Azerbaycan’da kilise kapatıldı

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’de 1993 yılından beri faaliyette olan “Greater Grace” (Büyük Lütuf) kilisesi devlet tarafından kapatıldı.
    25 Nisan’da sonuçlanan mahkemede sözü geçen kilisenin kapatılmasına karar verildi. Hakimin yardımcısı Pavriz Zalışov’un söylediğine göre, 2009 yılında “Yeni Dini Yasaya” göre Greater Grace kilisesi zorla kapatılan ilk kilise oldu. Mahkeme kararına göre eğer bundan sonra kilisenin kullandığı binada herhangi bir dini faaliyet gerçekleşirse, bunun bedeli ağır bir ceza olacakmış. Kilise 19 yıldır resmi olarak faaliyet görüyordu ve devletin bu kiliseyi kapatma kararı şok edicidir.
    Kilisenin kapatılma isteğini mahkemeye ileten, Dini Kuruluşlar ilgili Devlet Komitesi sozcüsü Saleh Aslanov, sorulara telefonla cevap vermekten kaçındı. Bunun yerine ‘Sorularınızı mektupla gönderin’ dedi.
    Azerbaycan Baptist Birliği başkani İlya Zençenko kapalıma ile ilgili “Buna itiraz ediyorum, bu adil bir karar değil. Ben avukat değilim ama kararın yanlış olduğunu düşünüyorum” dedi.
    Uluslararası insan haklarını hiçe sayarak Azerbaycan, devletten resmiyet alınmadan yapılacak olan herhangi bir dini ibadeti yasakladı ve bunun cezasının ağır olacağını bildirdi.

Kaynak: http://www.forum18.org

Dünya sizden nefret edemez, ama benden nefret ediyor. Çünkü yaptıklarının kötü olduğuna tanıklık ediyorum. (Yuhanna 7:7)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.