• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25130
  Anonim
  Pasif

  (Kutsal Kitap.org’dan alıntı).

  #29468
  Anonim
  Pasif

  Bağışlamalıyız!

  Susanne Geske’nin yaşadığı bu korkunç olay karşısında katilleri affetmesi ve onlara karsi içinde acılık beslememesi, ve onlar için dua etmesi insan aklının alamayacağı bir şey. Ama Kutsal Ruh, Tanrı’nın Ruh’u iman eden kişinin yüreğine giriyor, teselli ediyor, affedecek gücü veriyor. Susanne Geske doğru olanı yaptı, affetmeyi seçti.

  İsa Mesih, ‘Sizi bağışladığım gibi sizde birbirinizi bağışlayın’ diyor. O’nun bu emrine itaat ederek bağışlamalıyız. Bağışlamak bazen çok zordur ve süreç ister, ama bunda kararlı olup affetmeyi seçersek Şeytan’ın, bize karşı doğrulttuğu elindeki silahı almış oluruz. Affetmediğimiz takdirde önce sevincimizi yitiririz, esenliğimiz yok olur, uykularımız kaçar, hem bedensel, hem de ruhsal sağlığımız bozulur. Hayatımıza bereketsizlik girer, kısacası yaşantımız cehenneme döner.

  Bağışlamalıyız! Bize haksızlık edenleri bağışlamalıyız, sevgimizi reddedenleri bağışlamalıyız, bizleri dışlayanları bağışlamalıyız, hakkımızda korkunç iftiralar atanları ve dedikodu edenleri bağışlamalıyız. Bizden nefret edenleri bağışlamalıyız. Bağışlamalıyız, tıpkı İsa Mesih’in bağışladığı gibi…

  Her bağışladığımızda Rabbin sevgi kaynaklarından akan sevgi bizleri özgür kılacak, yüreğimizi sertleşmekten koruyacaktır. Yüreğimizde bizleri mahveden, ruh ve beden sağlığımızı tehdit eden, acıtan, kin, nefret, acılık, düşmanlık ve intikam duyguları yok olacaktır. Çünkü Tanrı’nın Ruhu’nun içeri girebilmesi ve esenliğini dökmesi için kapı açılacaktır.

  Yaşamımızda kine, nefrete, düşmanlık ve intikam duygularına yer verirsek esenliğimiz olabilir mi? Tanrı’dan bereket alabilir miyiz? Tanrı’nın huzuruna çıkarak dua edebilir miyiz? İncil’de Matta 6:14-15’te İsa Mesih şöyle diyor:

  ‘Başkalarının suçlarını bağışlarsanız, göksel Babanız da sizin suçlarınızı bağışlar. Ama siz başkalarının suçlarını bağışlamazsanız, Babanız da sizin suçlarınızı bağışlamaz’.

  Rabbin bağışlamadığı bir kimse nasıl O’nun cennetine girebilir???

  Sevgilerimle

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.