Ayık ve Uyanık olun!

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26921
  Anonim
  Pasif

  Ayık ve Uyanık Olun!

  Dünyamıza bakınca kötülüklerin gittikçe arttığını, sevginin azaldığını, doğal felaketlerin ardarda gelerek korkunç boyutlara ulaştığını, her yerde savaş çığlıklarının atıldığını ve milyonlarca insanın yok olduğunu görüyoruz. Bu durum insanlığı umutsuzluğa itiyor, herkesin kafası karmakarışık, gelecekle ilgili planlar yapmaktan korkuyorlar. Olaylar gittikçe hızlanıyor. Tanrı tanımaz insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Şeytani etkinlikler ta ana okullarından başlayarak bütün okullarda çoğalıyor. Cadılar bayramı, her yıl okullarda düzenli olarak kutlanmaya başlandı. Harry Potter kitapları çocuklara ders olarak okutuluyor. Amaç, küçücük yüreklerde Şeytan’a yer açmak ve Mesih’i tanımalarını engellemek. Sahte peygamberlerin belirtileri her yerde görülüyor ve pek çok insan onların ardı sıra giderek sonsuz ölüme doğru adeta koşuyorlar. Aynı zamanda İncil’deki Kurtuluş Müjdesi her yerde hızla yayılıyor. Kurtulus Müjdesi’ni duyanlar arasında Mesih’i yaşamlarına Rab ve Kurtarıcı olarak kabul ederek kurtuluyorlar. Tempo öylesine hızlandı ki, tüm bunlar Son’un yaklaşmakta olduğunu göstermektedir sevgili kardeşler.

  Bizler İsa Mesih’i tanıdık, kurtulduk ve O’nun ellerinde güvendeyiz. Fakat düşmanımız olan Şeytan bizleri düşürmek, ayartmak ve sonsuz cehenneme götürmek için sürekli iş başında. Düşüncelerimize, aklımıza saldırıyor, zayıf noktalarımızı biliyor ve zayıflıklarımızı kullanarak bizleri suçluyor. O, her zaman bizleri tehdit etmek ve saptırmak için yanıbaşımızda beklemektedir. Kutsal Kitap bizleri bu konuda uyararak şöyle diyor:

  ‘Ayık ve uyanık olun! Düşmanınız İblis, kükreyen arslan gibi yutacak birini arayarak dolaşıyor’ (1.Petrus 5:8).

  Nasıl ayık ve uyanık olabiliriz? Rabbimiz’in her zaman yanımızda olduğunu, bizleri sürekli olarak savunduğunu unutmamalıyız. Rab’bin, Şeytan’a karşı bizlere zafer vaadettiğini hatırlamalıyız. Son zamanların yaklaştığını bilerek Rab’be sımsıkı sarılmalıyız, Kutsal Kitap’ı düzenli okumalıyız, çok ama çok dua etmeliyiz, kiliseye düzenli giderek ruhsal gıdamızı almalıyız; çünkü bedenimizin gıdaya gereksinimi olduğu gibi ruhumuzun da beslenmeye ihtiyacı vardır. Ruhumuz beslenemezse zayıflar, Şeytan’a yenik düşer ve ölür. İncil’de elçi Yakup bizleri şöyle uyarıyor:

  ‘Bunun için Tanrı’ya bağımlı olun, İblis’e karşı direnin, sizden kaçacaktır.
  Tanrı’ya yaklaşın, O’da size yaklaşacaktır. Ey günahkarlar, ellerinizi günahtan temizleyin. Ey kararsızlar, yüreklerinizi paklayın’ (Yakup 4:7-8).

  Rabbimiz iyidir, O bizleri çok seviyor. Dünyanın çekiciliği, Şeytan’ın sunmuş olduğu güzellik sandığımız tuzaklara karşı O bizi sürekli uyarmaktadır. Günahın tuzağına düşsek de cesaretimizi yitirmeyelim, ayağa kalkalım ve Mesih’e bakalım, O’na yaklaşalım, çünkü O bizleri bağışlamak için hazır beklemektedir.

  ‘Esenlik veren Tanrı çok geçmeden Şeytan’ı ayaklarınızın altında ezecektir’ (Romalılar16:20).

  Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kalın
  Sevgilerimle

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.