Bana da dua lütfen

• Bu konu 7 izleyen ve 6 yanıt içeriyor.
7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba…

Yeni iman etmiş alkol ve madde bağımlılığıyla mücadele eden bir gencim. Çelişkilerim var eski dinimden gelen korkular beni kovalıyor. Korkuyorum… Uyku uyuyamıyorum. Maddi sıkıntılarım var ve iş bulamıyorum. (advanced ingilizce, iyi bilgisayar bilmeme rağmen) üstümde korkunç bir ağırlık var. Kafam inanılmaz karışık. Delirecek gibi hissediyorum.

Lütfen bana da dualarınızda yer verin…

Anonim
    Pasif

@Doğuhan 13488 wrote:

Merhaba…

Yeni iman etmiş alkol ve madde bağımlılığıyla mücadele eden bir gencim. Çelişkilerim var eski dinimden gelen korkular beni kovalıyor. Korkuyorum… Uyku uyuyamıyorum. Maddi sıkıntılarım var ve iş bulamıyorum. (advanced ingilizce, iyi bilgisayar bilmeme rağmen) üstümde korkunç bir ağırlık var. Kafam inanılmaz karışık. Delirecek gibi hissediyorum.

Elbette Kardeşim,bugün senin için dua edeceğim.Tanrı seninle olsun.

Anonim
    Pasif

Sevgili Rab İsa,
    Sana yeni iman etmiş bu kuzunu bereketle. Onu tüm korkularından, Şeytan’ın tüm saldırılarından, oyunlarından özgür etmen için yalvarıyorum. Onun yüreğini esenliğinle, Kutsal Ruh’unun sevinciyle doldur. Gerekli olan tüm ihtiyaçlarını bol bol karşıla ve yaşamı boyunca alamadığı sevgiyi sen ona ver. Onu kucakla, ödüllendir ve ruhsal yaşamında büyüt.

Amin

Armagan
    Anahtar yönetici

Rab İsa Mesih, sevgili Doğuhan için Sana teşekkür ediyorum. Lütfen onu bereketle, özellikle bağımlı olduğu alışkanlıklardan en kısa zamanda özgür olsun. Ona aradığı, sevebileceği bir işi en kısa zamanda karşısına çıkar diye dua ediyorum. Ama asıl önemlisi, ruhsal olarak onu her gün destekle ve Kendi ışığının altında tut. İsa adında, Amin!

Anonim
    Pasif

@Doğuhan 13488 wrote:

Merhaba…

Değerli kardeşim,
    Yeni iman etmiş her can şeytan için büyük bir kayıptır. Şeytan yenilgiyi kabul etmek istemez ve tekrar düşürüp Rabden uzaklaştırmak için türlü oyunlar oynar. En çok da en zayıf olduğumuz yönlerimizden vurmaya çalışır. Bu sıkıntılı döneminde yapabileceğin en doğru şey daha fazla dua etmek ve Rabbe sarılmaktır kardeşim. Şunu hiçbir zaman unutma, her birimiz geçmişimizde her kim idiysek artık önemi yok… Çünkü O bizi Mesih’in kanıyla temizledi ve biricik oğlunu bizim günahlarımız uğruna feda etti. Biz Babamız için çok önemliyiz. Sıkıntılı dönemler mutlaka olacak hayatımızda. Ama önemli olan sıkıntılardan Rabden aldığımız güçle, imanda büyümüş ve olgunlaşmış olarak çıkmak. Rabbin şu sözünü hiçbir zaman unutma kardeşim:
    ” İki serçe bir meteliğe satılmıyormu? Ama Babanızın oluru olmadan bunlardan bir teki bile yere düşmez. size gelince, başınızdaki saçlar bile tek tek sayılıdır. Öyleyse korkamayın, siz birçok serçeden daha değerlisiniz. ”
    Babamızın gözündeki değerini her zaman hatırla ve O’na güven. Kaygılarını O’nun önüne getir, dua et, O’ndan yardım iste. Seni duyuyor ve önemsiyor. Sıkıldığın anlarda O’na sarılırsan sana mutlaka çıkış yolunu gösterecektir. Her birimiz için çok özel planları var Babamızın. Bazen sabırsız olabiliriz, anlayamayabiliriz neden beklemek zorunda olduğumuzu. Ama Babamız hiçbirimize kaldırabileceğimizden daha fazla yük vermez. İmanla dua etmeye devam et, iş sıkıntıların dahil her sorununa çözümü Rab sana gösterecektir. Ayrıca sana teşvik olabilmek için söylüyorum, 2 aydır ben de işsizim, bulamıyorum. O nedenle çok iyi anlıyorum seni kardeşim, tuzu kuru bol keseden atıyor diye algılanmaması için yazıyorum bu ayrıntıyı. Serçeleri düşün, onları doyuran Rab bizleri de doyuracak. Çünkü biz serçelerden daha değerliyiz.
    Yüce Rabbim sıkıntılı her anında sana esenlik kaynağı olsun ve seni her yönden bereketlesin kardeşim.

Anonim
    Pasif

Kiliseye giderek ve eski inancındaki ön yargılardan kurtularak umursamayarak korkularını yenebilirsin. takma bile .

Anonim
    Pasif

Merhameti bol olan diri babam sen bu kardeşime sevgin ve sadakatinde merhamet et.Onu korkularından özgür kıl..Yetkin sevgide korku yoktur…Sen bu kardeşime yetkin ve yaşam veren sevginle dokun…Onu tüm tutsaklıklardan özgür kıl.Ona göksel sofrandan beslenebilmesi ve herzaman Mesihin diri yaşamıyla doyabilmesi için yol göster..Şeytanın onun zihnine yolladığı her karanlık düşünceyi Mesih itaatine bağlıyorum…Bu kardeşime göksel düşünceler var.Ona Rab İsa Mesihin yaşam düşüncelerini ver..Ve bu kardeşimin ihtiyaçları göksel zenginliğine karşıla..İsralin kutsalı Yahudanın arslanı bu kardeşime merhamet et….

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.