bakarmısınız?

• Bu konu 4 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

İncilde geçen ayetleri size göre yanlış yorumluyoruz.Tamam kabul…İncilde geçen ayetleri mecazi ve o günlerin şartlarına göre yorumlamalıyız.Peki Kuranda geçen ‘Yahudi ve Hristiyanları öldürün.’ayetine o günün şartları ve açıklaması yapıldığı halde hala kötüleme olarak kullanıyorsunuz.İncildeki ‘Ben barış değil kılıç getirmeye geldim’ayetini siz nasıl açıklamışsanız Kuran’da geçen ‘Yahudi ve Hristiyanları öldürün.’ ayeti de aynı şekilde açıklanmıştır.Ben açıklamasını söylemeyeceğim zaten araştırdığınızda hemen bulursunuz….. SEVGİLER……

Anonim
    Pasif

Uygulamasini gördügümüz icin arastirmamiza gerek kalmiyor.

Anonim
    Pasif

sizin yorumunuz dogru degil ki tam tersini uyguluyorsunuz Bizim yorunumuz, aciklamamiz dogru ve samimi ki bizler öyle uygulayip , yasiyoruz.

Anonim
    Pasif

uygulama değil Kaynak önemli insalar yanlış yapıyorsa bu kaynak yanlış mı demek?hem herkes yapmıyor

Anonim
    Pasif

yapanlar da kaynaga dayanarak yapiyorlar.

Anonim
    Pasif

Sevgili merakli kardes, elestiri yerine rumuzunuza layik bir sekilde burada bir pozisyon alin. Kur’an da bir degil ki elestirelim , onlarca savas ayeti var… Hem Islam alimlerinin ITTIFAKI SUDUR KI;

1- Kur’an ve Sunnet hukumleri her durumda, her memlekette aynidir ve Peygamber ne ettiyse aynisini etmek esastir. Bunun adine islami lugatte CIHAD denmektedir. Dun eger muslumanlar yahudi ve hristiyanlarla savasmissa bu bugun ve yarin icinde gecerlidir. Simdi isterseniz su ayetlere bir kez daha bakalim…

2:191 – Onları nerede yakalarsanız öldürün ve sizi çıkardıkları yerden onları çıkarın. O fitne, öldürmeden daha şiddetlidir. Yalnız Mescid-i Haram yanında onlar sizinle savaşmadıkça siz de onlarla savaşmayın. Fakat sizi öldürmeye kalkışırlarsa, hemen onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir.

2:244 – O halde Allah yolunda çarpışın ve bilin ki Allah, her şeyi işitir ve bilir.

4:71 – Ey iman edenler! Düşmana karşı her türlü savunma tedbirinizi alınız. Onlara karşı ya küçük birlikler halinde hareket ediniz veya topyekün seferber olunuz.

4:76 – İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tağut yolunda savaşırlar. O halde siz şeytanın taraftarlarına karşı savaşın. Çünkü şeytanın hilesi zayıftır.

4:84 – (Ey Muhammed) Allah yolunda savaş! Sen ancak kendi yaptığından sorumlusun. Müminleri de savaşa teşvik et. Umulur ki, Allah kâfirlerin gücünü kırar. Hiç şüphesiz ki Allah kuvvet ve kudretçe çok daha güçlü, ve cezası daha çetindir.

8:39 – Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah’ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

9:39 – Eğer topluca savaşa katılmazsanız, O sizi acı bir azaba uğratır ve yerinize başka bir kavmi getirir ve siz O’na zerrece bir zarar veremezsiniz. Allah’ın herşeye gücü yeter.

VE… Bunlar gibi nice ayetler var lakin ben hepsini yazmadim, isterseniz yazayim. Eger Hristiyanlikta savas uzerine kurulsaydi, Hic suphesiz ki Mesih’in ordusu olurdu ve tas ustune tas kalmazdi ama biz oteki yanagimizi ceviriyoruz…

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.