Baba’nın Sevgi Yüreğini Tanımak

• Bu konu 1 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Baba’nın Sevgi Yüreğini Tanımak

(Yazar: Qolin Urquart)
    (Türkçesi: Meltem Uysal)

Ben Bir Kişi’yim

Yeri ve gögü ben yarattım sevgili çocuğum. Pek çok kişi yaratılış hakkında derin derin düşündüler. Bu benim için çok kolaydı. Sadece konuştum, fazla bir şey yapmama gerek yoktu. Söylediğim her şey oluşuyor, oluyor. Sözümün yaratıcı gücünü ve enerjisini düşünebiliyor musun?

Ama ben insan değilim; Ruh’um. İnsanlar, ruhsal güçlerin kişiliğinin olmadığını düşünürler, örneğin rüzgar gibi… Ben, her şeye gücü yeten Ruh’um, aynı zamanda kişiyim. Gücüm, sadece kişiliğimle birleşince ortaya çıkar. Ben sevginin özüyüm ve yaratmaya gücüm var. Bu iki özelliği birleştirince her şeyi ne denli büyük bir sevgiyle yarattığımı göreceksin. Başka yaratıcı güçlerin olmadığını anlamalısın. Tek yaratıcı Ben’im, başka bir deyişle: ‘Tek Tanrı’ Ben’im. İnsanlar her zaman benim nasıl biri olduğumu hayal etmeye çalıştılar ve olabilecek tüm yanlış düşüncelere kapıldılar. Onlar, kendi hayal güçlerine göre kendi Tanrılarını yarattılar. Bu tabii ki yanlış bir yol; önemli olan, beni, tek gerçek Tanrı’yı tanımaları.

Yüzyıllardan beri, gerçekten kim olduğumu göstermek için sayısız erkeğe ve kadına konuştuğum gibi aynı şekilde sana da konuşuyorum. Yeryüzü, yaratılışımın sadece minicik bir parçasıdır. Ama ben bu gezegeni ve onda yarattığım yaşamı, sen de dahil çok seviyorum. İlk başta yeryüzünde yaşam yoktu, bu yüzden ona şekil verdim ve düzene koydum. Yaratılışı incelediğin zaman, ne denli düzenli yarattığımı ve özenle planladığımı göreceksin.

Hayvanların ve bitkilerin detaylarına girmek istemiyorum, çünkü sadece sana konsantre olmak istiyorum. Evet, seni ben yarattım, sen sadece milyonlarca yarattığım insanlardan birisin. Herşeyi sevgiyle yarattığım için seni de sevgiyle yarattım. Belki bunu kavramakta zorlanıyorsun, ama bir gün anlayacaksın.

Ağzımdan çıkan Söz’ün kişiliği vardır. Bu Söz, sevgimi, hayatımı, sevincimi, gücümü, isteğimi ve tüm varlığımı dile getiriyor. Kişiliğimde, sözümü ifade etmeyecek hiçbir şey yoktur. Bunu anlaman neden o kadar önemli? Çünkü Sözüm’ün kişiliğinin insan bedenine bürünme günü gelmişti. Bu Söz, benim yaratıcı Sözüm, insan oldu ve insanların arasında yaşadı. Bu ne demektir biliyor musun? Bu, tüm evreni yaratmama rağmen, kısa bir süreliğine insan olmaya karar verdim demektir. Göreceğin gibi, bunun çok iyi nedenleri vardı.

Bu zaman içerisinde Tanrı olmaktan vazgeçmedim. Benim var olmadığım bir zaman asla olmadı, olamaz. Tanrısal yaşamımın ve tanrısal gücümün kişiliğini her zaman korudum; aracılığımla yarattığım Söz insan oldu ve böylece herkes net bir şekilde sesimi duyabildi. Evet, ben her erkeğe ve her kadına gerçekten kim olduğumu göstermek icin konuşmak istedim. Onları neden yarattığımı, yaşamlarında beni nelerin sevindirdiğini ve bana nelerin acı verdiğini anlamalarını istedim.

Bana saygı gösteren kişiler gerçekten mutlu kişilerdir. Ama beni hiçe sayanlar, yaşamlarında hiçbir zaman gerçek doluluğa erişemezler. Onlar, sürekli olarak ümitsiz ve korku içinde yaşayan insanlar olacaklardır

Anonim
    Pasif

Seni Kendi Benzeyişimde Yarattım

Seni kendi benzeyişimde yarattım sevgili çocuğum. Bu, senin benimle tıpatıp aynı olduğun anlamına gelmez. Benim karakterimi ve kişiliğimi yansıtmalısın. Kişiliğimin senin içinde yansıdığını görmek istiyorum.

Sende benim yaratıcı gücümdeki şaheseri görüyorum. Dağları, nehirleri, denizleri, ağaçları ve hayvanları ben yarattım, ama senin gibisini yaratmadım.Yarattıklarımı bu kadar görkemli ve harika yarattığım için yüceltiliyorum. Ama senin aracılığınla özel bir biçimde yüceltiliyorum. Hayvanların benimle sevgi dolu, birebir mutlu ilişkileri olamaz, fakat senin olabilir.

Anonim
    Pasif

Tesadüf Değil
    Seni sevgide yarattım ki, aynı şekilde sen de sevebilesin. Bu iyi değil mi? Sevgimi tanıman, sevgimle dolman, sevgime karşılık vermen, sevgimi başkalarına vermen ve sevgimden mutluluk duyman tek amacımdır. Seninle ilgili planlarımın hepsi sevgiyle ilgilidir, bunun bilincinde olmalısın.

Dünyayı yarattığımda her yer boş ve düzensizdi. Bu karışıklığı düzene sokmam ve her şeyin hayal ettiğim gibi yerli yerine oturması beni mutlu etti. Yaratılışa bakarsan, fikirlerimin zenginliğini anlıyacaksın. Kar tanesinden yaprağa, hayvanların uzuvlarından, insan beynine kadar, kalbini ve bedeninin her bir parçasını, her şeyi Ben düzene koydum. Hiçbir insanın böyle bir yaratılışı ne planlamaya, ne de onu yerine getirmeye gücü yetemezdi.

Yaratılışın tesadüf olduğunu söyleyenlere sadece gülüyorum. Tesadüfler karışıklıklara, şaşkınlıklara ve felaketlere sürükler. Hiç bir tesadüften bu kadar iyi ve iyi düşünülmüş bir düzen oluşamazdı.Sen de bir tesadüf ürünü değilsin sevgili çocuğum. Sen benim planımın bir parçasısın. Bazen kendi varlığının bir kadın ve bir erkeğin tesadüfen birleşmelerine borçlu olduğunu düşünüyorsun. Peki bu iki insanı kim yarattı? Kim onlara cinsel ilişkiye girme yeteniğini verdi. Senin doğumunu kim gözetledi?

Küçük bir bebekken şimdiki gibi düşünüp, anlayıp inanamıyordun. Ama ben senin hep yanıbaşındaydım, hayatında planlarımın yerine gelmesini sağlayacağım. Ben olağanüstü bir Yaratıcı değil miyim? Her şey ters gidiyormuş gibi görünsede ben bu durumdan bir şey çıkarırım. Herşeyi iyiye çevirebilirim, ki planlarım yerine gelsin.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • ‘Baba’nın Sevgi Yüreğini Tanımak’ konusu yeni yanıtlara kapalı.