Bana Şifa Veren Rabbim’e Övgüler Olsun!

• Bu konu 7 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

‘Eriha`dan ayrılırlarken büyük bir kalabalık İsa`nın ardından gitti. Yol kenarında oturan iki kör, İsa`nın oradan geçmekte olduğunu duyunca, ‘Ya Rab, ey Davut Oğlu, halimize acı!’ diye bağırdılar.Kalabalık onları azarlayarak susturmak istediyse de onlar, ‘Ya Rab, ey Davut Oğlu, halimize acı!’ diyerek daha çok bağırdılar.

İsa durup onları çağırdı. “Sizin için ne yapmamı istiyorsunuz?” diye sordu. Onlar da, “Ya Rab, gözlerimiz açılsın” dediler. İsa onlara acıdı, gözlerine dokundu. O anda yeniden görmeye başladılar ve O`nun ardından gittiler’(Matta 20:29-34).

Sevgili kardeşlerim,
    Adım Yusuf Kebabçı. 2010 yıl önce Rabbimiz İsa Mesih’in gercekleştirdiği bu mucize, benim yaşamımda gerçekleşti. Dört yıl önce kan ve kemik kanserine yakalanmıştım. Doktorlar bana, hastalığımı iyileştiremiyeceklerini, ancak bunun ilerlemesini önlemeye çalışarak birkaç yıl yaşayabilmem için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını söylediler. Bana 4 ya da 5 yıl ömür biçmişlerdi. Bu ölümcül hastalıktan kurtulmak için ancak bir mucizenin gerçekleşmesi gerektiğini herkes bilir.

Hastalık haberini aldığımda, kilisemdeki ve diğer tanıdığım tüm imanlı kardeşlerim gözyaşlarıyla, feryatlarla benim için dua ettiler. Bu dört yıllık süre içerisinde zor dönemlerden geçmedim desem yalan olur. Ama yüreğimde bir şey vardı, ölüleri dirilten, anadan doğma körlerin gözlerini açan, felçlileri ayağa kaldıran Rab’bim İsa Mesih beni de iyileştirebilirdi, çünkü bunu yapmaya gücü yeten tek yetkili kişi İSA MESİH’ti. O’nun, beni de tam olarak iyileştireceğine iman ettim, ve güvendim. Şimdi tamamen sağlıklı ve kanser hastalığından temizlenmiş olarak huzurunuzdayım ve Rab’be hizmet ediyorum.

İzzete, görkeme ve yüceliğe layık olan tek kişi İSA MESİH’tir. Hepinizden rica ediyorum, O’ndan dileyin, beni kanserden özgür kılan, bana sonsuz yaşam ve kurtuluş veren Rab İsa Mesih, eğer iman ederseniz size de şifa verecektir, sizi de kurtaracaktır. O Rab’dir, O’na gelen kimse asla utandırılmayacaktir, çünkü O söz verdi ve Sözü’ne sadıktır.

Şu anda bu yazıyı okuyanlara Rabbimiz İsa Mesih adıyla yalvarıyorum. Kapı kapanmadan O’na gelin. O sadece hastalığınıza şifa vermekle kalmıyor, ama sizleri sonsuz yaşama ve kurtuluşa kavuşturmak istiyor. O’ndan başka hiçbir yerde kurtuluş yoktur. İSA MESİH DİRİDİR ve yaşıyor.

halleluya Amin

Anonim
    Pasif

Rumeli Yusuf kardeşimiz, foruma hoşgelmişsiniz. Rab’be şükürler olsun, size olan şifasından ve hepimize olan lütfundan.

Evet, gerçekten, herşey Tanrı’nın elindedir. O isterse herşey değişir. O’na imkansız olan bir şey yoktur. Birine şifa versin diye bütün Kainat’ı yeniden şekillendirir. Muktedirdir öyle bir şeye.

Koşulların değişmezliği insanın günahtan olan gafletinden oluşmuş bir vehimdir. Bu vehim dağılmaya yüz tuttuğunda insan Tanrı’ya herşeyin imkanlı olduğunun farkına varmaya başlar.

Hz. İsa Mesih efendimiz ise öğretisi, fedaklarlığı ve lütfu ile bu ‘uyanış’a tek yoldur.

