Bakabilir misiniz ?

• Bu konu 4 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Ben Hristiyanlık dinini araştırıyorum öncelikle hristiyanlıkta bana değişik gelen adetler var. Mesela dilek için mendil asma, kilisede af için papaza gitme, bunlar hakkındaki yorumlarınız neler acaba? Bir de Kuran-ı Kerimde günümüzde yeni yeni keşfedilen bilimsel olaylar, ayetler de var deniliyor. Bunlar hakkındaki görüşleriniz neler? Hristiyanlık bana yakın geliyor ve arastiriyorum ama Islamdaki mucizevi ayetler ve Hristiyanlıktaki bu uygulama olayları hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Anonim
    Pasif

Merhaba sayın Müge..

Papazdan af dileme Mendil asma gibi bir duruma kilisede hiç rastlamadım.Incil öğretilerinde böyle şeyler yoktur.Protestanım ve bizim kiliselerimizde de böyle şey olmaz.

Kuran’da mucize bulduk diye tvye çıkan pek çok kişinin bazı sorular karşısında tıkanıp kaldığı görülmüştür. Ayrıca önemli olan bu değildir,Biz Tanrının mucizelerini kendi hayatlarımızda görüyoruz.Bundan daha büyük mucize olabilir mi?

Sana tavsiyem bir Incil edin. http://www.kutsalkitap.org http://www.allahitanimak.com sitelerini takip et. aklına takılanları da buraya sor.

Unutma,Rab seni seviyor.halleluya

Anonim
    Pasif

Değerli Kardeşim Müge,
    Hıristiyanlıkta Papaz’a gitme diye bir kavram var bu doğrudur ama “Katolik”likte ki gibi günahların Papaz tarafından bağışlanması diye bir şey yok. Papaz’lar toplumdaki öğretmenler ve iyileştiricilerdir. Onları görevi biz hasta insanların iyiye gitmesi için çabalaması ve çalışmasıdır. İşte bu durumda ne yapacağını bilemez bir durumda olduğunda günahların ağır basıp işin içinden çıkamadığın bir durumda Papaz’lar insanlara manen yardımcı olur ve hayatımızı nasıl düzene sokmamız gerektiğini RAB’in öğretileri doğrultusunda insanlara yol gösterenlerdir. Bu hIristiyanlığın başından beri hep böyledir. RAB’in kendisi de insanları iyileştirmeye ve kurtuluşa götürmeye geldi. Havarilerde aynı yolu izleyip insanlara yardıma gittiler ve kurtuluşu yaymaya başladılar. Papaz’ların görevi ise aynı vazifeyi yerine getirmek. Bu konuda söyleyeceklerim çok ama önemli olan senin soruların. Sen sorki ben cevaplayayım.
    Sevgilerimle, RAB’in inayeti ve esenliği üzerine olsun…

Anonim
    Pasif

@Müge 20268 wrote:

Ben Hristiyanlık dinini araştırıyorum öncelikle hristiyanlıkta bana değişik gelen adetler var. Mesela dilek için mendil asma, kilisede af için papaza gitme, bunlar hakkındaki yorumlarınız neler acaba? Bir de Kuran-ı Kerimde günümüzde yeni yeni keşfedilen bilimsel olaylar, ayetler de var deniliyor. Bunlar hakkındaki görüşleriniz neler? Hristiyanlık bana yakın geliyor ve arastiriyorum ama Islamdaki mucizevi ayetler ve Hristiyanlıktaki bu uygulama olayları hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Sevgili Müge Kardeşim, Mendil Asmak, (Çaput Bağlamak) sadece Hristiyanlıkta yaşanılan bir batıl inanç değildir ki…! Müslümanlık içerisinde de mezhep fark etmeksizin yaşanan bir olaydır. Türbeler, Evliya Mezarlıkları örnek olarak verilebilinir. Hristiyanlık içinde yaşanılana gelecek olursak Hristiyanlığın hiç bir mezhebinde de bu gerçek anlamda yaşanılabilecek ve tasvip edilebilecek bir olay olarak onaylanmaz. Çünkü mezhepler ne olursa olsun okunan kitap tekdir. İNCİL!
    ve İncil’de böyle bir şey yoktur. Bizler Tek İncil’in verdiği buyruklara göre hareket etmeye çabalayalalım. Ne mutlu ki İncil dışında Fıkıh, İlmihal, Hadis gibi extra kaynaklar aramak zorunda değilir. İncil bize her şeyi açık ve net olarak anlatmaktadır. Mendil vs gibi batıl inançlara bel bağlayanların benim kanımca psikolojik olarak rahatlamak yada beklentilerini kesin olması adına aracı temin etmek istemeleridir diye düşünsemde onaylanacak bir hareket olmadığını belirtmek isterim.
    Papaz’a gitme konusuna gelince bu tüm mezheplerde yaşanılan bir olgu olmadığı gibi İncil bize günahlarımızı itiraf etmemizi öğütler. buradan yola çıkarak Katolik Kiliselerde başlatılmış bir yöntem olup, Papaz’ın günah affetme konusu da sonrasında itirafçıya verilen öğütlerle psikolojik açıdan rahatlamasını sağlamak ve yanlışlarını ona göstermek için uygulanan bir yöntem olarak başlamış olup sonrasında zamanla Papaz’ın resmi görevi günah affetmek gibi bir izlenim oluşmuştur.
    Tanrı Günahları affedemeyecek kadar meşgul değil ki, aracılara ihtiyaç duysun. Ellerimi açarım Günahımı yüksek sesle Tanrıma itiraf ederim. PAPAZA yada başka bir şeye ihtiyaç duymadan..

Sevgiyle..

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.