gördü. Bunu takdir edebiliyor muyuz?

  ………………………………………………………………………

  Adın yücelsin Rab. Adın yücelsin Rab. Adın yücelsin Rab. Layıksın Sen yüceltilmeye, tapılmaya, önünde diz çökülmeye. Amin.

Ansicht von 1 Beitrag (von insgesamt 1)
 • Du musst angemeldet sein, um auf dieses Thema antworten zu können.