• Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24800
  Anonim
  Pasif
  ATTAAAA!

  Temel iyice yaşlanmış, yaş doksan beş olmuş. Bir gün Azrail çıkagelmiş. Temel, ‘Ne yapsam da paçayı yırtsam’ diye düşünmeye başlamış. ‘Hah buldum. Çocuk taklidi yapayım, beni tanımasın demiş’ Azrail iyice yaklaşınca Temel başlamış ağlamaya:


  Ingaa! Ingaa! Ingaa!

  Azrail Temel’in kulağına eğilmiş ve şöyle demiş: ‘Atta! Atta!’
  #29037
  Anonim
  Pasif

  Temel yüz yaşına merdiven dayamış, ama bu dünyadan göçüp gitmeye hiç de niyetli görünmüyor. Ölüm meleği olan Azrail’i atlatmak için kendince planlar yapıyor aklı sıra, ama Azrail’i atlatamıyor.

  Her insan bu dünyada daha fazla yaşamak ister. Bu çok doğal bir şeydir, ama sonsuza dek bu dünyada yaşayamayız. Bir gün her insanın ölmesi kaçınılmazdır. Bedensel ölümden sonra yargı vardır. Ya Sonsuz ölüm (sonsuz cehennem ) ya da Sonsuz Yaşam ( İsa Mesih’le birlikte sonsuza dek cennette yaşamak).

  İsa Mesih kendisine iman eden herkese Sonsuz Yaşam’ı vaadediyor. İsa Mesih’e iman edip günahlarından tövbe eden herkes sonsuza dek yaşayacaktır. Çünkü O, tüm dünyanın günah borcunu haç üzerinde canını vererek, kanını akıtarak ödedi. O’nun haç üzerinde akıttığı bir damlacık kan tüm dünyanın günahlarını yıkayabilecek güçtedir. Bu çağrı herkes için geçerlidir.

  Yukarıdaki fıkradaki Temel, Azrail’i atlatamadı, ölümden kaçamadı. Ölüm meleği (Azrail) kapını çalmadan önce sen de İsa Mesih’in kurtuluş çağrısına kulak ver, O’nun sana karşılıksız olarak sunmuş olduğu Sonsuz Yaşam armağanını imanla kabul et! O zaman sonsuza dek yaşayacaksın. Temel gibi ölümden korkmana gerek kalmayacaktır.

  Tanrı’nın esenliğinde kalın

  #29123
  Anonim
  Pasif

  Atta çok hoşuma gitti (:

  babamada anlattım gülmekten katıldı

  #36237
  Anonim
  Pasif

  Çok haklısınız sayın Rüzgar, kimse azraili kandıramaz, ölümden kaçamaz, bugüne kadar kim kaçabilmişki? İnsanlar ebediyyen yaşamak istiyorlar, ama ebedi yaşama giden yolu arastırmıyorlar. Ebedi yaşama giden yolu bilmek istemiyorlar. Ama şu bir gercektir ki, her kim Tanrı’yı ararsa bulur, her kim ebediyete giden kurtuluş yolunu ararsa bulur, cünkü bu Tanrı’nın vaadidir, Tanrı sözüne sadıktır. Amin.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.