ATEISTLERE

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23890
  Anonim
  Pasif

  Merhaba Ataist Arkadaş,

  Tanrıyla ilgili olan sorularını, O’nun gerçekten olup olmadığının sana ispatlanması isteğini anlıyorum. Bir insan için birşeye inanmak,onu uygulayabilmek ve bunlara rağmen kendini özgür hissetmek gerçekten zordur. İnançlı olmak sanki kendini kısıtlamak gibi gösterilebiliyor. .Ama İsa Mesih diyorki:

  ‘Gerçeği bileceksiniz ve gerçek sizi özgür kılacaktır’ (yuhanna 8:31-32).

  Bunun mümkün bile olamayacağını, inançlı kişinin özgürlükten yoksun kalacağını düşünüyor olabilirsin. Ama ayette görüldüğü gibi İsa Mesih sana yüreğinde oluşan zindanlarla dolu bir hayat getirmiyor. Sana sonsuza kadar yaşayabilme imkanı veriyor.

  Diriliş ve yaşam Ben’im” dedi. “Bana iman eden kişi ölse de yaşayacaktır’ (Yuhanna 11:25).

  Her Atestin aradığı mucize aslında kendisindedir,kendi aklındadır.Dünyanın tesadüfen oluşması ,DNA, RNA ,insan beyninin kusursuz işleyişi, dünyadaki muhteşem oluşum vs .Tesadüfen oluşum için bile bir yaratıcı lazım, çünkü tesadüflerin oluşabilmesi için bu tesadüflere yol açan nedenlerin muhteşem bir şekilde bir araya getirilmesi gerekir.Bir yumurta bile tesadüfen pişirilmez yumurtanın,yağın,tuzun biraraya getirilmesi gerekir .Hepsi biraraya gelse ve tavanın içine girse bile ocağın altını birisinin yakması gerekir. Bu çok basit bir örnekti. Hiçbirşey olmasaydı zaten yok yoktur, olmayanı zaten olmayan var edemez. Hiçbirşey yoksa tesadüfte olamaz. Bazı soruların olabilir örneğin: Tanrı neden sakat, kör, hasta insanlar yaratıyor ve neden ölüyoruz? gibi sorular. Önce sana şunu söylüyeyim . Tanrı insanları acı çeksinler, ölsünler diye yaratmadı. Tanrı sevgi tanrısı olduğu gibi aynı zamanda adaletli bir Tanrı’dır. İlk insan yaratıldğında insanlar ölümlü değildi, ama insanoğlunun Tanrının buyruğuna sadık kalmamasıyla insan hayatına ölüm, acı, hastalık gibi şeyler girdi. Bu Tanrının adaletsizliğinden değil, ama insanın itaatsizliğinden kaynaklanır. Tanrı insanlara birçok peygamber gönderdi, onların aracılığıyla insanlarla konuştu ama insanlar hiçbir zaman günahı terketmedi. Tanrı Adaletini herzaman gösterdi.ama insanların ölmesini, acı çekmesini hiçbir zaman istemedi.

  “Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu’nu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun’ (Yuhanna 3:16).

  Evet acılarımızı Tanrının biricik oğlu İSA MESİH yüklendi. İnsanoğlunu ilk günahından kurtarmak,onları sonsuz yaşama kavuşturmak için kendi bedenini ve kanını feda etti.

  ‘Çünkü günahın r’ücreti ölüm, Tanrı’nın armağanı ise Rabbimiz Mesih İsa’da sonsuz yaşamdır’ (Romalılar 6:23).

  Bu ölümü bizler değil kendisi bizim için Rabbi tabiki tanıyabilmek,anlayabilmek,mucizelerini görmek isteyebilirsin.Ama en başta söylediğim gibi mucize kendinde.Onu araştırken onu tanımak,anlamak istediğini söyle ona.Ve dua et.Tüm yüreğinle,tüm canınla,tüm aklınla dua et.Çünkü o senin sevgini bu şekilde istiyor. Mar.12: 30. Tanrın Rab’bi bütün yüreğinle, bütün canınla, bütün aklınla ve bütün gücünle seveceksin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.