Anonim
    Pasif

Sevgili Rumeli Yusuf,
    Rabbin senin yaşamında gerçekleştirdiği bu mucize için O’na övgüler sunuyoruz. Çünkü Rabbimiz övülmeye layıktır. İsa Mesih dün, bugün ve sonsuza dek hep aynıdır. 2010 yıl önce mucizeler yapan, ölüleri dirilten, cüzzamlıları tertemiz yapan Rab aynı Rab’dir ve değimemiştir. O, bugün de yaşıyor ve bugün de harikalarını, mucizelerini göstererek kaybolan canları kendisine getiriyor. Bundan sonraki yaşamında Rab’bin seni bolca bereketlemesini diliyorum.

‘Kutsal, kutsal, kutsaldır. Her şeye gücü yeten Rab Tanrı, var olmuş, var olan ve gelecek olan’ (Vahiy 4:8).

Anonim
    Pasif

Sevgili Yusuf kardeşim,
    Ben de tam bu konu ile ilgili bir mesaj yazacaktım ki şifa aldığınızı söyleyen konuyu görünce bunun üzerine yeni bir konu açmak istemedim, ben de yaklaşık 2 yıllık ağır bir tedavi sürecinin ardından beyin tümöründen tamamen kurtulmuş bulunuyorum Rab’in izzeti ile.
    Buradaki tanıklıklar da gösteriyor ki iman ettiğimiz Rab Dirilmiş Olan Mesih’tir.
    Ne Mutlu Rab’in adıyla Çağırıp Kurtardıklarına, sevgi ile esenlik içerisinde kalınız… Âmin

Anonim
    Pasif
    barnabas;18041 wrote:
    Sevgili Yusuf kardeşim,
    Ben de tam bu konu ile ilgili bir mesaj yazacaktım ki şifa aldığınızı söyleyen konuyu görünce bunun üzerine yeni bir konu açmak istemedim, ben de yaklaşık 2 yıllık ağır bir tedavi sürecinin ardından beyin tümöründen tamamen kurtulmuş bulunuyorum Rab’in izzeti ile.
    Buradaki tanıklıklar da gösteriyor ki iman ettiğimiz Rab Dirilmiş Olan Mesih’tir.
    Ne Mutlu Rab’in adıyla Çağırıp Kurtardıklarına, sevgi ile esenlik içerisinde kalınız… Âmin

Sevgili Barnabas kardes
    Bu güzel haberle birlikte,Rab’bin senin icin yaptigi mucizeyle yeniden aramizda olmana cook sevindim.Senin icin cok dua ettik ve sükürler olsun Rab’bimize yine lütfunu gösterdi.

Rab’bin merhameti,iyiligi ve lütfu herdaim seninle ve kilisedeki kardeslerinizle olsun.Amin.

Maranata!!

Sevgiler

Anonim
    Pasif

Sevgili Barnabas… bu gibi haberler göz yaşartıcı gerçekten. Efendimiz Hz. İsa Mesih’in bereketi hep üzerinde olsun. Yüce Rab’be can-ı gönülden şükürler.

Anonim
    Pasif

Rabbim benim sirtima dayanilmaz agrilar veren bel fitigimi iyilestirdi. =)
    Dilerim halamida hastaligindan tamamen kurtarir… Amin

Ovgu ve hamd yalnizca onun adina yarasir,

Haleluyah!!

Anonim
    Pasif

barnabas … Merhaba kardeşim ..

Hastalığının iyileştiğine sağlığına kavuşmana cok sevindim,seni öbür siteden de tanıyorum,aslında o sitede iken hastalığın hakkında hiçbirşey yazmamıştın onun için burda öğreniyorum ,gerçi ordan ikimizde uzaklaştırıldıkya olsun :-) ..

Rab seni hep bereketlesin,hep yanında olsun,,,Aynı şekilde Rumeli Yusuf senide hiç bırakmasın,-
    #
    Baba,Oğul Ve Kutsal Ruh Adıyla,Amin † ” HRISTOS ANESTI “

Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşim, birşeyleri sürekli olarak dile getirmek onu daha da kötü yapıyor diye düşünüyorum, hastaydım iyileştim Rab’in inayeti ile, önemli olan bu. Forumdan atılma konusuna gelince, sadece benim dediğim doğrudur tarzı bir yerde kalmayı zaten istemezdim isabet oldu, herkes kendi düşüncesini açıkça ifade edebilmeli, bunu da burada rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz, Âmin, Isa dirildi ve yaşıyor… O bizi bırakmaz…

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.