ANASAYFA Forum DİNLER, MEZHEPLER, İNANÇLAR… İslam (FORUM KAPALI) Bardakoğlu’ndan Güneydoğu seferi

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25154
  Anonim
  Pasif
  Bardakoğlu’ndan Güneydoğu seferi

  12 Haziran 2008
  Okan KONURALP / ANKARA

  5773232.jpg

  Hizbullah’ın etkinliğinin artması, teröristbaşı Öcalan’ın “Camilere girin” emri Diyanet’i harekete geçirdi. Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu, 4 ili kapsayan Güneydoğu gezisine çıkıyor.

  DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Diyarbakır, Mardin, Batman, ve Siirt’i kapsayan ve gündeminde “PKK ve Hizbullah’a karşı alınacak dini önlemler” başlığının da olduğu dört günlük bir geziye çıkıyor. Prof. Bardakoğlu’nun Diyarbakır’da başlayan gezisi, pazar günü Siirt’te sona erecek. Mardin’de cuma vaazı da verecek Bardakoğlu, ziyaret edeceği illerde görevli tüm imamlarla bir araya gelecek. Geçtiğimiz haftayı Doğu Anadolu’da geçiren Bardakoğlu, Güneydoğu seferinde, il ve ilçe müftüleri ile imamlarla basına kapalı toplantılar yapacak, “PKK ve Hizbullah’ın bölgedeki dini örgütlenmesi” hakkında bilgi alacak.

  Çıkın, halka ulaşın

  Müftü ve imamların, bölgedeki sorunların çözümüne yönelik önerilerini de dinleyecek Bardakoğlu, özellikle PKK ve Hizbullah ile diğer tarikat örgütlenmelerinin bölgedeki etkinliklerine karşı Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı imam ve diğer din görevlilerinin üstlenebileceği rolleri tartışmaya açacak. “Bölgede bütünleştirici ve birleştirici din hizmeti sunulması” konusundaki hassasiyetini yenileyecek olan Bardakoğlu, “Dinin olumsuz, hain, bölücü ve yıkıcı amaca araç kılınması dine de topluma da ihanettir” diyecek. Bardakoğlu, bölgede görev yapan imamlara, “Başını caminin dört duvarı arasından dışarı çıkarın ve insanların hepsine ulaşmaya çalışın. Herkesi kuşatan, birleştiren, bütünleştiren ve yaraları saran hizmetler üretin” talimatı verecek.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9160202.asp?gid=233&sz=8237

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.