ayni dusuncede olmak

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

hac5

Beni kurtaran imanımdır
    Beni kurtaran Mesih Isa’yi Rab’bim ve Kurtarıcım olarak kabul etmektir.
    Beni kurtaran Baba, Ogul ve Kutsal Ruh’ta tek olan Yahve Tanrı’ya iman etmektir.
    Beni kurtaran Mesih’ten baska bir Kurtarıcı’nın olmadığına iman etmemdir.
    Diğer sakramentler bu bereketlerin ve Lutfun sadece islevleridir. Mesih Isa bizlerin birbirimizi anlamamızı istemiştir, birbirimize sevgiyle bakmamizi istemistir. Pavlus Kutsal Kitap’ta bizlere aynı görüşte olmamızı istemiştir.

Flp.3: 15 Bunun için olgun olanlarimizin hepsi bu düsüncede olsun.

Evet aynı görüşte olun demistir, ama sonra bunun mümkün olmadigini bildiğinden ayetin devamında şöyle bir söz söylemistir:

Herhangi bir konuda farkli bir düsünceniz varsa, Tanrı bunu da size açikça gösterecek.

Eğer FARKLI UYGULAMALARIMIZ YERINE, bizi kurtaran şeyin ne olduğu hakkında yoğunlaşırsak, o zaman biribirimizi anlayabilecegimizi, o zaman aynı düşünceye yaklaşacapımızı öğretmiştir.

Bu dünyada hepimiz herşeyi AYNADAKI BUĞULU GÖRÜNTÜLER gibi görüyoruz. Ama emin olduğumuz şeyler daha fazladır, bizler de o emin olduğumuz şeylerin üzerine yoğunlaşmalıyız.

RABBİMİZ UĞRUMUZA ÇARMIHA GERİLDİ
    RABBİMİZ BİZE SONSUZ HAYATI VERDİ
    RABBİMİZ BİZE CENNETTE YER HAZIRLAMAYA GİTTİ
    RABBİMİZ BİZE YALNIZ OLMAMAMIZ IÇİN KUTSAL RUHU VERDİ
    RABBİMİZ TEKRAR GELECEKTİR
    RABBİMİZ GELİP BİZİ ALACAKTIR

Bunları düşünürsek nasıl yasamamız gerektiğini Rab’bimiz bize gösterecektir. AYNI DÜŞÜNCEDE OLACAĞIZ.
    Mesih Isa ögrencilerini yanına alıp dağa çıktı, onlara NASIL YAŞAMALARI, NASIL TANRI’YA BAĞLI OLMALARINI ANLATTI, onlara vaftiz nasıl yapılır, ondalık nasıl verilir, ilahiler slow mu, hareketli mi söylenir diye birşey öğretmedi onlara..

RUHTA YOKSUL OLUN, DEDİ , yani sadece BANA İMANLA KURTULACAKSINIZ, KENDİ YAPTIĞINIZ İŞLERLE KURTULAMAYACAĞNIZI ANLAYIN VE BUNA GÖRE YAŞAYIN DEDİ.

* Yumusak huylu olun dedi
    * Barışı sağlayan çocuklarıma ne mutlu’ dedi
    * SIz Tuz ve Isik’siniz, ve tuz ve ısik gibi yaşayın dedi
    * Kutsal Yasa`dan bahsetti
    * Ofkelemeyin dedi
    * Zina ve Boşanmadan bahsetti
    * Ant içmekten ve göze göz dişe diş dendigini duydunuz, ama ben size bundan vazgeçini düşmanlarınızı bile sevin diyorum’ dedi.
    * Yoksullara yardım edin
    * Dua edin, oruç tutun, Göksel Hazineleri düşünün, ve hiçbir konuda kaygılanmayın ve her sıkıntınızı bana verin’ dedi.
    * Başkasını yargılamayın ve benden dileyini dedi.

Mesih bize başka birşey öğretmedi, tabiki Hristiyan kültüründe sakramentler vardır, ama onlardan önce bu emirlere bakmamız gereklidir, birbirimizi sevmek, küsmemek, küseni terk etmemek, gidersen git dememek, bende giderim dememek gerekli..

Eger en ufak bir olayda Hristiyanlar bulundukları yeri terk etse, Mesih’in Müjdesi’ni duyurmaktan vazgeçsei o zaman Müde nasıl duyulacak? Mesih’e ne diyecegiz o zaman? TANRIM ORHAN ÇOK KÖTÜ BIR OLAY YAPTI, ONUN İÇİN BEN DE BİR DAHA KİLİSEYE GELMEM, BEN DE BİR DAHA MÜJDE’Yİ DUYURMAM MI DİYECEĞİZ?

Yahuda ihanet ettiginde, Petrus, Yuhanna, Matta v.s. onlar bıraktılar mı?
    Stefanos haksız yere öldürüldüğünde, diğer imanlılar görevi bıraktılar mı?
    Hepimiz imanımızı Rab’ten aldık . Hepimiz için Rab canını verdi, bizler birkaç ayrı yorum yerine, binlerce, milyonlarca AYNI DÜŞÜNCEDE OLDUĞUMUZ olaylara bakmalıyız. Tabii ki birbirimize BEN BOYLE DÜŞÜNMÜYORUM diyebiliriz, bende senin düşündüğün gibi düşünmeyebilirim, ama bu olayda HİÇBİR TARAFIN, HİÇBİR TARAFA küsmemesi gerekir.
    Bizler özel insanlarız, bizler Mesih’in cocuklarıyız, bizler BU DÜNYANIN IŞIKLARIYIZ VE ÖYLE YAŞAMAK ZORUNDAYIZ.
    BUNUN IÇİN RAB BiZE DEDİ, ‘HEYYYY PES ETMEK YOK, BEN SANA SÖYLEMEDİM Mİ DAR KAPIDAN GEÇECEĞİNİ? HEMEN GENİŞ KAPIYA KOŞMA diye……………

Rab sizlerle olsun

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.